8 obserwujących
182 notki
97k odsłon
  152   1

*****Tuska.

Kampania powracającego Tuska opiera się na wyszydzaniu, jego słynne 3D – dług, drożyzna, daniny można zastąpić kontr-hasłem – kabotyństwo, kolesiostwo, kołtuństwo polityczne i kłamstwo. I też trzeba to hasło wykrzyczeć. Dziwi mnie brak reakcji i kontrofensywy ze strony Sz. Hołowni. Na jego miejscu rzuciłbym wszystkie siły M. Kobosko do nagrywania spotkań Tuska z wyborcami w regionach i sprawdzanie, gdzie stosuje doktrynę Neumanna oraz jakie zapowiada tym wyborcom korzyści i z czego je chce zapłacić kandydatom na posłów czy wyborcom. Czy Tusk nie posługuje się w kampanii powrotu za bardzo możliwościami Skarbu Pastwa, gdyby tylko znów mógł przejąć fotel premiera? Znowu chce dzielić z państwowego, a nie ze swojego, czyli z dochodów partii PO (też od państwa polskiego z dotacji)?

Dziś PIS wygra z Tuskiem elastycznością, racjonalizmem i szerokim dialogiem z wyborcami, nawoływaniem do zgody, by w Boże Narodzenie, czy Wielkanoc ludzie nie zasiadali w duopolu oczekiwań i politycznych kłótni. Tusk nigdy nie dał Polakom tyle pracy i możliwości bogacenia się, co PIS w czasie swoich rządów.

Trzeba odświeżyć PIS medialnie, w radio i telewizji mogłyby się pojawiać młode twarze, nowe szeregi PIS oraz inteligentni młodzi i starsi Polacy, którzy są poza polityką w nauce, biznesie i urzędach. Mogliby występować młodzi biznesmeni, którzy skorzystali ze start-upów za PIS, przedstawiciele młodego biznesu nowych technologii, z którymi dokonywano by wywiadów w TVP, czy radio i pokazywano ich prężność czy finansowe zadowolenie. Po nich trzeba już sięgnąć, by przekonać młody elektorat do tego, że Tusk to marionetka starych, biednych czasów dla większości Polaków.

Tusk zapomniał, że już w 2019r, dokonała się w PO zmiana pokoleniowa, oficjalnie wszyscy go popierają, no może poza Trzaskowskim i jego otoczeniem, a nieoficjalnie wszyscy czekają na sporządzanie list wyborczych i na decyzje o jedynkach, dwójkach i trójkach. Nie darują Tuskowi jeśli znowu wstawi na listy w wyborach parlamentarnych w 2023 roku stare tłuste koty, albo gdy znowu przewali większość PO i pójdzie do wyborów jako Koalicja Obywatelska od Lewicy przez PSL po PO i utraci swoich kandydatów na rzecz znanych i popieranych lokalnie tuzów mniejszych partii.

Ktoś z marketingu politycznego analizował już może układ list kandydatów w poszczególnych okręgach wyborczych do sejmu i senatu z 2019 i 2015 roku? Czy ktoś na podstawie danych demograficznych w korelacji z aktualnym spisem GUS zauważył jak kształtuje się poparcie wyborcze w każdej miejscowości w całej Polsce? I czy na przykład ma szanse w 2024 roku zostać w Gorzowie Wlkp. prezydentem Sebastian Pieńkowski czy raczej Elżbieta Rafalska przy dobrze ułożonej kampanii? Czy ktoś w PIS odpowiednio wcześniej przeanalizował wnioski z niedawnych wyborów w Rzeszowie i czy założył, że może w wyborach parlamentarnych i samorządowych występować rozdrobnienie ilości kandydatów lub wystawianie przez opozycję tylko jednego kandydata, by zebrał większość? Takie pytania zadaje sobie po cichu wielu zaangażowanych wyborców Prawicy po każdym wystąpieniu Tuska. Trzeba więc jasnych komunikatów z walki z Tuskiem, poza hasłami olania go z góry w sensie posłuchu w mieście. Bo nie wiadomo, czy Tusk będzie miał odwagę wybrać się na wieś, gdy chce wchłonąć PSL i już zaczął z PSL-em rozmawiać o stanowiskach w nowym rządzie. W ogóle nie wiem dlaczego nikt nie zauważył, że po cichu Tusk dzieli skórę na jeszcze nie złapanym przez siebie niedźwiedziu. Warto, by PIS sprawiło, że ten niedźwiedź Tuskowi zwieje lub się schowa, żeby skóry nie stracić.

Chciałbym dla polepszenia sobie nastroju zobaczyć w akcji Tuska, gdy wyzwie go na pojedynek premier Mateusz Morawiecki. Chciałbym zobaczyć jak osadza w miejscu Tuska w debacie spokojem i na każdy temat jedną celną ripostą. Jak wypomina mu przede wszystkim przejmowanie pomysłów i gaszenie każdej nowej inicjatywy młodych, szkodzenie Sz. Hołowni i Polakom. Chciałbym aby M. Morawiecki wytknął Tuskowi polityczne lenistwo i brak ustawodawczych pomysłów, afery VAT-u, afery ograbiające Skarb Państwa i Polaków. Żeby wykazał w debatach jednoznacznie, że Tusk niszczy Polskę i Polaków, ograbia ich i gdy zaczynają się kłopoty ucieka tam, gdzie więcej zarobi i będzie bardziej znany - pod skrzydła niemieckiego orła A. Merkel. Żeby pokazał Tuskowi, że jego skrzydła polityczne dawno zmieniły kolor z białego (orzeł polski) na czarny (orzeł niemieckiej Nemezis).Żeby M. Morawiecki pokazał Tuskowi swoją intelektualną, mentalną wyższość w gospodarowaniu państwem, by to Polakom żyło się dostatniej.

By rzucił mu w twarz, w imieniu Jarosława Kaczyńskiego i nas, że jego 3D to 4K – kabotyństwo, kolesiostwo, kołtuństwo i kłamstwo.

I chciałbym żeby Naród/Suweren zaczął pisać hasła w odpowiedzi na pięć gwiazdek szkalujących PIS w postaci np.4K11* co w wolnym tłumaczeniu znaczy 4x K Ku*wa a 11* - Obywatelska.

Żeby hasło dobrze komponowało się w odpowiedzi na pięć gwiazdek – 4K11*, w rozwinięciu 4K – kabotyństwo, kolesiostwo, kołtuństwo i kłamstwo, samo K- Ku*wa.

Obrona PIS-u przez dobrze zaplanowany i frontalny atak, ale dopiero wtedy, gdy ludzie/wyborcy wrócą z urlopów, czyli jesienią. Jesienią M. Morawiecki mógłby rzucić rękawicą Zawiszy Czarnego w twarz Tuskowi. W ogóle dziwię się, że Jarosława Kaczyńskiego nikt nie porównuje do Małego Rycerza Wołodyjowskiego z trylogii Sienkiewicza. Niech Tusk postoi w upale na polach Grunwaldu, jak już stronie polskiej (czyli PIS) podesłał swoimi krzykami w Gdańsku dwa nagie miecze. Nasza stal damasceńska niech do jesieni będzie w cieniu, jak wojska króla Jagiełły przed bitwą. Tusk zapomniał, że festyny wyborcze w czasie urlopów, bez darmowej kiełbasy wyborczej będą miały tylko organizacyjną frekwencję dobrze wyglądającą w telewizji, ale nie będącą sukcesem w przekonaniu wyborców.

Niech się wystrzela z amunicji, której łuski obejrzy marketing polityczny PIS-u, oceni ich kryminalne zagrożenie i wyda opinię jesienią, zanim Polacy zasiądą do świątecznych stołów.

4K11* - kabotyństwo, kolesiostwo, kołtuństwo, kłamstwo Ku*wa (11 gwiazdek) - Ob*********

4K11* w odpowiedzi na pięć gwiazdek Tuska

4K11*

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale