16 obserwujących
98 notek
290k odsłon
3288 odsłon

Polityczny gang Olsena wiecznie żywy

Wykop Skomentuj39

Ograniczeń, którym możemy podlegać przy wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej jest znacznie więcej, wydaje się jednak, że to opozycji absolutnie nie interesuje - jej nadrzędnym celem jest przełożenie terminu wyborów prezydenckich. Uciekają się nawet do przysłowiowego „magla" - tak jak poseł Cezary Tomczyk, który napisał na twitterze:

„Jeden z polityków PiS dziś w kuluarach. >>Wiesz dlaczego nie chcemy wprowadzić stanu klęski żywiołowej? Bo musielibyśmy dać ludziom odszkodowania a nie mamy na to pieniędzy!<< To jest prawdziwa zbrodnia. Każą ludziom zamykać interes, a nie chcą pomóc bo wydali wszystko co mieli!" </p>

Jaki poseł - nie wiadomo; można śmiało przypuszczać, że najprawdopodobniej był to po prostu pan Nikt.

Za, a nawet przeciw 

Kolejnym przykładem braku logiki i niekonsekwencji polityków spod znaku gangu Olsena jest podejście do naszych zachodnich sąsiadów a ściślej mówiąc do Niemców, w szczególności zaś do liderów państwa niemieckiego. Przez wiele lat „oświeceni”" politycy PO stawiali nam kolejnych szefów niemieckich władz oraz ich działania za wzór. Teraz, gdy w Bawarii przeprowadzono korespondencyjne głosowanie w wyborach, opozycyjni politycy zamilkli. Zapanowała w tej kwestii cisza - już nie przywołują przykładu Bawarii, że można w dobie pandemii głosować. Cały czas niczym mantrę powtarzają, że nie można glosować 10 maja. Już przykład niemiecki się nie liczy, chociaż wcześniej, w innych sytuacjach, był chętnie przywoływany. Ale nie takie rzeczy widzieliśmy - tak, jak można wytłumaczyć największą bzdurę, tak i można nie zauważać rzeczy oczywistych. I tak na przykład rzeczy oczywistych nie widzi pewien polityk, który kiedyś sobie napisał przed domem „strefa zdekomunizowana" a kilkanaście lat później razem z komunistami startował w wyborach z jednej listy. W swoich działaniach posuwa się do śmieszności – a rozum najwyraźniej przesłania mu między innymi przerośnięte ego, co nie jest rzadkością wśród polityków opozycji. I dlatego właśnie polityczny gang Olsena na razie nie zginie. Co najwyżej umrze śmiercią naturalną wtedy, gdy jego członkowie znikną z ław parlamentu.

https://www.youtube.com/watch?v=hCoqKMs8Fz4&t=12s

Wykop Skomentuj39
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka