Wszystko o oddłużaniu.
Oddłużanie. Upadłość konsumencka oraz przedsiębiorców. Sprawy sądowe i pisma procesowe. www.conectum.pl Oddłużanie. Upadłość konsumencka. Kredyty oddłużeniowe. Prawo. Conectum. Wszystko co chciałbyś wiedzieć o oddłużaniu.
1 obserwujący
45 notek
47k odsłon
219 odsłon

Polska w UE, a 25. rocznica wprowadzenia podatku VAT.

VAT w UE
VAT w UE
Wykop Skomentuj

-Opłaty celne, podatki nakładane na produkty importowane spoza Wspólnoty.

-Podatki nałożone na towary rolne, którymi objęty jest import różnych produktów żywnościowych, mających wpływ na wzrost cen we Wspólnocie, oraz podatki nałożone na produkty, które cechuje nadmierna podaż.

-Część podatku VAT. Do tej pory ten element miał największe znaczenie. Początkowo udział v podatku VAT wynosił maksymalnie 1 proc. ostatecznej oceny sprzedaży wspólnej bazy towarów i usług (konieczne stało się zróżnicowanie zarówno stawek, jak i zasięgu podatku VAT w poszczególnych państwach członkowskich).

-Składniki państw członkowskich. Opierają się ona na udziale państwa członkowskiego w całkowitym produkcie narodowym brutto (PNB). Wielkość składki jest ograniczona do wysokości, która pozwoliłaby na osiągniecie całkowitego dochodu Wspólnoty Europejskiej na maksymalnym poziomie 1,2 procent. Produktu narodowego brutto (PNB) WE w 1993 r. i 1994, stopniowo rosnąc do maksymalnego poziomu 1,27 procent w 1999 roku


Rozwiązanie? 

Ujednolicenie systemów podatkowych w krajach UE jest niezbędne, gdyż zróżnicowanie warunków podatkowych wywołuje dumping podatkowy i prowadzi do regionalnych zakłóceń konkurencji, ograniczenia wzrostu i rozwoju gospodarczego krajów zrzeszonych. Ponadto nie sprzyja realizacji założeń polityki społecznej UE; 2. Likwidacja różnic w opodatkowaniu podatkiem VAT tych samych produktów i usług, których miejscem wytworzenia są kraje UE, na pewno pomoże w kształtowaniu i rozwoju wspólnego rynku produktów i usług, jednakże nie zlikwiduje wszystkich patologicznych zjawisk związanych z tym podatkiem; 3. Konieczne jest przyśpieszenie procesu harmonizacji systemów podatkowych krajów UE, w tym prac w zakresie ujednolicenia podatku VAT. Prace te powinny zakończyć się opracowaniem i wdrożeniem, w krajach Wspólnoty, jednolitego optymalnego podatku VAT, przez który należy rozumieć nie tylko ekonomicznie dobry podatek, ale także i podatek bezpieczny dla przedsiębiorstw w obrocie prawnym; 4. Przewiduje się, że dodatkową presję na ujednolicenie stawek podatku VAT będzie wywierało przyjmowanie wspólnej waluty (euro) przez kolejne kraje członkowskie.

Podsumowanie. 

Podwyższając VAT o 1 punkt procentowy od stycznia 2011 premierowi Tuskowi udało się poprowadzić Polskę na czoło peletonu państw o najwyższej stawce VAT. Polska dzieli obecnie trzecie miejsce, z Finlandią i Grecją. Zajmujemy więc nareszcie w czymś, oprócz braku cięć w wydatkach państwowych, czołowe miejsce w Europie.

Na obniżkę się nie zapowiada. PiS nie zamierza obniżyć VAT.

Ekstra News. 1 % VATu idzie do budżetu Unii Europejskiej. Zatem ok. 40 mln euro powędruje do Brukseli jako bezsensowna ekstra danina płacona przez obywateli Polski a nie mająca z uzdrowieniem naszego budżetu nic wspólnego.


źródło: https://conectumfinanse.pl/vat-polska-25-rocznica/

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka