Droga
Wystarczy, by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje - Edmund Burke
0 obserwujących
3 notki
740 odsłon
268 odsłon

Kiwanie starego żyda

Wykop Skomentuj5
Tak, to nie są jaja. Wszystko o czym piszę wypróbowałem na sobie. A zaczęło się tak: pochodzę ze Śląska, a tam znane jest takie powiedzenie,  ,,kiwosz się jak stary żyd”. Powiedzenie jak powiedzenie, ale kiedyś tam zastanowiło mnie i spróbowałem się ,,pokiwać”, no i od razu zauważyłem, że mój oddech stał się głęboki, a po jakimś czasie tego ,,kiwania” poprawiła się moja kondycja fizyczna (mam 74 lata a mogę pelnym gazem podbiec do autobusu, nic mi się dzieje, serce lekko przyspiesza i nie czuję żadnego kłucia w klatce piersiowej, jak to wcześniej bywało). Wydaje mi się, że poprawiła się też moja kondycja psychiczna, ale o tym na razie nie chcę się rozpisywać.
Zastanawiałem się jak to może być i tu muszę wspomniec o dwóch książkach: ,,Historia wewnętrzna”Giulii Enders i ,,Dobre bakterie” Robynn Chutkam. Głównym tematem obydwu książek jest rola bakterii w przewodzie pokarmowym i interakcja substancji które te bakterie produkują, z mózgiem. Ta interakcja odbywa się poprzez bezpośrednie połączenia nerwowe pomiedzy mózgiem a przewodem pokarmowym.
W oparciu o informacje uzyskane z ww książek, wstępnie sformułowałem taką hipotezę, że to ,,kiwanie” stymuluje nerwy łączące bezpośrednio organy wewnętrzne z mózgiem, poprawiając w ten sposób ,,współpracę” ww organów z mózgiem.
Teraz może kilka słów na temat tego ,,kiwania”. Zeby się ,,pokiwać” staram się skupić na punkcie gdzieś powyżej pępka (po jakimś czasie zacząłem odczuwać ten punkt jako taki środek ciężkości mojego ciała). Następnie na przemian napinam i zwalniam mięśnie brzucha, tak, że następuje wychylenie klatki piersiowej do przodu i z powrotem. Po nabyciu wprawy, mogę wykonywać to ,,kiwanie” tak, że napinam tylko mięśnie bez wykonywania ruchu, czyli własciwie bez ,,kiwania”, a efekt jest taki sam.
Piszę tę notkę po pierwsze, żeby się podzielić, a po drugie, żeby zdobyć potwierdzenie, że to co opisałem, nie jest tylko moim wymysłem, ale działa też u innych. Czekam więc na odzew i życzę dużo zdrowia.
Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale