Sowi Jar
Sam nie dam sobie "bana".
3 obserwujących
64 notki
16k odsłon
160 odsłon

PKW i Asnyk...

Wykop Skomentuj18

   "Daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia, przeżytych kształtów żaden cud nie wróci do istnienia"... i pierun strzelił w karmelki, i mozolnie zbierane lewe listy poparcia poszły "kak Italia" w dowcipie o Instytucie Pokojowego Wykorzystania Energii Atomowej im. Kurczatowa w Moskwie. Wściekłość tych, co się nazbierali po cichu i nielegalnie, bo jeśli nawet wytłumaczyliby się z łamania prawa wyborczego, to pozostaje wejście w posiadanie danych wrażliwych przy pomocy oszustwa. Tego nikt nie uwzględnia, iż pod pretekstem zbierania podpisów poparcia mogą cwaniacy wchodzić w posiadanie danych osobowych i wzorów podpisów. Czy ktoś zwrócił na to uwagę?

   Dlatego uważam, że osoba zbierająca podpisy pod listą poparcia powinna umieszczać na każdej karcie swoje dane osobowe i na żądanie okazywać podpisującym swój dowód tożsamości. W ten sposób personalizujemy także odpowiedzialność za nieprawidłowości na listach poparcia.

   W ubiegły piątek, w Nowym Tomyślu, kandydat na kandydata Trzaskowski osobiście stwierdził, że podpisy pod na listach poparcia wolno zbierać dopiero po zarejestrowaniu komitetu wyborczego, jednak nie ma posłuchu wśród swoich akolitów, którzy dziś znów zbierali już całkiem jawnie - ci, co o praworządności i demokracji krzyczą i po PE się bujają, ci mają zasady i prawa, które sami ustanawiali w pogardzie.

    Pewien "doktor nauk humanistycznych" dał mi "bana" za przytoczenie obowiązujących przepisów, które także jego kryptopederastyczny idol przytaczał. A tylko dlatego, że wskazałem na swobodę PKW w publikacji wzoru karty do czasu rejestracji komitetu wyborczego, bo przedtem i tak nie wolno podpisów zbierać... Mam nadzieję, że nowy wzór umożliwi identyfikację prowadzących zbiórkę podpisów. Jest to także ważne ze względu na dostęp do danych wrażliwych... w przyszłości trzeba to będzie poważnie rozważyć.

    O praworządni demokraci! Karty z podpisami do tej pory zebranymi możecie sobie powiesić w odpowiednim miejscu i w odpowiedni sposób skonsumować. 

Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka