Blog
O dzieciu, któremu NASTO...lata
DJ.Mama
DJ.Mama Zalatana Kura Domowa o duszy orła, która usiłuje pogodzić Kurnik z urzędową Grzędą
0 obserwujących 132 notki 45539 odsłon
DJ.Mama, 5 kwietnia 2012 r.

Władca mopa ma urlopa…

 

… ogłosiłam wszem i wobec i zaległam nieruchomo na łóżku, w mojej oazie spokoju. Świętuję!

To, że czuję się obecnie lepiej, nie znaczy wcale, że to jakieś status quo i nie mogę poczuć się gorzej… nawet, jakbym okazjonalnie poudawać nawet musiała (na potrzeby chwili, oczywiście).

Tak więc wypróbowuję na rodzince swoje zdolności aktorskie i egzekwuję sobie tym prawa do świętego spokoju i wypoczynku. Należy mi się, a co?!

Najpierw był maraton Nastodziecia, bo koniec semestru, bo konkursy, bo sprawdziany, bo projekty, bo inne priorytety…  Równolegle u Studentdziecia podwójne studia, jakieś tam prezentacje, laborki, korki, wyjazdy, najazdy, narady od parady inne gady do obsługi.

A Matka dobre serce posiada i dwie sprawne górne kończyny też, to i oko przymykać raczyła na drobne (i nie tylko drobne) niedociągnięcia, sama latając dzielnie na mopie, niczym „miszczunio” rajdu Kuchnia – Łazienka, psa dziarsko wyprowadzając poza kolejnością i grzecznie składając w tzw. międzyczasie skarpeteczki, jak ten świstak z reklamy nie przymierzając. O cateringu nie wspomnę!

A teraz trzepnęła Matka zadkiem o łóżko i ogłosiła „zmęczenie materiału”, ładowanie baterii i przerwę w serwisie – a niech tam nazywają to sobie, jak chcą. Ja odpoczywam!!! Świętuję!

Dziecie moje mają wolne ustawowo od zajęć ogłoszone, ale do jasnej Anielki i jakiś tam świętych odpowiedzialnych za porządek, nikt nie wpisał w kalendarz, że to jest wolne od sprzątania!!!

One mają wolne od nauki, to obsługa hotelowa też może ogłosić strajk!

Obsługa hotelowa oflagowała się, wypisała postulaty porządkowe na kartce, potem drobnym druczkiem dopisała postulaty żywieniowe (w razie nie zrealizowania tych drugich, przygotowała się na tzw. strajk głodowy na pokaz i zaopatrzyła się w żelazną porcję głodomora, którą skrzętnie ukryła pod łóżkiem) .

Krótki ten strajk się zapowiada, bo Święta za pasem i atmosferę świąteczną czas wprowadzić w życie rodzinne. Od jutra, w lśniącej, pachnącej, wywietrzonej chałupie będzie unosił się już inny duch, zapanuje nowy ład i porządek.

Oby zagościł na dłużej! Szczególnie ten porządek, bo ład, w zależności od okoliczności dopasowuje się do zmiennej rzeczywistości.

 

I tutaj, niejako tytułem podsumowania, korzystając z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, chciałabym przesłać życzenia, by wraz z przeżywaniem zmartwychwstania Pańskiego, odrodziło się wszystko to, co w nas najlepsze, wszystko to, co nas cieszy i wszystko to, a co zdążyło się w międzyczasie pokryć kurzem codzienności i mgiełką zapomnienia.  

I niech się święci! I świeci, lśni i błyska!

Alleluja!!!

 

Opublikowano: 05.04.2012 18:16.
Autor: DJ.Mama
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

------------------------------------------------------------ *************„Wesołe smutki”************** Gdy w domu wesoło, ciesz się. Gdy ponuro Stwarzaj źródło radości sam, wewnętrzną mocą. Niech pogoda nad smutkiem zawsze będzie górą, Jak światło w dzień od słońca, a latarni nocą. (Tadeusz Kotarbiński)

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Mały, biały pies... z łatami:) Dużymi łatami Rasa może i angielska, ale temperament tak,...
  • @Justa Justa, proszę Cię napisz, jak tego myszowatego łapaliście. Jak Ty znajdziesz czas na...
  • @ Justa, Celeste Witam miłe Panie:) Fajna akcja, prawda? Dzięki za odzew! PS Do...

Tematy w dziale