Blog
"Morze Egejskie" - tutaj tylko bieżące notki
dim.
dim. Dimitris 59 Ateny wolny zawód
5 obserwujących 10 notek 107393 odsłony
dim., 13 lutego 2018 r.

Afera, głównie szczepionek, tylko w Grecji oceniana na 23 mld Euro strat sektora publiczne

866 23 0 A A A
W Grecji każde wydanie newsów nie zapomni uwzględnić jak rozwija się afera firmy "Novartis" sprowadzającej leki i szczepionki.

Szczepionki, nawet takie za ponad 11 tysięcy Euro (cena za komplet fiolek na jedno dziecko) były fałszowane, dobrze jeśli tylko bezwartościowe, a dzieci po nich nie mogły latami wstać z łóżka (szczegółowa relacja matki chłopca, w radio, również z dalszych telefonów od firmy z 'prośbą' o pełną poufność, nawet przed lekarzem prowadzącym).

Nie wspominając o nieaktualnych składem zestawawach surowic przeciwgrypowych, oferowanych jako "aktualne". Nie jestem medykiem, ale wyjaśnienia padają, że nie na te szczepy, które reklamowano, oferując.

Wszystko to z korupcją lekarzy i wielu ministrów. 

Straty samych tylko ubezpieczlni i tylko w ostatnich latach, rząd, premier ocenia na 23 mld euro.


Afera nigdy by nie wyszła na jaw - jedna z tajemnic poliszynela, nigdy nie dotykanych skutecznie przez prokuratury - gdyby nie wtrąciła się i nie rozwinęła tajnychj operacji FBI, do której prywatni Grecy też składali doniesienia, wobec nieskuteczności europejskich organów ścigania.

Z firmy "Novartis", ważne, że jednej tylko z wielu takich firm, jest 6 godzin nagrań i lista 4,5 tysiąca korumpowanych lekarzy. Z tej tylko firmy,  stanowiącej "mały", bo "tylko" 3-miliardowy (licząc w euro)  fragment całości. Jako korumpowanych przez tę firmę, na nagraniach wymienia się 3 ministrów, a największą łapówkę - według zarzutów rozważanych w śledztwie, relacjonowanych w mediach, miał przyjąc - 40 mln euro łapówki - unijny komisarz d/s uchodźców, pan Avramopoulos.

A co na to posądzani ?
Oczywiście wyjaśniają, że chodzi o podły atak na poprzednią partię rządzącą, świadkowie koronni są sfałszowani w podziemiach siedziby rządu  i w ogóle dlaczego świadkowie zeznają zakapturzeni i ze zmienionym głosem ? itd. itd.

Szef opozycji, a przyszły premier, pan Mitsotakis, odnosząc się do zarzutów, nie wspomniał o ich treści, niemniej położył nacisk na najgłębsze zaniepokojenie jak w takim fałszywym kraju (znaczy fałszywych zarzutów) będą mogły żyć nasze dzieci ? Czyż my nie powinniśmy się tym przejąć ?

... - chodzi o to, że jeśli prawdą jest (a czemu ma nie być ? zawsze o tym wszyscy wiedzieliśmy bezradnie) to, co wczoraj mówił np. przewodniczący związku aptekarzy, to cała ta korupcja jest OCZYWISTA i NATYCHMIASTOWO SPRAWDZALNA w komputerach ubezpieczalni - tam przecież widać kto przypisywał zawsze leki jednych tylko firm i to blokując elektronicznie użycie zamienników. Ale nikt nie chce (nikt nie odważa się) po te dowody sięgnąć. 

Powtórzę - afera nie wyszłaby w ogóle do publiczności, gdyby nie ta wredna i fałszująca dowody, podsłuchy (NIELEGALNE) itd - hamerykańska, nieprawomyślna FBI.

I oczywiście jestem zupełnie pewien, że skazani zostaną jedynie jacyś poboczni (ewentualnie) dyrektorzy.

- jeszcze raz powtórzę - interwencje w tej sprawie w europejskich organach śledczych zawsze
 okazywały się nieskuteczne,
a osoby je składające dość długo prosić musiały potem o ochronę policyjną, np. swych dzieci,
 non-stop... Oczwiście po groźbach, jakie otrzymywały.
A nikt nie chce, by jego dzieci wieziono co dnia do szkoły radiowozem.
Każdy myśli: I po co mi to ? Przecież i tak nic się nie zmieni ! Zbyt wielkie są rozmiary tej korupcji.

- ależ ja to wiem także z kręconych już dawno w Brukseli filmów, na których wypowiadali się pracowniki komórki sprawdzającej doniesienia !  - nawet jeśli 4% zgłoszeń jest sprawdzanych (na więcej  nie ma pracowników), to sprawy odsyłane są potem do rządów kraju członkowskiego i tam gasną, nikt więcej niczego nie sprawdza. -

UE jest korupcją całkowicie przeżarta. Unijny komisarz d/s uchodźców, pan Avramopoulos (Grek), kilka dni temu zapowiadał już (słyszałem) że te obrzydliwie sfabrykowane oskażenia i zeznania upadną w ciągu kilku godzin, a prawda wyjdzie na jaw.  Ale jeszcze nie upadają, raczej rozpędzają się, szczegółów jest coraz więcej. 

Mimo, że materiał śledztwa jest cały tajny, wypowiadają się o nim liczne osoby, które go widziały. Osobiście nie wątpię, że to tak właśnie to wygląda.

Będzie "komisja parlamentarna". Dotychczas takie komisje zawsze (czy tylko w Grecji ?) służyły doprowadzeniu śledztw do stanu możliwie największej niejasności, przewlekania ich , a głosowania zawsze (zawsze) odbywały się według podziałów partyjnych.

I oczywiście niedługo nastąpi "przedawnienie zarzutów". To jest standard afer, zawsze gdy chodzi o miliardy. W ostateczności - za rok-dwa i tak zmieni się rząd na partię obecnie opozycyjną, a opinię publiczną zajmie się czymś innym. Oczywiście inną aferą, by zapomnieli o poprzedniej. Potem jeszcze inną... 
Opublikowano: 13.02.2018 08:36. Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 10:20.
Autor: dim.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Tu jest tłumaczenie na rosyjski, ale nie moje, ani też nie o ten język szczególnie nam...
  • czyli, jeśli ktoś już zdecydował się publicznie być świnią, dalej też pójdzie na całego.
  • Za komuny też wszyscy znaliśmy twarze renegatów. A ile to pomagało ?

Tematy w dziale Społeczeństwo