16 obserwujących
213 notek
78k odsłon
54 odsłony

Krwawy propagandowy mecz piłkarski z 1942 r.

Wykop Skomentuj1

„Żołnierz Armii Czerwonej walczący dziś na froncie Stalingradu opowiedział o strasznej masakrze żydowskich dzieci, która miała miejsce w lipcu ubiegłego roku w Pegrebistchi, w okupowanej przez nazistów dzielnicy Kijowa, skąd uciekł w zeszłym miesiącu.


W opowiadaniu ukazującym się w prasie radzieckiej żołnierz, dwudziestosiedmioletni Abraham Fiwuszowicz, stwierdził, że pewnego deszczowego dnia w lipcu ubiegłego roku 600 rodzin żydowskich z miejscowości Lipowitz, Kasatin i Skwira zostało wywiezionych do Pegrebistchi. Tam kazano im udać się do lasu Rezhovoutsky, gdzie ciągnęły kłody drzew przez cztery dni. Piątego dnia włoski oficer zgromadził je i poinstruował, aby wyczyściły stadion sportowy w Pogrebistchi „w przeciwnym razie zostaną powieszone na kłodach, które wciągnęły do ​​miasta”. Do 27 lipca stadion został wyczyszczony. Tego wieczoru nakazano wszystkim Żydom - mężczyznom, kobietom i dzieciom, zdrowym i chorym - przybyć na stadion. Mężczyźni zostali umieszczeni w jednej sekcji, a kobiety w innej. Kobiety, których było około 500, poinstruowano, aby trzymały dzieci w ramionach.


„Kilka minut po tym, jak wszyscy się zgromadziliśmy, grupa niemieckich żołnierzy, ubranych w sportowe dresy, weszła na stadion” - opowiada Fivusowitsch. „Niemcy wyrwali niemowlęta z ramion matek i użyli ich jako futbolowe piłki, odbijali i kopali je po całym boisku. W krótkim czasie ziemia zalała się krwią, a stadion wypełniły udręki płaczu kobiet, których dzieci mordowano na ich oczach. Tej samej nocy udało mi się uciec, a w sierpniu dotarłem do Armii Czerwonej. Dowiedziałem się jednak, że wielu Żydów, którzy zostali zmuszeni do bycia świadkami masakry, oszalało, a inni zmarli ze strachu””

 Pierwotny tekst ukazał się w JTA (Żydowska Agencja Telegraficzna) w 1942 roku.
http://pdfs.jta.org/1942/1942-10-07_231.pdf

https://www.jta.org/1942/10/07/archive/nazi-soldiers-use-jewish-infants-for-footballs-jewish-red-army-man-relates


Propaganda ta została wyśmiana przez Douglasa Reeda w książce z 1946 roku "Lest We Regret"


 https://archive.org/details/in.ernet.dli.2015.216643/page/n5/mode/2up


„Ta historia została również odrzucona przez New Statesman jako „kompletne  fabrykacja” i „nonsens”. [7]


https://en.wikipedia.org/wiki/Douglas_Reed

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale