17 obserwujących
234 notki
81k odsłon
84 odsłony

USA. Żydzi zaczynają się bać i sięgają po prawo.

Wykop Skomentuj1

Prezydent Trump podpisał w środę zarządzenie, aby uczynić Żydów na kampusach uniwersyteckich „klasą chronioną” i pozwolić rządowi federalnemu na blokowanie funduszy uczelniom, które nie „wystarczająco kochają Izrael”.
Trumpowi przy podpisywaniu zarządzenia towarzyszył prawnik oskarżonego szantażysty / agenta Mossadu Jeffreya Epsteina, Alan Dershowitz, a także właściciel New England Patriots Robert Kraft, Jared i Ivanka Kushner, chrześcijańscy syjoniści John Hagee i Robert Jeffress i inni.
Zarządzenie to skutecznie pozwoli rządowi interpretować judaizm jako rasę lub narodowość oraz religię zgodnie z prawem federalnym, tak aby Departament Edukacji mógł podjąć bezpośrednie działania przeciwko temu, co będzie uważał za antysemityzm na kampusach uniwersyteckich .
[…] Po podsumowaniu swojego przemówienia Trump wezwał ewangelicznego pastora Roberta Jeffressa, aby powiedział kilka słów. Jeffress, który kiedyś powiedział, że ​​Żydzi pójdą do piekła, tym razem powiedział w Białym Domu, że Trump jest „najbardziej za-wiarą prezydentem w historii” i, że Bóg „pobłogosławi tym, którzy błogosławią Izraelowi i przeklnie tych, którzy przeklinają Izrael”.
Jeffress dodał, że ​​Trump jest po „prawej, właściwej stronie Boga”.
Następnie profesor prawa z Harvardu, Alan Dershowitz, który dostarczył Trumpowi pozytywną analizę prawną, powiedział, że „przez sześć dekad, które spędził na kampusach uniwersyteckich, »nie było ważniejszego wydarzenia«, aby odciągnąć uniwersytety od bastionów nienawiści i dyskryminacji, niż ten nakaz wykonawczy (zarządzenie), który jest dziś podpisywany ”.
„Zmienia on zasady gry” - dodał. „ To jedno z najważniejszych wydarzeń w 2000-letniej walce z antysemityzmem”.
[…] Jak donosi „New York Times”, zarządzenie zostało z zadowoleniem przyjęte przez Ligę Przeciw Zniesławieniu (Anti-Defamation League). Republikańska Żydowska Koalicja pochwaliła zarządzenie, a jego przewodniczący, były senator Norm Coleman, R-Minn., nazwał zmianę „prawdziwie historycznym i ważnym momentem dla żydowskich Amerykanów”.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale