18 obserwujących
124 notki
344k odsłony
3657 odsłon

Dezubekizacja potrzebna natychmiast

Wykop Skomentuj219

Teraz Federacja Służb Mundurowych rozpaczliwie nawołuje do protestów. 

„20 października 2020 r. od godz. 10.30 manifestujemy przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego, niezależnie od tego, czy Warszawa znajdzie się w »czerwonej strefie covidowej« i czy Przyłębska znów nie wykręci jakiegoś »numeru«. Apelujemy do wszystkich o liczne przybycie, zwłaszcza że zapowiadana jest kontrmanifestacja zwolenników bezprawia i niesprawiedliwości” − napisali na Facebooku przedstawiciele FSM. 

Owi „zwolennicy bezprawia” to m.in. byli opozycjoniści, którzy za walkę o niepodległą Polskę byli prześladowani, torturowani i wielokrotnie aresztowani. 

Cynizm polityków 

Przeciwnicy ustawy dez­ubekizacyjnej organizują protesty i konferencje. Słowa byłego milicjanta, a później komendanta głównego policji Jerzego Stańczyka, że za dwa tysiące nie jest w stanie wyżyć, przeszły do klasyki niechlubnych cytatów na temat kolejnej, nadzwyczajnej kasty, tym razem wywodzącej się ze służb PRL.

W grudniu ubiegłego roku w Centrum Kulturalno-Kongresowym „Jordanki” odbyła się konferencja pod patronatem wicemarszałka Senatu RP Michała Kamińskiego „Solidarni z Represjonowanymi”. Na sali znajdowali się wszelkiej maści byli funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa, Milicji Obywatelskiej oraz politycy opozycji. Bo ci owi „represjonowani” to właśnie byli funkcjonariusze komunistycznych służb. 

− Zapewne słyszeliście, co ja i moi czcigodni koledzy, w tym Andrzej Rozenek, który ten bój toczy heroicznie od samego początku, mieliśmy Państwu do powiedzenia w tej sprawie. Nie znajduję w sobie śmiałości, by mówić Państwu rzeczy oczywiste, chciałbym się pokłonić Państwu za waszą służbę dla Polski – rozpoczął swoje wystąpienie Michał Kamiński, były polityk prawicy, a obecnie senator Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

Na konferencji jako paneliści pojawili się także Adam Szłapka, obecny przewodniczący Nowoczesnej, wspomniany wyżej Andrzej Rozenek z SLD, Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej oraz Paweł Kasprzak, szef Obywateli RP. Na sali znalazły się banery z napisami „Konstytucja”, „Obywatele RP” oraz logo „Solidarni z Represjonowanymi” w biało-czerwonych barwach ze ściekającą farbą mającą symbolizować krew.

Lewica jeszcze przed wyborami obiecała, że będzie się tym tematem zajmować. Po wyborach dotrzymała słowa swojemu elektoratowi i rok temu, 16 grudnia, złożyła projekt przywracający dawne świadczenia byłym funkcjonariuszom służb mundurowych. Data złożenia projektu pokazała polityczny cynizm i wywołała protest przedstawicieli Solidarności. „16 grudnia to rocznica grudniowej masakry na Wybrzeżu w roku 1970 i rocznica masakry w kopalni Wujek 16 grudnia 1981 r. To jawna prowokacja i bezczeszczenie pamięci ofiar” – oświadczyły władze Solidarności.  

 

Wykop Skomentuj219
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka