P O R Ą B K A-macha się topore
Coś mija, coś przychodzi: stan po POTOPIE
0 obserwujących
59 notek
1738 odsłon
  12   0

GWIAZDY firmamentu O Smo gu i Ogrz ew an iu

osobisteJak jest małe, wszystko to u dołu, kiedy spojrzę w niebo. Jak małe jest. Dwie tony? NAjmniejszy ognik nieba, przewyższa wszystkie skarbce tego padołu.


Dlaczego taki temat, zada pytanie, powiedzmy, Czytelnik. Uważny, nieuważny, wlazł i czyta. Mnie si podoba. A dlaczego o OGRZEWANIU, mają rozmawiać Amatorzy, tacy jak ja. Ano dlatego, że Rząd (władze), Traskowski prez Wa-wy i inni, sobie NIE RADZĄ. Po prostu sobie nie radzą. Może słowo o tym, że nie radzą: 3k+ skierowane jako w domyśle, Rekompensata za wyczyny Premiera (chyba osobiście On, a może i inni), jest realizowane w każdej jednostce adm. inaczej: nowelizacje, okólniki. Zapewne Ustawa napisana Bełkotem, a nie polską mową (pisaną). A i z pewnością niekonstytucyjnych niuansów pełna. Jak legitymowanie, po raz 1000-wpisywanie danych z baz Pesel itp. W efekcie, userzy Palenisk (zarejestowanych w Bazie, może i jEuropejskiej), emitują więcej zanieczyszczeń (tytułowy S M A UG), a mniej Ciepła, niż by mogli z tego, co powiedziała Prezes. Co do palenisk się wkłada.

by) Trzaskowski, niektórzy i on, mówią D (y), ale ja nie!. Trzaskoski, POSTANOWIŁ!!! , a !!, że już od Stycznia2022, smog się LIKWIDUJE. Inaczej mówiąc, tenże, wniósł manifest komunistyczny i edykt krula, że po Sylwku, Palenisk NiIE. Nie palimy w paleniskach, w dystrykcie Warszawa. Mądrego słuchajcie (info zaczerpnięte z Notki innego blogera s24, dzięks, wiem u Kogo, ale się doszukajcie). Czyli ja jestem za. Jeszcze ustawa o Nieśliskości chodników i już będzi GIT.

ce)Jak to postawić z głowy, na nogi. Że to na głowie, to za delikatnie powiedziane. Ten Dureń, nasz Premier (przepraszam Durniów, wielu z nich, to bardzo porządni ludzie, Polacy) - onże, wdraża nam jUniję. Ichnie dyrektywy. Rozsądny człowiek, nawet nie na żadnym urzędzie, zorientuje się wnet, że ta Unia, to ma średnio, dużo, dużo cieplej niż Polska. Nie mają Zimy, jakie mamy my. Nie zapomniałem o pribałtykie, ale to demolud: zgazowny przez Sowieta, a i wtłoczony do bloków, przez to samo, Także oni się nie liczą. A Skandynawia? No i górskie Czechy. Gaz wg Unii, to nie są CO2 (węglowodory kopalne). Oczywiście jest i to kolejny do likwidacji, po uporaniu się z Warchołami (z Radomia), będzie PARAĆ się, premier, ten lub następny - i, z paleniskami kotłów gaz. To zresztą taka tradycja, robienia ludzi w trąbę Słonia, proszę słonia, bo to samo było z olejem opałowym. Albo likwidacja, jak tu, albo ustawka ceny. Nawet coś tam czytałem, że chrust będzie opodatkowany. Chrust, czyli biomasa na peleet, bo zaczęli pozyskiwać krzaki już, co niektórzy. Cena to min 2k zł/t.
 NO TO pozostaje już tylko grzanie PRĄDEM. I tak żeśmy doszli, do "prądem bohaterów"? - no niepopularnego dziś aktora. Ale postać filmowa, jak wiadomo, godna szacunku i niepijący, chyba z kilkadziesiąt lat, niepijący był. Prądem można grzać na kilka sposobów: grzałką (oporowa itp, bez różnicy w zakresie sprawności, ni (taki znaczek z gr.), bo i tak straty także zostają w miejscu wytwarzania grzania. Oczywiście poza stratami transmisji, przetworzenia/wytworzenia prądu. Tzw pompą ciepła. I to wszystko, całe dwie metody. Geotermia, jakoś niespecjalnie się sprawdza, nie wszędzie, ale także można. Wtedy się płaci, podobnie jak przy PCiepła, za pompowanie cieczy (lub cieczy specjalnej).
PC, jest, ponoć 3 części, mniej kosztowna od grzałki: zamiast 40 000zł, zapłacisz 10 000zł. Oczywiście Pompa i instalacja, jest dużo droższa od grzałek. To jest poboczny temat, trwałości (czyli okresu amortyzacji rzeczywistej, kosztów budowy takich grzań).
de) Na dziś prąd mamy z węgla brunatnego i z tego co nam sprzeda nawOkraina. Okraina sprzedaje nam Figę z makiem, więc akurat ten aspekt mamy już zrealizowany. Z węgla, a więc z najbrudniejszego węgla, węgla Kopalnego (pamiętamy: gaz→węglowodory kopalne, węgiel→węgiel kopalny w przypadku Prlu-węgla, Antracyt poetycki, to czysty węgiel kopalny, jak diament prawie, i taki mamy także, pod Śląskiem. A właśnie. Różnica w węglu i w gazie, jest taka, że węgiel mamy, a gaz, to MUSIMY kupować. Ale mamy Durniów, którzy CHCą i POTRAFIĄ kupować. Nam tylko przychodzi płacić, za Ich wyczyny. Można by napisać czarno, węglowo, ale przyjęło się słono. Co z ogrzewaniem może mieć tyle wspólnego, odnośnie geotermii, gdzie solanka itakdalej.
ef) to już ostatnie, bo mógłbym jeszcze pisać, ale Władcy Salona nie specjalnie chcą. Ostatnie, czyli grzanie prądem Atomowym. Uranu i innych metali promieniotwórczych, także raczej nie mamy, a więc znów nam Pokażą, jak umieją Kupić. I to grzanie, zrobi nam panSolorz. Wcześniej zrobiono nam, że jeździmy po Kluczyku najdrożej na Świecie, a teraz jakiś szamany biznesmeny, co zaczynał w dziwnych branżach, potem dostał Glejt na telewizję i teraz chce budować nam więcej i DROŻEJ. Dlaczego chce? Zapewne pozwoliliśmy na sznurek, to bierze się za inne rzeczy. A więc dlaczego Slorz, ma to być dżojnwenczer. A bo tak sobie wymyślili, budowę państwa oligarchicznego. Kojarzycie takie państwo na wu. O! To to państwo jest.
Tak sobie pomyślałem, że jeżeli i ten atom, być by musiał, to może Glapiński i Morawiecki zwrócili by, nam ukradzione 20-30?50%?? inflacji(itp) i budowali za TO. Czyli buduje ten, co będzie korzystał. Później taniej kupi prąd, jako Udziałowiec. Pamiętacie Świadectwo Udziałowe? Dajmy szansę takim Solorzom, niech się starają i wykupują od Lujów itp, a nie ot tak, Premier Pasie Nowosowieta. Nawet, nawet, podpowiem jak Dyzma, część Polaków, kupiłaby takie obligacje. Tylko nie takie, że jakiś oligarcha niedoszły chce, albo spółka Polski Atom, co jeszcze nic nie zrobiła, a kilka miliardów zł, JUŻ przejadła i przepiła.

Jeszcze powtórzę: wydobyć, pozyskać samemu TANIEJ; kupić gotowe z zagranicy: DROŻEJ. A jak teraz, to i wcale nie ma czasami. W zasadzie, to tytuł powinien brzmieć, jak to Motełusz, wysłał Polaków z piecami palenisk na węgiel, do MOPSU.Ciepło. Do widzenia się z Państwem.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale