5 obserwujących
53 notki
34k odsłony
  90   2

Ceny energii i Pakt Klimatyczno -Energetyczny

Dzień Dobry


Pakt Klimatyczny - Energetyczny wprowadza certyfikaty ETS, dokumenty zezwalające na emisję 1 tony CO2.

Cena tych uprawnień ETS już przekroczyła dawno 50 Euro za tonę emitowanego CO2  i jest najważniejszym powodem wzrostu cen energii.


Ostatnio koncern miedziowy KGHM ogłosił, że bardziej mu się opłaca zbudować mały reaktor atomowy,

niż płacić za energię na rynku hurtowym w Polsce.


Tylko że KGHM ma troszkę więcej pieniędzy niż taki podatnik jak ja, dlatego ja raczej sobie reaktora atomowego nie kupię.

Pan Prezes Jarosław Kaczyński w 2014 roku zapowiadał wypowiedzenie Paktu Klimatycznego, cytuję za biznesalert.pl (art z dnia 23 października 2014, 10:36):

"Na wczorajszej konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości były premier i prezes partii Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie unijnych negocjacji klimatycznych, które ruszyły dzisiaj. Przedstawił oczekiwania PiS wobec rządu.

– Mamy przed sobą moment, w którym polskie władze muszą podjąć decyzje o daleko idących skutkach, jeśli chodzi o przyszłość rozwoju gospodarczego i w ogóle polskiego rozwoju gospodarczego. To musi być decyzja odważna, broniąca polskich interesów – powiedział Kaczyński.

– W polskim interesie jest to, aby Polska mogła w dalszym ciągu korzystać z energii z węgla i żeby jej rozwój nie był obciążony ogromnym wzrostem energii. W tej chwili jedyną decyzją, jaką można podjąć jest weto – ocenił polityk. – Jeżeli polski rząd nie zastosuje weta, pójdzie na jakieś kompromisy to będzie brał na siebie odpowiedzialność, że szanse, że nasz kraj będzie nadrabiał zapóźnienia (…) zostaną w ogromnym stopniu ograniczone albo po prostu wykluczone jeśli chodzi o perspektywę najbliższych dziesięcioleci."


Sznurek:

https://biznesalert.pl/kaczynski-polska-musi-zawetowac-nowy-pakiet-klimatyczny/

No więc jak to jest z tym Paktem Klimatycznym?

Pan Prezes Kaczyński kłamał w 2014 roku, czy może teraz przez 6 lat zabrakło COJONES żeby ruszyć D...  i spełnić publicznie złożoną obietnicę?
A może czasu nie było, żeby się zająć problemem?

Albo może Rządowi prawnicy nie wiedzą, jak się wypowiada umowę międzynarodową, taką jak Pakt Klimatyczny?

Co to za licho, ten Pakt?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pakiet_energetyczno-klimatyczny

https://www.rp.pl/publicystyka/art14373541-pakt-klimatyczny-porazka-donalda-tuska


Pytanie zadane Donaldowi Tuskowi przez redaktora TVPINFO o "Fit for 55" pozostało bez żadnej odpowiedzi, co jest najlepszym podsumowaniem stanowiska POKO w tej sprawie.


Pozdrawiam


Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale