Sowi Jar
Sam nie dam sobie "bana".
3 obserwujących
57 notek
15k odsłon
269 odsłon

Azja Tuchajbejowicz

Wykop Skomentuj18

   Trochę zirytowało mnie "rozwalenie" estetyki mojej wczorajszej notki. Dlatego dziś, dla niejakiego odprężenia, pragnę podnieść dość istotne dla mnie, jako potomka szlachty podolskiej, pytanie : czy Azja Tuchajbejowicz był z pochodzenia Chazarem i czy miał pejsy?

  Dla wyjaśnienia dodam, iż chciałbym urządzić święto symbolicznego wbijania na pal zdrajcy Rzeczpospolitej i nie wiem, czy takie wbijanie pejsatego Azji nie zostałoby fałszywie odczytane. W takim akcie nie ma z mojej strony żadnej nienawiści rasowej lub narodowej - moja Prababka pochodziła z polskich Tatarów, ale ze zrozumiałych względów nie nosiła pejsów, co widać na starych fotografiach. Ale też tradycja rodzinna, dość wiernie zachowująca pamięć z kilku wieków, nic nie wspomina o jej ewentualnym chazarskim rodowodzie.

   Jeśli ktoś pamięta scenę nabijania Azji na pal w "Panu Wołodyjowskim" to może o niej zapomnieć, jest fałszywa - tradycja rodzinna przekazała, iż pal wykonywano z młodej prostej dębiny i grubość nie przekraczała grubości męskiego przedramienia w najszerszym miejscu. Ale to zrozumiałe ze względów anatomicznych. Prawidłowo wykonany pal po prawidłowym nadzianiu klienta, powinien po około trzech dniach wyjść w okolicach obojczyka a klient powinien nadal żyć... I tym radosnym akcentem pozdrawiam wszystkich, którym własny interes jest milszy od dobra Rzeczpospolitej - Art. dopiero 82 Konstytucja, Konstytucja!

Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale