18 obserwujących
123 notki
342k odsłony
612 odsłon

Terror wulgarnej dziczy

Wykop Skomentuj12

„#Konfederacja zawsze będzie stać w obronie życia. Wczoraj jasno to wyraziliśmy podczas specjalnej konferencji przed TK. J. Przyłębska, od 2lat blokuje rozpatrzenie projektów dotyczących ochrony życia poczętego. Wzywamy do jego niezwłocznego rozpoznania, aby nie został umorzony!”. 

Teraz trudno rozstrzygnąć – czy posłowie Konfederacji zdobyli „mądrość etapu”, czy od początku, szermując hasłami „Dtop aborcji”, po prostu cynicznie kłamali.  

Konstytucja! 

Feministki uważają, że mają prawo do decydowania, kto może żyć, a kto nie. Okazuje się jednak, że ci sami – także feministki – którzy nosili koszulki z napisem „Konstytucja”, nie znają przepisów ustawy zasadniczej, której artykuł 38. brzmi: „Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia”.

Przekaz płynący od uczestników czarnych sabatów, serwowany nam przez ostatnie dni po odsianiu wulgaryzmów, to nie tylko eugenika w najczystszej postaci. To także próba narzucenia nam sposobu myślenia, jaki reprezentowali przywódcy niemieckiej partii hitlerowskiej: jednostki uznane za niepotrzebne należy eliminować ze społeczeństwa. Ballastexistenz – czyli egzystencja, która jest ciężarem dla społeczeństwa – takiego właśnie pojęcia używali zwolennicy Hitlera wobec osób nieuleczalnie chorych. Osoby chore były także nazywane „ludzkimi chwastami”, które są zupełnie zbędne w społeczeństwie i które trzeba eliminować (to Margaret Sanger, założycielka ruchu kontroli urodzeń w USA). Ten właśnie sposób myślenia, ubrany w inną formę, reprezentują ci, którzy chcą decydować o tym, kto powinien żyć, a kto nie. Gdy obserwowałam ten oszalały, czarny tłum, przypomniała mi się rozmowa z sierpnia ubiegłego roku. Na XXVIII Pieszej Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych rozmawiałam z więźniem, który szedł jako opiekun osoby niepełnosprawnej. Przypadła mu opieka nad bardzo chorą osobą, którą zajmował się z dużym zaangażowaniem. 

Podczas tej rozmowy powiedział mi, że dopiero na tej pielgrzymce zrozumiał, że osoby niepełnosprawne mają takie same prawa do funkcjonowania w społeczeństwie jak zdrowi ludzie. Może warto, aby oszalałe z nienawiści feministki oraz inni opowiadający się za zabijaniem dzieci spędzali jeden dzień w tygodniu z osobami niepełnosprawnymi. Nie po to zostało nam dane życie, aby marnować je na czarne protesty. Aborcja nie sprawi, że ktoś będzie szczęśliwszy, ale wręcz odwrotnie. 

 

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo