24 obserwujących
205 notek
196k odsłon
  666   0

Nowe fakty o początkach pandemii, szczepionka Moderny i gruźlica


              Natomiast inni badacze zajęli się   analizą ruchu w szpitalach i danych z wyszukiwarki intrnetowej  w Wuhan w Chinach,  która wskazuje  na wcześniejszą  aktywność choroby Covid 19  jesienią 2019 roku.  
            A więc globalna pandemia COVID-19 być może,  nie jest powiązana z rozprzestrzenianiem się chorób odzwierzęcych na targu owoców morza w Wuhan w listopadzie lub grudniu 2019 r. Badacze zweryfikowali  dane - zdjęcia satelitarne parkingów szpitalnych i zapytań w wyszukiwarce  Baidu, dotyczących symptomów  chorób - w celu zbadania takiej możliwości. Zaobserwowano tendencję wzrostową w ruchu szpitalnym i wzrost liczby wyszukiwań rozpoczynających się późnym latem i wczesną jesienią 2019 r. Podczas gdy zapytania dotyczące objawów ze strony układu oddechowego, np.  „kaszel” wskazują na sezonowe wahania zbieżne z corocznym sezonem grypy, to hasło „biegunka” jest objawem bardziej specyficznym dla COVID-19 i wskazuje tylko związek z obecną epidemią. Wzrost obu badanych zjawisk poprzedza udokumentowany początek pandemii COVID-19 w grudniu. (Harvard University School of Medicine  -https://dash.harvard.edu/handle/1/42669767)


           Tezę powyższą potwierdza badanie we Włoszech na Uniwersytecie w Mediolanie -   Nieoczekiwane wykrycie SARS – Cov-2 w okresie przed pandemią we Włoszech.  To badanie wskazuje na dużo wcześniejszą cyrkulację wirusa SARS Cov – 2  wśród populacji włoskiej ( już  prawdopodobnie w sierpniu 2019r.)  na długo przed  zweryfikowaniem pierwszych zachorowań na Covid 19 w Lombardii.  Wskazuje na to obecność antyciał przieciwko wirusowi tej choroby u osób, które nie chorowały na Covid-19. Przebadano receptory przeciwciał RBD we krwi 959 osób, od których pobrano pomiędzy wrześniem. 2019 i marcem  2020 próbki krwi  do badania w kierunku raka płuc. Poszukiwano tych przeciwciał ,  częstotliwości oraz zmienności czasowej  i geograficznej ich występowania.   (Tumori Journal 1-6)

 
              Profesor  epdemiologii i statystyki medycznej Adriano Decardi na Uniwersytecie w Mediolanie już w marcu twierdził w  wywiadzie dla agencji Reuter, że od października do grudnia zaobserwował wyraźny wzrost zachorowań na zapalenie płuc i grypę w Mediolanie,  Lodi  i okolicach,  a także zwiększoną śmiertelność wśród tych osób. Obserwacje te miały wskazywać na zakażenia SARS Cov-19.  Cztery  miesiące później to właśnie  te  okolice Lombardii  tragicznie doświadczały epidemii Covid-19.


 Walter Hasseltine -   Amerykański naukowiec, biznesmen, autor i filantrop. Przełomowe prace nad HIV / AIDS i ludzkim genomem. Haseltine był profesorem w Harvard Medical School, gdzie założył dwa wydziały badawcze zajmujące się rakiem i HIV / AIDS. Haseltine jest założycielem kilku firm biotechnologicznych, w tym Cambridge Biosciences, The Virus Research Institute, ProScript, LeukoSite, Dendreon, Diversa, X-VAX i Demetrix. Był prezesem założycielem i dyrektorem generalnym Human Genome Sciences, firmy, która była pionierem w zastosowaniu genomiki do odkrywania leków.
 

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości