Sowi Jar
Sam nie dam sobie "bana".
5 obserwujących
217 notek
41k odsłon
  162   1

"Ukraińskie" dymanie mózgu.

   Obserwując ten śmieszny pod względem militarnym konflikt, bo wojna to raczej nie jest, zastanawiam się jaki jest układ między Żydami, Rosją, Niemcami i Francją. O tym, za jakiś istnieje mogą świadczyć nieustanne rozmowy i przecieki kontrolowane, które bardziej mają za zadanie przygotowanie opinii publicznej do nadchodzących zdarzeń niż informowanie o właściwych zamiarach.

   Ostatnim takim zdarzeniem jest propozycja KE kierowanej przez Niemkę, która już wcześniej łamała embargo na dostawy broni i technologii wojskowych do Rosji, omijania własnych sankcji... Byłby to absurd godny Monty Python'a, gdyby nie był faktem. 

   Interesująca jest też osoba Zełeńskiego, Żyda wychowanego w ortodoksyjnej wierze, jak rabin z jego rodzinnej miejscowości wyznał, który kreowany jest na co najmniej Aleksandra Newskiego lub Machabeusza. Ten mit starają się jego służby podsycać informacjami o zamachach na jego osobę, którym zapobieżono. Jednak znając skuteczność GRU raczej należyto włożyć miedzy bajki a kreacja na niezłomnego bohatera i organicznego wroga Rosji ma oczyścić go z ewentualnych posądzeń o zdradę, gdy dojdzie do zawieszenia broni/pokoju. 

   O tym, ze kombinuje coś nieprzyzwoitego świadczą rosnące wymagania dotyczące uzbrojenia - teraz już są to nie tylko systemy artyleryjskie ale nawet F15 i 16... Jest to szukanie uzasadnienia dla zawarcia porozumienia z Rosją, która aczkolwiek odrębna państwowo, jest praktycznie tożsama etnicznie z Ukrainą, a cel - oczyszczenie Rusi Kijowskiej z większości ludności został już osiągnięty. Oczywiście winni będą Amerykanie, bo o Mirage ani Tornado (czy jak tam się F i D myśliwce zwą) się nie zwracał.

    Jednego nie przewidział ani Zełeński, ani Putin (o Francuzach i Niemcach nie wspominając), że armia Ukrainy weźmie ten jubel na poważnie i zacznie walczyć. I tym żołnierzom należy się zwykły żołnierski szacunek.

Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale