18 obserwujących
132 notki
363k odsłony
  1688   0

Szczecińska "ośmiornica " czyli wszyscy murem za Staszkiem i Tomkiem

Wyboru Gawłowskiego bronił marszałek senatu prof. Tomasz Grodzki, wobec którego są wysuwane przez jego byłych pacjentów zarzuty o przyjmowanie łapówek, co ujawnił dziennikarz Radia Szczecin i „Gazety Polskiej” Tomasz Duklanowski. 

– Jeśli idzie o pana senatora Gawłowskiego, to przypomnę, że został wybrany w procedurze demokratycznego wyboru. Jest wybitnym znawcą środowiska i klimatu. Podjęli tę decyzję z troski o klimat, bo jak państwo wiecie, z tego, co obserwujemy – coraz gwałtowniejsze zjawiska atmosferyczne – zajęcie się klimatem jest rzeczą palącą, co również zrobił rząd, powołując specjalne Ministerstwo Klimatu – mówił marszałek Senatu. 

Gawłowski i Grodzki jeszcze niedawno działali w zachodniopomorskiej Platformie Obywatelskiej. Stanisław Gawłowski był m.in. prezydentem Darłowa i sekretarzem generalnym PO, a Tomasz Grodzki, który w Platformie był od 2006 r., działał głównie w samorządzie, dopiero w 2015 r. został senatorem.

Obrońca mec. Jacek Dubois 

Mecenas Jacek Dubois, który bronił m.in. Beaty Sawickiej, byłej posłanki PO oskarżonej o korupcję, jest pełnomocnikiem Tomasza Grodzkiego. Ostatnio broni go publicznie w związku z akcją CBA, która została przeprowadzona kilka dni temu. Oczywiście jest mowa o „działaniach politycznych” wobec Grodzkiego, „nalocie dywanowym” oraz o tym, że „po raz kolejny wykorzystano organy państwa i pieniądze podatników do zdyskredytowania marszałka Senatu”. Zdaniem mec. Dubois działania CBA „podejmowane są bez żadnych podstaw faktycznych i są próbą zgromadzenia dowodów, które nie istnieją, na potwierdzenie zdarzeń, które nigdy nie miały miejsca”.

Mecenas Dubois bardzo podobną linię obrony reprezentował trzy lata temu, gdy był pełnomocnikiem Józefa Piniora. 

Gdy w 2017 r. do sądu wpłynął wniosek Prokuratury Krajowej o aresztowanie Piniora, jego pełnomocnik mec. Jacek Dubois uważał, że tymczasowy areszt w sprawie Józefa Piniora jest rzeczą zbędną. – Mamy do czynienia z bohaterem. Jemu nie zależy na tym, żeby się chować i uciekać, ale na tym, by jak najszybciej zmyć plamę, która powstała na jego honorze – twierdził wówczas mec. Dubois. 

Kolejne podobieństwo obydwu spraw to zarzucanie prokuratorom i funkcjonariuszom Centralnego Biura Antykorupcyjnego politycznego podtekstu. Nie ma w tym nic dziwnego – mec. Dubois jest znanym przeciwnikiem reformy wymiaru sprawiedliwości. Jest m.in. członkiem rady programowej Archiwum im. Wiktora Osiatyńskiego, w którym obecna władza jest atakowana za przeprowadzaną reformę sądów.

Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka