14 obserwujących
136 notek
108k odsłon
  194   0

Wiec poparcia dla rewolucjonistów z 6 stycznia. Czy Ameryce grozi "powtórka z rozrywki"?

Amerykańskie służby, aby nie dopuścić do powtórki ze stycznia bieżącego roku oraz do innych zagrażających publicznemu porządkowi scenariuszy, ponownie instalują wokół Kapitolu ogrodzenie natomiast policja kapitolińska prosi o pomoc w utrzymaniu porządku Gwardię Narodową a konkretnie jej siły szybkiego reagowania, które mają stacjonować w pobliżu siedziby amerykańskiego Kongresu. Ponadto aktywowani zostali także funkcjonariusze służb śledczych z pobliskich miast oraz pracownicy agencji federalnych, przeszkoleni w jednostkach przeznaczonych do zapewnienia porządku publicznego.

Departament Obrony rozpatruje wniosek policji kapitolińskiej jednak według źródeł wywiadowczych taka pomoc nie będzie do niczego potrzebna. Mimo to funkcjonariusze organów ścigania, przygotowują się na potencjalne zamieszki.

Sobotnia demonstracja ma się odbyć pod hasłem wsparcia dla aresztowanych za zamieszki z 6 stycznia. Tak więc jak się wydaje, ma być ona głównie wydarzeniem propagandowym, które to ma pokazać potencjalnym rewolucjonistom oraz osobom niezadowolonym z rządów Bidena i Demokratów, że istnieją w kraju siły, które są gotowe się za nimi wstawić gdyby Ci dokonali czynu niezgodnego z amerykańskim prawem, w ramach walki z swoimi politycznymi oponentami.

Sam sponsor organizacji, która organizuje wiec wspiera teorię o sfałszowaniu wyborów z listopada 2020 roku. Kierownik tej grupy z kolei przygotował nawet raport który miał dowodzić, że wybory w stanie Georgia, Arizona oraz Wisconsin zostały co najmniej zafałszowane. Jego tezy zostały jednak ośmieszone w sądzie a ona sam miał podobno zarobić na analizach setki tysięcy dolarów. Ponieważ nie udało mu się podważyć wyników wyborów za pomocą swojej pracy analitycznej, postanowił zorganizować grupę, której oficjalnym celem ma być zadbanie o to, aby wybory były przeprowadzane w sposób uczciwy. Jednak istotą jej działalności ma być, jak się wydaję, nieustanna mobilizacji elektoratu Donalda Trumpa, który to ma „kąsać” administrację Bidena masowymi demonstracjami, które to mają dowodzić, że w narodzie amerykańskim istnieje zdecydowany sprzeciw wobec jej polityki. Oraz rzecz jasna sprzeciw wobec wyborczych fałszerstw, które starał się on udowodnić.

Jednak w sobotnim wiecu jego organizator nawołuje do unikania banerów z hasłami o wyborczych fałszerstwach oraz agitujących za konkretnymi politykami. Wiec ma mieć więc wyłącznie charakter poparcia dla aresztowanych rewolucjonistów z 6 stycznia i ma być wydarzeniem całkowicie pokojowym.

Według amerykańskich mediów pojawiały się jednak w sieci głosy, jakoby miałby być on wykorzystany przez służby jako operacja fałszywej flagi. W ten sposób najprawdopodobniej ktoś chciał zniechęcić do udziału w nim lub też dysponował on informacjami o rzeczywistych, planowanych przez bezpiekę prowokacjach. A biorąc pod uwagę, że Waszyngtonem rządzi obecnie reżim demokratyczny, próba skompromitowania takiego wydarzenia przez amerykańskie służby pod kierownictwem demokratycznym, wydaje się bardzo prawdopodobna. Czy tak się stanie, przekonamy się jednak dopiero w sobotę.
Na podstawie:

https://www.motherjones.com/politics/2020/12/a-pro-trump-voting-expert-was-questioned-about-his-data-it-did-not-go-well-for-him/

https://lookaheadamerica.org/laaz/

https://www.axios.com/arizona-senate-candidate-millions-voter-registration-723dc7ae-5d17-486f-b037-60925684b066.html

https://nymag.com/intelligencer/2021/09/capitol-police-prepares-for-potential-violence-on-sept-18.html

https://www.cbsnews.com/news/law-enforcement-taking-no-chances-on-september-18-rally-at-u-s-capitol/

https://edition.cnn.com/2021/09/15/politics/september-18-rally-capitol-security-explainer/index.html

https://www.jewishexponent.com/2018/07/11/local-zoa-chapter-hosts-frank-luntz/

https://lookaheadamerica.org/leadership/

https://jimlamon.com/about/

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale