0 obserwujących
9 notek
4299 odsłon
  1156   9

KE: Coast Guard doposażamy by przywoził nam więcej imigrantów. Nie dla ochrony granic !

Czytam, że greckiej, morskiej straży granicznej (Hellenic Coastguard) odmówiono dalszego współfinansowania przez Unię jej zakupów technicznych.


Powód: oskarżenia o tzw. pushback. Czyli że Grecy, zamiast przywozić migrantów z morza do Europy, odholowują ich z powrotem w stronę Turcji. Udokumentowano kilka takich przypadków. Zdaniem KE, straże graniczne są po to, by bezwarunkowo przywozić KAŻDEGO NIELEGALNEGO do Europy. "Nikogo nie zostawiając bez pomocy".

Owszem, nim to napisałem, sprawdziłem w sieci co to są za przypadki. Przed odholowaniem w stronę Turcji, Grecy upewniali się, że dana osoba nie spełnia kryteriów uchodźcy wojennego. Nieraz najpierw zabierali ich w tym celu na brzeg, na przesłuchanie...



No dobrze, ale co, zdaniem KE, winno dziać się, po przywiezieniu, z morza na ląd Grecji ?

- umieszczani są w ośrodkach identyfikacyjnych  (obozy). 

- a co dalej ?

- nie można ich zidentyfikować, lub po identyfikacji niemal zawsze okazuje się, że nie są to uchodźcy wojenni. Teoretycznie winien wtedy nastąpić ich zwrot do Turcji.

- a czy Turcja przyjmuje ?

- Turcja, w myśl umowy za 3 mld Euro, potem następnych bodaj znów 3 mld Euro...   miałaby ich przyjąć. Wymieniając, łeb za łeb, taką samą ilość faktycznych uchodźców, czyli Syryjczyków. Tyle, że Turcja woli zatrzymywać dla siebie uchodźców wartościowych gospodarczo i kulturowo, czyli znaczną część Syryjczyków. Toteż wymiany prawie nie odbywają się. Poza tym iluż tych Syryjczyków jest ? Kropla w morzu liczby uchodźców ekonomicznych z Afryki i Azji.

- czyli ci wyławiani z morza, umieszczani w greckich ośrodkach  "tymczasowo", "celem ich identyfikacji", tak czy owak na zawsze pozostają w Unii. Również wtedy, gdy okaże się, że my tego człowieka w żadnym wypadku nie chcemy.

- a obowiązkiem służby Coast Guard jest zbierać ich z morza i przywozić. Ile milionów by to nie było.
A nie pomagać im w dopłynięciu z powrotem do Turcji.   A to wszystko dzieje się z Twoich pieniędzy, podatniku. 


Czemu to piszę ?
Ponieważ niektórzy polscy politycy usiłują Polakom wmawiać, że właśnie coś zmieniło się na korzyść. Że oto "KE popiera Polskę w sprawie uchodźców". Domyślnie: że KE zmieniła się na korzyść, zaczyna Europę chronić... 

A to chodzi wyłącznie o zmianę samej samej tylko frazeologii, bez zmiany działań praktycznych. 

Lubię to! Skomentuj44 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka