17 obserwujących
180 notek
69k odsłon
68 odsłon

Andriej Bogdanow - Wielki mistrz Wielkiej Loży Rosji.

Wykop Skomentuj

KGB_sta Putin powiedział o nim, że: "jest młodym ambitnym człowiekiem o postępowych wizjach".

Andrej Władimirowicz Bogdanow - lider Demokratycznej Partii Rosji i przewodniczący Komitetu Centralnego DPR. Kandydat na prezydenta Federacji Rosyjskiej w 2008 r.

Bogdanow urodził się 31 stycznia 1970 r. w mieście Mozhaisk w regionie moskiewskim. Ukończył Rosyjską Akademię Ekonomiczną, specjalność „ekonomia i socjologia pracy” w 1993 r. Swoją działalność polityczną rozpoczął w 1990 r. w Demokratycznej Partii Rosji jako działacz w organizacji okręgu Solntsewo. W listopadzie 1991 r. został wybrany przewodniczącym Związku Młodzieży DPR i został członkiem jej rady politycznej. W 1992 roku założył fundację charytatywną „Młodzi wybierają przyszłość”, która przeprowadziła zbiórkę pieniędzy, leków, mundurów i produktów dla obrońców  Naddniestrzańskiej Republiki Mołdawskiej. W czerwcu 1992 r. Został członkiem rady politycznej „Unii Cywilnej”. W grudniu 1992 r. na 4. Kongresie DPR został wybrany jednym z siedmiu sekretarzy rządu partii. Latem 1993 r. uczestniczył z DPR w pracach Konferencji Konstytucyjnej. W latach 1995-2002 - Wiceprezes Centrum Analitycznego Informacji (IAC) „Novokom”.

Według wielu publikacji Novokom zajmował się technologiami politycznymi i profesjonalnym budowaniem partii, a także był wymieniany w mediach jako jednostka Fundacji Skutecznej Polityki Gleba Pawłowskiego. Uczestniczył jako główny menedżer w kampaniach wyborczych (w 38 regionach Rosji) na szczeblu burmistrzów miast, zgromadzeń regionalnych, gubernatorów, Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej oraz wyborów prezydenta Rosji. W 1996 r. został szefem sektora kontraktowego i prawnego Instytutu Problemów Społecznych i Ekonomicznych (ISEP). W kwietniu 1998 r. Został wybrany członkiem rady politycznej i jednym z czterech wiceprzewodniczących Komitetu Narodowego DPR. 1 grudnia 2001 r., na kongresie konstytucyjnym partii Jedna Rosja, został wybrany na członka Centralnej Rady Politycznej (CPS), był szefem Departamentu Public Relations Centralnego Komitetu Wykonawczego (CEC) partii Jedna Rosja 2002-2003. W maju 2005 r. na XVIII Kongresie Partii Demokratycznej, został wybrany przewodniczącym Komitetu Centralnego Partii Demokratycznej, 17 grudnia 2005 r. na XIX Kongresie Partii, został wybrany przywódcą Demokratycznej Partii Rosji i przewodniczącym Komitetu Centralnego Partii Demokratycznej.

Szereg mediów nazywało Bogdanowa „swego rodzaju rekordzistą” w branży budowania partii, ponieważ był twórcą kilkunastu federalnych partii. W jednym z wywiadów powiedział, że „pracował” z Demokratyczną Partią Rosji, Zjednoczoną Rosyjską Partią „Rus” (na liście tej partii do Dumy Państwowej w wyborach w 2003 r. ), „Jedną Rosją”, Rosyjską Partią Emerytów, Związkiem Akcjonariuszy AO MMM ”, Partią Kapitału Ludowego Siergieja Mavrodi, a także zaangażował się w tworzenie "Silnej Rosji” i „Ludowego ruchu patriotycznego”. Jednocześnie Bogdanov stwierdził: „ Nie obchodzi mnie, co zrobi partia, orientacja zależy od klienta ”. Zauważono również, że tworzenie "partii pod klucz" jest bardzo dochodowym biznesem, zwłaszcza gdy zamówienie pochodzi od administracji prezydenckiej Federacji Rosyjskiej, jak miało to miejsce w 2000 r. w związku z utworzeniem Zjednoczonej Rosji. W 2005 r. Bogdanow, ujawniając „kuchnię budowania partii”, stwierdził: „Teraz, za mniej niż 1 milion dolarów, nikt nie podejmuje się tworzenia partii ” [17] .

We wrześniu 2014 r. przewodniczył Komunistycznej Partii Sprawiedliwości Społecznej (CPSU) utworzonej przy jego wsparciu , zastępując Jurija Morozowa. W sierpniu 2015 r. Andrej Bogdanow ogłosił sprzedaż kilkunastu partii politycznych utworzonych przez jego Centrum Technologii Społecznych. Za cenę 250 000 dolarów proponuje się zmienić przywództwo partii na osoby zaproponowane przez kupującego, za 1 milion dolarów proponuje się zorganizowanie wewnętrznego głosowania nad proponowanymi kwestiami, przekazanie raportów do Ministerstwa Sprawiedliwości i inne działania w celu stworzenia sprawnej struktury. Od końca 2016 r. był członkiem zarządu Rosyjskiego Stowarzyszenia Konsultantów Politycznych.10 września 2017 podczas maratonu online Election Night 2017 [85] ogłosił zamiar kandydowania w wyborach prezydenckich w 2018 r.

Masoneria
W loży „Harmonia” nr 1 VLR od 2000 roku. Od 2006 r. założyciel loży „Cytadela” nr 27 i jej pierwszy honorowy mistrz [2]. 30 czerwca 2007 r. został wybrany jako wielki mistrz Wielkiej Loży Rosji .
Wielka loża Rosji, na czele z Andriejem Bogdanowem, jest uznawana przez „Komisję uznania konferencji wielkich lóż (wielkich mistrzów) Ameryki Północnej” odpowiadającą „standardom uznania” CWMA i północnoamerykańskich wspaniałych lóż [90] . W lipcu 2010 roku Andriej Bogdanow został ponownie wybrany na wielkiego mistrza Wielkiej Loży Rosji na okres 5 lat, do 2015 roku. W 2015 r. podczas dorocznego zgromadzenia Andriej Bogdanow został ponownie wybrany na wielkiego mistrza Wielkiej Loży Rosji i przez 5 lat, do 2020 r. będzie pełnił funkcję wielkiego mistrza [2].

Andrei Bogdanov nie ukrywa swojej przynależności do organizacji masońskiej, otwarcie udziela wywiadów w mediach i regularnie dzieli się zdjęciami z subskrybentami swoich stron na Facebooku i instagramie.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale