14 obserwujących
126 notek
102k odsłony
  553   0

List amerykańskich generałów podważający legalność władzy Bidena

Można jedynie gdybać, że ochrona Kapitolu powoduje to, iż przeprowadzenie kolejnej destabilizacji w centrum amerykańskiej polityki czy też wprost kolejnej próby, być może już mniej kabaretowego zamachu stanu, staje się o wiele trudniejsze. Toteż, jak się wydaje, podminować a następnie obalić rządy Bidena może jedynie wojskowy zamach stanu.

Pytanie jednak czy emerytowani generałowie, autorzy owej odezwy, naprawdę wierzą w to, że establishment Departamentu Obrony wypowiedziałby posłuszność demokratycznemu prezydentowi, uznałby, zgodnie z niepotwierdzoną teorią spisku, że wybory zostały sfałszowane, unieważnił je a następnie w ramach czegoś w rodzaju stanu wojennego, zarządził by ich ponowne przeprowadzenie, o co postulował m.in. były dyrektor Agencji Wywiadu Obronnego Michael Flynn.

Jak się wydaje taki scenariusz jest w zasadzie niemożliwy do spełnienia. Oczywiście niczego nie można wykluczyć, ale trudno oczekiwać, że prowokacja stu kilku emerytów, wśród których nie było żadnego 4-gwiazdkowego generała, wygenerowała by taki stan nieposłuszeństwa, że jakaś frakcja w armii pokusiła by się o przewrót.

Pytanie więc co chcą osiągnąć owym listem emerytowani wojskowi. Jak się wydaje ich cele są wyłącznie propagandowe. Chodzi jedynie o podważanie za pomocą niepotwierdzonych teorii władzy demokratycznego prezydenta oraz ewentualne zbijanie mu poparcia wśród osób, które uwierzą w ową odezwę. W mojej opinii jednak na tego typu zagrywkach się nie skończy. Tym bardziej, że pewne lobby ma w czasie rządów Bidena bardzo dużo do stracenia.

Kiedy spojrzymy na poczynania Izraelczyków w meczecie Al-Aksa kilka dni temu i na linczowanie Arabów na ulicach izraelskich miast, możemy dopatrzeć się w tym prowokacji mającej na celu radykalizację muzułmanów na całym świecie. Taka radykalizacja może w konsekwencji spowodować chęć odwetu na Izraelu czy też na samych Stanach Zjednoczonych za ich wsparcie dla reżimu syjonistycznego. Pomijając zupełnie która akurat agencja wywiadu zleciła by ewentualny zamach terrorystyczny na obszarze USA, takie wydarzenie mogło by posłużyć do zmuszenia ekipy Bidena do zmiany kursu na bardziej promilitarystyczny i co się z tym wiąże proizraelski oraz wobec nieporadzenia sobie z zagrożeniem przez administrację Bidena, zmusiłaby armię do zaprowadzenia własnych porządków, w przypadku gdyby islamiści w poważny sposób zdestabilizowali porządek publiczny na terenie Stanów Zjednoczonych. Jak się wydaje, jest to jedyna sytuacja, w której wojsko mogłoby, wobec presji ze strony przestraszonego społeczeństwa oraz nie mniej zdezorientowanych, powiedzmy sobie wprost - słabych elit decyzyjnych Partii Demokratycznej, dokonać czegoś w rodzaju zamachu stanu.

W przyszłym miesiącu w Europie rozpoczną się mistrzostwa w piłce nożnej. Biorąc pod uwagę klasyczną strategię wojenną Sun Tzu - "Kiedy wróg zażywa spokoju, męcz go" - jest to idealny moment, aby wprowadzić za pomocą "islamskiego terroryzmu" nową terapię szokową, która będzie uzasadniać potrzebę niezmniejszania wpływów kompleksu wojskowo-wywiadowczego na rzecz dyplomacji oraz której celem może być jeśli nie zerwanie to co najmniej podminowanie rozmów amerykańsko-irańskich w sprawie zbudowania na Bliskim Wschodzie nowego, posttrumpowskiego porządku politycznego. Oczywiście jest to tylko teoria. Teoria spisku. Ale kto tam wie co się jeszcze wydarzy...Źródła:

https://img1.wsimg.com/blobby/go/fb7c7bd8-097d-4e2f-8f12-3442d151b57d/downloads/2021%20Open%20Letter%20from%20Retired%20Generals%20and%20Adm.pdf?ver=1620909565500

https://nypost.com/2021/05/12/former-top-military-brass-question-2020-election-result-bidens-health/

https://www.businessinsider.com/former-generals-admirals-letter-question-election-biden-health-2021-5?IR=T

https://www.aljazeera.com/news/2021/5/10/iran-confirms-saudi-talks-says-too-early-to-discuss


Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale