0 obserwujących
9 notek
4299 odsłon
  463   1

Jednak grozi rozbiór. Trend w Rosji i na Zachodzie, projekty geograficzne. Link do analizy

Nie polemizując tu z podobnymi notkami -  zupełnie ostatnio było ich kilka  - wskażę jeszcze jeden już nie aspekt, a wyraźny trend, w Rosji i na Zachodzie.


Najpierw należy uważnie przeczytać poniższy link. Analiza na łamach najpoważniejszego polskiego portalu o obronności. Warto czytać to, sprawdzając także gigantyczne rozmiary tych terenów:

https://www.defence24.pl/rosyjska-arka-na-syberii--nowy-pomysl-ministerstwa-obrony-analizaIstnieją dwie opcje, wzajemnie wykluczające się.


Opcja (1) że Rosjanie, dzięki zdecydowanej redukcji wydatków wojskowych, znajdą środki na realizację choćby niedużej części tego projektu. A wtedy reszta pozostanie w sferze planów, na przyszłe stulecia. Nic na ten wybór nie wskazuje...


I opcja (2), że to właśnie ponoszonymi obecnie wydatkami wojskowymi Rosjanie planują odbudować imperium. Następnie zaludniać i budować infrastrukturę milionami osób i rodzin deportowanych tam z Europy.  Jak zawsze planowali i wykonywali to, z sukcesem, dawniej.

A europejska, ta nowo zdobyta część ich imperium, potrzebna będzie, aby to gigantyczne przedsięwzięcie osiedleńczo-przemysłowe współfinansować. Tak długo, dopóki zamierzenie nie jest w stanie finansować się dalej samo. Potem... owa europejska, nierosyjska część imperium, nawet może być już Rosji niepotrzebna.


Prócz tych dwóch opcji, Rosjanie wspominają w projekcie o wielkich obcych kapitałach inwestycyjnych, połączonych z technologią. I to na nie bardzo liczą, czyż nie tak ?

Otóż z całą pewnością nie popełnią takiego samobójstwa, by były to inwestycje głównie chińskie. Jedyne bezpieczne dla Rosji inwestycje, to te z Zachodu. Aktualnie raczej Rosję porzucające, niż pchające się tam.


Myślę, że rosyjski naczelny dowódca wojskowy, pan Szojgu planuje zaproponować to Putinowi tak:

- Błyskawicznym manewrem zajmiemy Z powrotem część Europy Centralnej

- A po kilku dniach wezwiemy do "natychmiastowego i bez warunków wstępnych... przerwania walk",  "negocjacji" itd, by "uniknąć grożącej światu zagłady"...  Odpalimy w tym celu kilka taktycznych ładunków jądrowych (taktycznych, czyli o małym zasięgu zniszczeń i skażenia) jeśli nastąpią jakieś udane kontrataki na nasze siły...

- I zaoferujemy zachodnim koncernom tak komfortowe warunki inwestowania u nas, jak tylko mogliby sobie zamarzyć. Co na najbliższych 100 lat oddali konflikt z Zachodem, a Syberię postawi na nogi przemysłowo i urbanistycznie.- Rozważałem to przez kilka dni, oglądając mapy, czytając, co znalazłem w sieci, o wskazanych w artykule terenach i doszedłem do wniosku, że każda inna realizacja takiego gigantycznego (i jeszcze mało powiedziane) zamierzenia nie byłaby ani do pomyślenia. Nie tylko nie do wykonania ale i nie do pomyślenia.


Wnioski dla Polski z tych działań Rosji, tych już obecnych, praktycznych ? - Oczywiste...  Wie o tym każdy, kto choć trochę zna się na wojskowości.

Ale zastanawiam się także, czy obecne osaczanie Polski, ze strony już niemal wszystkich ważnych krajów Zachodu, owo rozmyślne wytwarzanie bardzo złego klimatu wokół Polski, czy to aby nie jest propagandowe przygotowanie Zachodu do takiej akcji ?

No, nie całego Zachodu, ale dobrze wiemy kto tam ma wpływ, które lobby i czemu znów wypływają "polskie obozy" i "polska sprzyjająca Holokaustowi ludność".  

Z Bałtami propaganda zachodnia jest prostsza, "są nie do obronienia" - i koniec. Nawet nie trzeba ich o nic oskarżać, oddając w łapy Rosjan. Jasne, że w zamian za gigantyczne korzyści Zachodu na Syberii.


Czy w takim razie Państwo Polacy dalej zamierzają kłócić się, kłócić, kłócić i ciągle dzielić, zamiast zgodnie i ponad podziałami zadziałać w kwestii obronności ? Zniechęcenia agresora do napaści na nas ? 


------------------------------------------

Gdyby ktoś z Państwa zechciał zamieścić opinię... wymóg jest ten jedyny, aby napisana została kulturalnie. Chamstwo = blok..

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka