Sowi Jar
Sam nie dam sobie "bana".
3 obserwujących
181 notek
35k odsłon
  96   0

Błąd semantyczny.

    Zacznijmy od sedna - przeciwnicy Polski usiłują zakodować w powszechnej świadomości, ze o wstrzymanie funduszy wnosi UE. Jest to działanie na podświadomość - o sankcje, przy pełnej świadomości braku podstaw prawnych, wnioskują niektórzy komisarze Komisji Europejskiej pod patronatem byłej minister obrony Niemiec. To nie UE ale zachowujący swą anonimowość komisarze zdominowanej interesami niemieckimi KE są autorami tego pomysłu.

   Świadomość braku podstaw prawnych zawarta jest w deklaracji pierwszeństwa dołączonej do "Traktatu Lizbońskiego", gdzie wprost jest wyrażone zdanie, iż w poprzednich traktatach nie było i w obecnych nie ma zawartej zasady nadrzędności prawa unijnego nad przepisami krajowymi. Natomiast należy mieć na uwadze sformułowanie z Komunikatu KE COM(2014)158 final, że KE może wszczynać postępowania tylko wtedy, gdy następuje naruszenie konkretnego przepisu prawa UE i w związku z tym (i tu znika KE i pojawia się UE) "jego zakres (art.7 TUE) nie ogranicza się do obszarów objętych prawem UE, ale upoważnia UE do interweniowania w celu ochrony praworządności w dziedzinach, w których państwa członkowskie działają autonomicznie". I tu rodzi się kilka problemów do rozwiązania - art.7 rozpatrywany jest na poziomie Rady Europejskiej a nie Komisji Europejskiej, co oznacza w rozumieniu KE autonomia państwa i w jaki sposób łamiąc postanowienia Traktatów zaprowadzać w państwach "praworządność" w wyobrażeniu ( a te się zmieniają) tych przedstawicieli KE, którzy zadecydowali o działaniach.

   Bardzo to lewackie i niemieckie - ponoć II wojnę światową wywołali Polacy bo nie chcieli pokojowo oddać korytarza... i zero tolerancji dla nietolerancyjnych...

    Jawność działań KE kończy się, gdy zachodzi konieczność identyfikacji odpowiedzialności personalnej za akty i działania - wtedy występuje ciało zbiorowe KE lub nawet UE. A przecież są to określone osoby - czego się lękają?

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale