conspiracious20
Czytelnik
7 obserwujących
39 notek
19k odsłon
2588 odsłon

Kto rządzi w Stanach Zjednoczonych? David Horowitz, Izrael i Doktryna Brzezińskiego

Wykop Skomentuj1

W 1905 roku do Stanów Zjednoczonych z Mozyrza (obecnie południowo-wschodnia Białoruś) przybył Morris Gurevitch. W trakcie kontroli na nowojorskiej wyspie Ellis Island, na której w latach 1892-1924 mieściło się główne centrum przyjmowania imigrantów w dokumentach imigracyjnych jego nazwisko przetłumaczono na Horowitz. Morris zaakceptował ową zmianę.

Kilka lat wcześniej, pod koniec XIX wieku do Ameryki przybyli z Rumunii inni Żydzi. Nazywali się Braunstein (w tym miejscu warto zauważyć, że Lew Trocki o którym jeszcze nie raz wspomnę nazywał się naprawdę Bronstein). W Ameryce rodzina ta, anglizując swoje nazwisko, zamieniła je na Brown i Stone. Miało to rzecz jasna spowodować wtopienie ich w społeczeństwo amerykańskie i zapewne ukrycie własnego pochodzenia.

Podróż Braunsteinów vel Stones i Browns do USA była możliwa dzięki funduszowi Barona De Hirscha. Fundusz Barona De Hirscha znany też jako Żydowskie Towarzystwo Rolnicze miał wspierać osadnictwo żydowskie w Stanach Zjednoczonych. Wiceprezesem owego fundusz był żydowski bankier Jacob Schiff.

Schiff był jednym z głównych architektów zwycięstwa Japonii nad Imperium Rosyjskim w 1905 roku.

Schiff zorganizował w 1904 roku pożyczki wojenne dla Japonii, które umożliwiły jej zwycięstwo nad carską Rosją. Wojna japońsko-rosyjska i niekorzystny dla Rosjan jej przebieg miały kluczowe znaczenie dla przeprowadzenia w Rosji przez siły międzynarodowego komunizmu pierwszej próby obalenia carskiej władzy i zamontowania w jej miejsce bolszewickiej satrapii.

W czasie trwania wojny japońsko-rosyjskiej żydowski finansista Schiff rozkazał wydrukować setki kilogramów marksistowskiej propagandy i rozdawać ją w japońskich obozach dla rosyjskich jeńców wojennych. Wysłał także do Rosji dziesiątki rosyjskojęzycznych komunistycznych rewolucjonistów, którzy przeprowadzali operację indoktrynacji rosyjskich więźniów, których przygotowywali do buntu przeciwko własnemu rządowi. Był to klasyczny przykład podburzania przeciwko władzy najgorszego elementu społecznego, który dzięki znajomości z rewolucyjnymi agitatorami mógł w nowym systemie władzy nie tylko liczyć na ułaskawienie ale również na udział we władzy. To właśnie z takich degeneratów żydowscy komuniści będą 12 lat później rekrutować nowych bezpieczniaków do Czerezwyczajki w Rosji oraz po 1944 roku do Urzędu Bezpieczeństwa w Polsce.

Po zakończeniu konfliktu japońsko-rosyjskiego 50 tys. rosyjskich żołnierzy, indoktrynowanych komunistyczną propagandą przez ulotki nadrukowane na polecenie Schiffa wróciło do domów i było wzorowym materiałem na rewolucjonistów. Wystarczyło tylko poczekać na odpowiedni moment. Moment ten miał nadejść kilkanaście lat później. Wtedy też Ci zbolszewizowani rosyjscy żołdacy stali się motorem napędowym komunistycznej rewolucji w armii Imperium Rosyjskiego.

Najbardziej znanym agentem Schiffa w partii bolszewickiej był Lejba Dawidowicz Bronsztajn, znany jak Lew Trocki. To właśnie na zaproszenie Schiffa Trocki w 1916 roku przybył do Nowego Jorku na pokładzie statku "Monserrat". Koszt jego podróży z Europy do USA został pokryty właśnie przez Schiffa. Również koszta życia Trockiego w Nowym Jorku, łącznie z przemieszczaniem się limuzyną, wizytami w herbaciarniach i innymi tego typu kapitalistycznymi luksusami (jak na obrońcę klasy robotniczej przystało) były pokryte właśnie przez Schiffa.

23 marca 1917 r. w Carnegie Hall odbył się masowy wiec z okazji abdykacji Mikołaja II, która to oznaczała obalenie rządów carskich w Rosji. Tysiące socjalistów, marksistów i anarchistów przybyło, by kibicować temu wydarzeniu. Następnego dnia na drugiej stronie „New York Timesa” został opublikowany telegram Jacoba Schiffa, który został odczytany publiczności. Wyraził ubolewanie, że nie mógł uczestniczyć w spotkaniu, a następnie opisał udaną rewolucję rosyjską jako:

… to, na co mieliśmy nadzieję i do czego dążyliśmy przez te długie lata.

W gazecie New York Journal American z 3 lutego 1949 r. felietonista Cholly Knickerbocker zacytował wnuka Schiffa, Johna, który twierdził, że jego dziadek przekazał około 20 milionów dolarów na triumf bolszewików w Rosji. Oczywiście rewolucja nie doszłaby do skutku, gdyby nie fakt, iż Trocki w czasie powrotu do Rosji był wyposażony zarówno w gotówkę w kwocie 10 000 $ od Kuhn, Loeb and Co. jak i w amerykański paszport, który osobiście załatwił mu prezydent Stanów Zjednoczonych Woodrow Wilson. Warto dodać, że dyrektorem Kuhn, Loeb and Co i zięciem jego założyciela Solomona Loeba był właśnie Schiff.

Krótko mówiąc Jacob Schiff wspierał rewolucję bolszewicką w Rosji, aby tamtejsi Żydzi mogli uzyskać w Rosji pełnię władzy poprzez ustrój totalitarny a jednocześnie wspierał imigrację Żydów do Stanów Zjednoczonych, aby Ci kolonizowali tamtejsze tereny rolnicze oraz aglomerację Nowego Jorku, budując w ten sposób sobie wpływy w rosnącym w siłę światowym imperium, które z roku na rok rozpościerało kontrolę nad kolejnymi terytoriami. To właśnie dzięki Schiffowi i funduszowi, którym zarządzał a więc Funduszowi Barona De Hirscha mógł w Ameryce osiedlić się Morris Gurevitch alias Morris Horowitz.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale