0 obserwujących
12 notek
18k odsłon
  691   0

Dla kogo te godziny?

I wychodzi na moje! Ale wcale mnie nie cieszy, kiedy zgodnie ze swoimi przewidywaniami patrzę na przestraszoną, choć nadal butną minę premiera radzącego seniorom, by nie wychodzili z domu bez potrzeby. Ochrona seniorów to sprawa najważniejsza – przekonywał.

Widzę jedno – jest gorzej, niż nawet ja myślę.  

Fakt, starsi gwałtowniej przechodzą zakażenie. Ale premier zapomina, że zarażają się tak samo, jak wszyscy. W moim mieście większość świeżo zakażonych to osoby w wieku średnim. Staruszków nie ma. Poza tym – w czasie lockdownu wybrałam się po zakupy w czasie dla seniorów. Raz, że normalnie ludzi było niewiele, zakupy załatwiali szybko, odległości można było zachować. A w seniorskim czasie – między półkami trudno było przejść, zaś panie w słusznym wieku nie kupują niczego na łapu-capu, jak młodzi. Muszą zobaczyć skład, porównać cenę itp. Te godziny to najlepsza okazja, by zakazili się właśnie seniorzy! Już nie mówiąc o tym, że to starsze osoby najchętniej chronią swoje brody, a nosy odsłaniają. Robią tak nadal, argumentując, że ciężko im się oddycha. No, ciężko. Nie tylko im. Zmiana będzie obowiązywać od 15 października, by przygotować konieczne procesy. Ciekawe, jakie? Wystarczy chyba kartka na drzwiach? U mnie już ludzie, i to nie tylko starsi robią znów zapasy.

Sprawa druga – apteka. A na co seniorowi ułatwianie dostępu do apteki, jak ma utrudniony, a nawet uniemożliwiony dostęp do lekarza? Po suplementy ma chodzić bez kolejki?

Rząd zaczyna „coś robić”. Chyba trochę na oślep. Ja bym chciała, by były także godziny seniorskie, młodociane, dziecięce, kiedy można pójść do lekarza rodzinnego. Bo większości lekarz nie widział od pół roku i tylko telefonicznie powiela elektroniczne recepty. Ostatecznie, udziela teleporady, choć są i niepokojące sygnały, iż lekarze (przychodnie?) chyba wyłączają telefony, bo nie sposób się dodzwonić.

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości