16 obserwujących
168 notek
121k odsłon
  196   0

Dyrektor Mossadu: Iran nigdy nie będzie posiadał broni nuklearnej

Dyrektor Mossadu, izraelskiej agencji wywiadu zagranicznego stwierdził podczas uroczystości nadania odznaczeń 12 pracownikom tej organizacji, że Iran nigdy nie wejdzie w posiadanie broni jądrowej.

David Barnea, szef żydowskich szpiegów, podczas nadania certyfikatu doskonałości 12 swoim podopiecznym stwierdził ponadto, że niedopuszczenie do wyprodukowania przez Iran broni atomowej jest zobowiązaniem właśnie prowadzonej przez niego agencji. Skrytykował on ponadto możliwość porozumienia się z rządem Ajatollahów przez zachodnie mocarstwa w kwestii właśnie programu nuklearnego. Stwierdził, że Iran dąży do regionalnej hegemonii oraz wspiera terrorystów z którymi Izraelczycy walczą w swojej strefie bezpieczeństwa.

Premier Izraela Bennett również poddał krytyce działania zmierzające do odnowienia umowy z Iranem stwierdzając, że Islamska Republika Iranu prowadzi nuklearny szantaż i wezwał do zerwania z nią rozmów i ukarania państwa Persów za ich politykę.

Również dzisiaj londyński The Jewish Chronicle poinformował, że to właśnie Mossad stał za spowodowaniem znacznych zniszczeń w irańskim obiekcie jądrowym w Natanz. W tym celu izraelskie tajne służby zrekrutowały - najprawdopodobniej pod fałszywą flagą - irańskich naukowców, którzy wywołali w tymże obiekcie eksplozję, która dokonała destrukcji hali z wirówkami. Cała operacja miała być przygotowywana od lat a ładunki wybuchowe miały być tam umieszczone już w 2019 roku.

Fakt że szef izraelskiej agencji wywiadu zagranicznego David Barnea stwierdza, iż to właśnie służby specjalne Izraela nie dopuszczą do wyprodukowania przez Iran broni nuklearnej dowodzi temu, iż Izrael nie bierze na poważnie pod uwagę opcji militarnej. Gdyby było inaczej to szef izraelskich szpiegów nie przypisywałby swojej służbie obietnicy o zadbanie o to. A z faktu że właśnie to robi możemy wywnioskować iż izraelskie plany wojskowego ataku na Iran są w dużej mierze blefem i próbą zastraszenia Iranu i wymuszenia na krajach zachodu prowadzenia proizraelskiej polityki w tej kwestii. Więc w mojej opinii jest to kolejny dowód na to. że Izrael będzie miał w przyszłości spore problemy biorąc pod uwagę jak ważnym krajem dla zachodu jest Iran ze swoimi zasobami surowców energetycznych, jak bardzo zachód obawia się kolejnej, dużo groźniejszej w potencjalnych skutkach wojny i jak bardzo odwrócenie Iranu (odciągnięcie go od Chin i przeciągnięcie na stronę Stanów Zjednoczonych) jest ważne dla USA.Na podstawie:

https://www.jpost.com/middle-east/iran-news/mossad-recruited-iranian-scientists-to-blow-up-nuclear-facility-report-687649

https://www.jpost.com/breaking-news/mossad-chief-iran-will-never-have-nuclear-weapons-687675

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale