0 obserwujących
9 notek
4299 odsłon
  127   2

GR: ZMIANA PRAWA, w tym zmiana kwalifikacji prawnej wyławiania imigrantów z morza.

W Grecji nie będzie już sytuacji, znanej z Włoch, że sądy nie tylko uwalniają od odpowiedzialności różne NGO (organizacje pozarządowe), ale jeszcze także za winnych uznają straż graniczną i premiera.

4 września weszła nowa ustawa.  Wyraźnie mówi teraz  o "podnoszeniu z wody imigrantów",  nie o  "ratowaniu rozbitków", jak kwalifikowano to dawniej, podciągając pod prawo morza.  Poprzednie określenie "ratowanie rozbitków" prawnie  obowiązywało do tej pory, jako jedyne,  gdy jednocześnie nie udowodniono przynależności do gangów przemytniczych.

"Podnoszenie z wody imigrantów" będzie mogło odbyć się tylko po każdorazowym uzyskaniu zgody ze strony Hellenic Coast Guard (grecka, morska straż graniczna).


W szczególności, na organizację, do której należy statek, nakładana będzie kara w wysokości od 3 do 6 tysięcy Euro, za każdą akcję i  po 500 do 1000 Euro, za każdą podniesioną z morza osobę. 

Dotychczas, w myśl prawa, można było jedynie wydalić z kraju "ochotnika" takiej "pozarządowej organizacji".  Ten zaraz  zastępowany był innym przemytnikiem, też z unijnym paszportem. Nareszcie ! 
Proszę przeczytać też poprzednią notkę - Grecy zaczęli strzelać na granicy,  po nogach. 
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale