14 obserwujących
135 notek
107k odsłon
  13562   3

Po co Australijczykom covidova paranoja?

Australijska marynarka może także brać udział w blokowaniu cieśnin indonezyjskich, które staną się kluczowe dla chińskich dostaw handlowych w przypadku zablokowania cieśniny Malakka.

Australia odgrywa więc kluczową rolę dla ewentualnego pokonania Chińskiej Republiki Ludowej w wojnie hegemonicznej ze Stanami Zjednoczonymi. Taka wojna stwarza jednak spore zagrożenia. Cała północ Australii narażona jest na chińskie ataki rakietowe, chociażby ze strony okrętów podwodnych. Tak więc o ile mieszkańcy zachodniego tudzież wschodniego wybrzeża kraju, nawet w przypadku konfliktu z Chinami, mogliby raczej spać spokojnie, tak mieszkańcy obszarów leżących na północy mogliby się spodziewać, podobnie jak londyńczycy w trakcie II wojny światowej, ataków rakietowych na swoje miasta, które odgrywałyby przede wszystkim rolę psychologiczną.

Dlatego tak ważne jest przekonanie społeczeństwa australijskiego do śmiertelnego zagrożenia ze strony SARS-CoV-2. Po pierwsze wirus ten, według mainstreamowej nomenklatury, wywodzi się z Chin a więc ma to znaczenie psychologiczne – tworzy sztuczne zagrożenie ze strony Chin i osłabia opór społeczeństwa wobec wejścia kraju do ewentualnego konfliktu zbrojnego z ChRL. Po drugie wyolbrzymiając zagrożenie ze strony koronawirusa, tworzy się atmosferę strachu, która powoduje, że społeczeństwo podporządkowuje się władzy, która obiecuje robić wszystko, aby to zagrożenie pokonać. A więc buduje się w ten sposób autorytet władzy jako tej, która najlepiej wie jak ma sterować polityką, zarówno wewnętrzną jak i zagraniczną. Po trzecie stwarza pretekst do zbudowania infrastruktury, w której będzie można przetrzymywać antywojennych działaczy oraz Chińczyków, których będzie można wygodnie internować jako potencjalnych szpiegów czy też sabotażystów, zupełnie jak USA internowały i torturowały Japończyków w trakcie II wojny światowej.

Australijska minister infrastruktury Terytorium Północnego Eva Lawler przyznała, że infrastruktura służąca kwarantannie covidowej może zostać wykorzystana także do innych celów. Czym de facto przyznała, że internowanie obywateli Australii tudzież turystów przebywających na jej terytorium do obozów kwarantanny może odbywać się z powodów innych niż Koronawirus. Jakie to inne powody są brane pod uwagę powtarzać już chyba nie trzeba.

Na początku lipca bieżącego roku ostry lockdown ogłoszono w Melbourne w stanie Wiktoria. Ogłoszono go po „rekordowych” ilościach zakażeń koronawirusem, których w całym stanie było 165. 165 na 6,6 miliona ludzi. Po wprowadzenia lockdownu do pomocy wysłano wojsko, a za przekroczenie granicy stanu wprowadzono karę w wysokości 7700 dolarów i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Ten przykład idealnie obrazuje jak australijskie społeczeństwo jest przyzwyczajane do militaryzacji przestrzeni publicznej. Militaryzacji, która w przypadku wojny na zachodnim Pacyfiku potrwa miesiące albo nawet lata.

Kiedy Stany Zjednoczone na przełomie lat 70-tych i 80-tych stawały do ostatecznej rozgrywki z sowieckim komunizmem, przez Europę przelewały się fale zamachów terrorystycznych. Zamachy te, jak wiemy dzisiaj, były dokonywane przez tajne struktury wojskowe, powiązane z NATO oraz zachodnimi służbami specjalnymi. Ich celem było wygenerowanie strachu i posłuszeństwa wśród europejskich narodów wobec władzy, zwiększenie uprawnień reżimu policyjno-wojskowego oraz przygotowywanie Europejczyków na ewentualne starcie zachodniej Europy z Europą wschodnią. Starcie w którym to rzecz jasna Stany Zjednoczone poniosłyby marginalne starty w porównaniu do reszty Europejczyków, zarówno tych z zachodu jak i tych zza Żelaznej Kurtyny. Gdyż to nie USA ani nawet Związek Radziecki byłby poligonem wojny hegemonicznej a Europa. Głównie Europa Środkowa.

Dzisiaj nie da się wygenerować takiej atmosfery strachu za pomocą zamachów bombowych pod fałszywą flagą. Poza tym trudno byłoby za tak owe winę zwalać na chińskich „komunistów”. O ile w trakcie Zimnej Wojny terroryzmem Operacji Gladio można było obciążać komunistów i Związek Radziecki o tyle dzisiejsza Australia kwitnie dzięki handlowi z Chinami. Nie mówiąc już o chińskich turystach, którzy zalewają ulice australijskich miast i zostawiają tam niemałe pieniądze.

Dlatego jak się wydaje „chiński wirus” oraz wyolbrzymianie zagrożenia z niego wynikającego jest jedynym sposobem na zastraszenia Australijczyków i spowodowanie, że podporządkują się oni krajowemu reżimowi oraz ich amerykańskim opiekunom.

W czerwcu bieżącego roku premier Australii stwierdził, że celem jego kraju jest sojusz z innymi krajami demokratycznymi w celu zarządzania konkurencją z chińską autokracją. Jednocześnie stwierdził, że konkurencja nie musi prowadzić do konfliktu.

Konfliktu a ściślej rzecz biorąc konfliktu militarnego pomiędzy Chinami a USA na zachodnim Pacyfiku w mojej opinii nie będzie. Jednak, aby do niego nie doszło reżim amerykański będzie musiał znaleźć sposób na niedopuszczenie do przejęcia pałeczki światowego hegemona przez Chińską Republikę Ludową, o co postulował w marcu bieżącego roku Joe Biden, 46 prezydent Stanów Zjednoczonych.

A sparaliżowanie handlu Chin z Australią, wytworzenie konfliktu ideologicznego pomiędzy tymi dwoma krajami, wreszcie indoktrynowanie Australijczyków przesadnymi tezami o śmiertelnym zagrożeniu ze strony [„chińskiego”] koronawirusa, czemu mają służyć m.in. australijskie wojska na ulicach tamtejszych miast oraz utrudnianie chińskim turystom przybywania do kraju kangurów są najlepszymi metodami na osłabienie potencjału gospodarczego Chin i skonfliktowanie ich ze swoimi najważniejszymi partnerami handlowymi, do których rzecz jasna zalicza się Australia.

Na podstawie:

https://www.smh.com.au/politics/federal/scott-morrison-asks-global-allies-to-defend-freedom-over-autocracy-warning-of-strategic-competition-with-china-20210608-p57z7p.html

https://theconversation.com/as-scott-morrison-heads-to-washington-the-us-australia-alliance-is-unlikely-to-change-121930

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-na-swiecie,australia-wprowadza-ostry-lockdown--pieciomilionowe-melbourne-zostaje-zamkniete,artykul,29979629.html

https://www.defence24.pl/australijskie-wojsko-rusza-na-bitwe-z-koronawirusem

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8225221,australia-kwarantanna-dla-przybywajacych-piec-lat-lockdown.html

https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8225203,koronawirus-australia-kwarantanna-lockdown.html

https://www.news.com.au/national/northern-territory/authorities-preparing-for-another-five-years-of-quarantine-in-the-northern-territory/news-story/74d5cb69f710f4c538f353c6502ea563


Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale