0 obserwujących
40 notek
28k odsłon
  5267   0

ICAO odmówiła zajęcia się katastrofą smoleńską

Teraz już nie da się zaprzeczyć. Donald Tusk się skompromitował. A wraz z nim Radosław Sikorski. Obaj jeszcze kilka dni temu zachwalali konwencję chicagowską, mówili od możliwości odwołania się do ICAO. Dziś rzecznik Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego powiedział, że organizacja nie zajmię się katastrofą smoleńską. Z prostej przyczyny: lot był państwowy, a nie cywilny.

Czekam na wystąpienie Donalda Tuska. Niech wyjdzie i powie, czy jest z siebie zadowolony. I jak rozumie termin "odpowiedzialność polityczna". Mam nadzieję, że znajdą się dziennikarze, którzy przytoczą jego słowa, słowa Sikorskiego. Niech się tłumaczy.

Zapewne powie, że bez konwencji nie otrzymalibyśmy od Rosji żadnych dowodów. I że Polska przygotuje swój raport. I pewnie znajdzie się chór ekspertów i dziennikarzy, którzy będą tłumaczyć, że inaczej się nie dało. A za trzy dni zobaczymy słupki sondażowe i znowu skok PO o jakieś 2%.

http://www.tvn24.pl/-1,1689788,0,1,icao-nie-interesuje-raport-mak,wiadomosc.html

Minister Sikorski o konwencji chicagowskiej i odwołaniu się do MAK: http://www.tvn24.pl/12621,1,kropka_nad_i.html

 

----

Edit:

Sprawa nabiera tempa: Na stronie Wprost pojawiły się zapiski z rozmów kontrolerów:

"Po konsultacjach z Moskwą na wieży kontroli lotów pada też zdanie mogące świadczyć o strachu rosyjskich kontrolerów: „Nie trzęś się, ni ch..., nie trzęś się". Niestety nie wiadomo, kto wypowiada te słowa."

To tylko potwierdza tezę o naciskach na kontrolerów. Zastanawia mnie jednak dlaczego akurat teraz to opublikowano? Wrzutka mająca przykryć decyzję ICAO? W każdym razie - nie można już mówić, że jest dobrze w stosunkach polsko-rosyjskich. Wszystko okazało się blichtrem i pijarem.

Edit2:

Na stronie Wyborczej jest informacja o przekleństwach w wieży. Brak informacji o decyzji ICAO.

Lubię to! Skomentuj65 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale