0 obserwujących
12 notek
18k odsłon
  2206   0

Policja czy grupa rekonstrukcyjna?

Oglądam to, co się od trzech dni dzieje pod sejmem, pod siedzibami innych instytucji, na ulicach Warszawy i wielu polskich miast. Oglądam i oczy pięściami przecieram. Czy to rok 2020, czy cofnęliśmy się o jakieś 40 lat? Czy to polska policja idzie z pałami na Polaków, czy to może spektakle jakichś grup rekonstrukcyjnych? Bo coś mi te akcje przypominają, ja to już widziałam, to ten same scenariusze… Przy czym teraz jedni są umundurowani na czarno, inni pracują ubrani dla niepoznaki w cywilne ciuchy. Ale też biją. 

I po to Lechu skakał przez płot?

Żebyśmy znów oglądali takie obrazy, żebyśmy byli bici, aresztowani, wrzucani siłą do aut, wywożeni za miasto dla uspokojenia? I żebyśmy znów słyszeli słowa o wrednym, zgniłym Zachodzie (teraz się mówi jakiejś tam „cywilizacji”), który nastaje na naszą moralność i gospodarkę? Bo my wszystko mamy lepsze, większe, nawet z koronawirusem radzimy sobie najlepiej na świecie.

Co to za rzeczywistość, w której przedstawiciele władzy muszą się otaczać kordonem ochroniarzy, by wyjść na ulicę? Co to za władza, której bronić musi uzbrojona po zęby Straż Sejmowa? I co to za sejm, który lada chwila zostanie otoczony trzymetrowym płotem, bo aut policyjnych nie wystarcza na kordon?

A przecież na ulicach jest nowa, „nasza” policja. To chyba już  nie jest ta służąca władzy milicja obywatelska z poprzedniej, jak to się mówi – słusznie minionej epoki, formacja, która wykonała każdy rozkaz władzy nie zastanawiając się zbyt wiele nad nim. Za to właśnie odebrano byłym funkcjonariuszom i ich rozkazodawcom emerytury. Teraz zaś bunt i sumienie tych służb tłumi się podwyżkami. A bunt i niezgodę społeczeństwa po dawnemu - pałami, gazem i zastraszaniem.

Kiedyś było jeszcze ZOMO. A dzisiaj? Też jest. To szkolone przez fachowców z tajnych służb (o, dziwo, jeszcze je mamy…) oddziały tzw. narodowców. No, i ci „tajniacy” przewiezieni podobno z innych miast.

Lubię to! Skomentuj94 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo