17 obserwujących
244 notki
83k odsłony
96 odsłon

Jakiej karnacji jest żyd Bloomberg?

Wykop Skomentuj1

"W latach 1919–1920 w Stanach Zjednoczonych wystąpił okres zwany Red Scare (pol. „czerwona panika”), który miał miejsce wkrótce po zakończeniu Rewolucji bolszewickiej z 1917 roku.

Charakteryzował on się obawą przed obaleniem amerykańskiego rządu i stworzeniem nowego systemu rządu, który mógłby być wzorowany na komunizmie. Atmosfera ta przyczyniła się do udzielenia poparcia Afroamerykanom ze strony władz w kwestiach m.in.: rasowej równości i praw pracy[4]. "*
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W ostatnią niedzielę przed dniem Martina Luthera Kinga* żyd Michael Bloomberg próbował pozyskać czarnych wyborców, obiecując im mnóstwo pieniędzy podatników i obwiniając za wszystko białych. Bloomberg przemawiał w Tulsa, mieście, które prawie 100 lat temu było miejscem masowych zamieszek na tle rasowym.

Według AP*:
    Były burmistrz Nowego Jorku wypowiedział się przeciwko amerykańskiej rasowej historii nierówności ekonomicznej od niewolnictwa przez segregację po redlining* i przedstawił propozycję mającą na celu zwiększenie liczby domów i firm będących własnością czarnych. Plan obejmuje 70 miliardów dolarów inwestycji w najbardziej zaniedbane dzielnice kraju.

Bloomberg powiedział, że proponuje „plan naprawienia tego, co uważam za historyczne błędy i stworzenia możliwości i bogactwa w czarnych społecznościach”.

Więcej z AP:
    Plan przedstawia zachęty do inwestowania w niedostatecznie wspierane społeczności, zwiększa wsparcie dla banków będących własnością czarnych i łączy federalne pieniądze w inwestycje mieszkaniowe na rzecz postępów w ograniczaniu segregacji. Wymagałoby to szkolenia w zakresie uprzedzeń rasowych dla policji, nauczycieli i kontrahentów federalnych, a także zajęcia się praktykami polegającymi na pozbawieniu praw wyborczych, takimi jak wymagania dotyczące dowodów tożsamości, "czyszczenie" spisów wyborczych i gerrymandering (manipulowanie granicami okręgów wyborczych). Bloomberg zobowiązał się również do poparcia komisji ds. zbadania, czy czarni Amerykanie powinni otrzymać zadośćuczynienie za niewolnictwo.

Bloomberg twierdził, że jego „białe przywileje” ( oczywiście, nie jego prawdziwe żydowskie przywileje) pomogły mu odnieść sukces w Ameryce.
    „Jako ktoś, kto miał szczęście w życiu, często mówię, że moja historia byłaby możliwa tylko w Ameryce i myślę, że to prawda. Ale wiem też, że moja historia potoczyłaby się zupełnie inaczej, gdybym był czarny, i że więcej czarnych Amerykanów z mojego pokolenia zdobyłoby  o wiele więcej bogactwa, gdyby byli biali. ”

Przemawiając w Greenwood Cultural Center, które jest swego rodzaju muzeum dotyczącym zamieszek rasowych w Tulsa w 1921 r., Bloomberg rzeczywiście nakręcił swoją anty-białą retorykę.

„Nie było czegoś takiego, czego biali właściciele ziemscy, firmy, banki i politycy nie mogli  im (czarnym Amerykanom) zabrać: ich zarobków i domów, firm i bogactwa, głosów i władzy, a nawet życia ”.

Mechelle Brown, koordynator programu w Greenwood, zastanawiał się nad zamieszkami rasowymi w Tulsa:
    „Chociaż minęło prawie 100 lat od czasu masakry, wciąż mamy do czynienia z kwestiami rasizmu i nierówności w naszym mieście. Myślę, że nasza społeczność, w szczególności, dotknięta jest tą historyczną traumą, która została przekazana z pokolenia na pokolenie, szczególnie w odniesieniu do historii tej masakry.”.

Zamieszki rasowe w Tulsa były centralnym punktem ostatniego serialu telewizyjnego „ Woke” Watchmen, w którym Biali supremaciści są złymi terrorystami, którzy muszą być torturowani i mordowani przez zamaskowaną policję.

Agencja żydowska AP zapewniła „kontekst” dla przemówienia Bloomberga, podając „fakty” o tym, co wydarzyło się w Tulsa w 1921 r .:
   „Podczas masakry biały motłoch zabił około 300 czarnych mieszkańców i ranił 800 kolejnych. Około 8000 mieszkańców pozostało bezdomnych po podpaleniach ich domostw, zniszczone zostały kina, kościoły i hotele oraz zdziesiątkowano ekonomiczną i kulturalną mekkę, która była znana jako Black Wall Street.”

Najwyraźniej AP zdecydował się użyć ekstremalnego oszacowania liczby zgonów czarnych, a wygląda na to, że rzeczywista liczba wynosiła około 13% tej liczby. Według Wikipedii:
   „Oklahoma Bureau of Vital Statistics oficjalnie odnotowało 36 zabitych, ale amerykański Czerwony Krzyż odmówił podania szacunków. W badaniu wydarzeń przeprowadzonym przez komisję państwową w 2001 r. odnotowano szacunki od 36 do 300 zabitych podczas zamieszek, a na podstawie współczesnych raportów z sekcji zwłok i zgonów, komisja potwierdziła 39 czarnych mężczyzn, 13 białych mężczyzn i 4 nieznane ciała..”

Żydowska agencja AP, podobnie jak ostatni telewizyjny żydowski serial Watchmen, nie wspominają o tym, co tak naprawdę wywołało Biały gniew.
    „Zamieszki rozpoczęły się w weekend w Dniu Pamięci, po tym, jak 19-letni Dick Rowland, czarny pucybut, został oskarżony o napaść na Sarę Page, 17-letnią białą operatorkę windy w pobliskim budynku Drexel. Został aresztowany. Późniejsze zgromadzenie wściekłych miejscowych białych przed sądem, w którym przetrzymywano Rowlanda, i rozprzestrzenianie się plotek, że został zlinczowany, zaalarmowało miejscową czarną populację, z których część przybyła uzbrojona do sądu. Strzały oddano i zabito dwanaście osób: dziesięć białych i dwie czarne.„

Teraz widzimy, co się właściwie wydarzyło. Czarny „dzieciak” zaatakował (seksualnie?) Białą dziewczynę, co rozgniewało miejscowych Białych, którzy pojawili się tłumnie przed sądem. Czarni zaczęli plotkować, że „dzieciak” został zlinczowany, więc otworzyli ogień do tłumu i zabili dziesięciu białych. Żadna z tych śmierci nie wydaje się mieć znaczenia dla Bloomberga, żydowskiego supremacisty lub czarnych, którzy muszą utrzymać swój status wiecznych ofiar.
 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Martina_Luthera_Kinga
https://apnews.com/3711e17bc59406958acba47e94a68319
[*] redlining, czyli praktyka odmawiania lub zwiększania kosztów usług, takich jak bankowość, ubezpieczenia, opieka zdrowotna, dla czarnych mieszkańców.
https://en.wikipedia.org/wiki/Tulsa_race_riot
https://pl.wikipedia.org/wiki/Czerwone_lato

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale