Bóg - Honor - Ojczyzna
Wnuk oficera II RP, bohatera narodowego żołnierza AK
25 obserwujących
1049 notek
3135k odsłon
523 odsłony

Mimo sprzeciwów Poznań przyjął projekt Europejskiej Karty Równości

LGBT / materiały prasowe
LGBT / materiały prasowe
Wykop Skomentuj16

Prasa ogólnopolska oraz lokalna w Poznaniu podaje : https://www.tvp.info/46601420/poznan-przyjal-projekt-europejskiej-karty-rownosci-mimo-sprzeciwow -  cytat :

" Rada Miasta Poznania przyjęła Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Karta została przyjęta mimo protestów ruchów społecznych i sprzeciwu radnych Prawa i Sprawiedliwości.
Prezydent Poznania o karcie LGBT: Chciałbym, by występowała też w mniejszych miejscowościach.
Po dwóch tygodniach wyciszenia tematów światopoglądowych opozycja wraca do pomysłu realizacji postulatów środowisk LGBT. O rozszerzeniu tzw. karty...
Kartę opracowano w ramach projektu prowadzonego przez Radę Gmin i Regionów Europy w 2006 r. Zobowiązuje ona europejskie samorządy lokalne i regionalne do użycia ich kompetencji i wpływów w celu osiągnięcia większej równości w swojej społeczności. Za przyjęciem karty równości głosowało we wtorek 23 radnych, przeciw było 10 radnych PiS i jeden radny Koalicji Obywatelskiej.

W uzasadnieniu uchwały podkreślono, że przyjęcie karty ma być „formalnym wyrazem zaangażowania Miasta Poznania w propagowanie zasady równości kobiet i mężczyzn w życiu lokalnym, a także deklaracją wdrażania na terenie Miasta wynikających z niej zobowiązań”.....


Poznań pośmiewiskiem patriotycznej Polski ?

Poznań i Wielkopolska od wieków kojarzyło ( niestety kojarzyło ) się nie tylko z solidną pracą u podstaw ale i ogromnym patriotyzmem. To Wielkopolanie po pierwszej wojnie światowej przeprowadzili jedyne zwycięskie powstanie. To na tej ziemi rozkwitał duch patriotyzmu i narodowych tradycji a słowo Bóg – Honor – Ojczyzna było słowem niemal ze codziennym. Wartości narodowe, krzewienie kultury regionalnej i Polskiej, religijność i solidna praca kształtowały i wyróżniały tych ludzi.

Pułki Poznańskie walczyły na frontach I i II Wojny światowej sławiąc nieopisany patriotyzm, honor wolę walki i zwycięstwa. To te Pułki kawalerii zwyciężyły sowietów pod Warszawą w 1920 r. To te Pułki biły się w czasie II wojny światowej w kampanii wrześniowej  Pułk i Poznańskie brały udział w składzie Wielkopolskiej Brygady Kawalerii wchodzącej w skład Armii „Poznań”, Armii, która zapisała wiele zwycięstw i niespotykanego męstwa w bitwie nad Bzurą.

Te tradycje jak i działania żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych na terenie Wielkopolski w czasie okupacji Niemieckiej pokazywały jak Wielkopolanie pragną Wolnej Polski. Walczyli oni na wszystkich frontach II wojny światowej w powietrzu na morzu i lądzie sławiąc imię swego regionu oraz ogromny patriotyzm i miłość do ojczyzny.

Za czasów PRL-u byli szykanowani, katowania w katowniach i kazamatach za ten patriotyzm. 1956 r. i pierwszy bunt w Polsce przeciwko komunizmowi i totalitarnej władzy pochodzącej z ZSRR zna już niemal cała Europa. Wielu musiało zginąć Poznaniaków i Wielkopolan by ich idee ziściły się po latach.

Poznań i Wielkopolska byli zawsze dumni ze swoich ojców i synów – patriotów tego regionu. Na piłkarskich stadionach kibice KKS Lech oddawali Hołd Żołnierzom Wyklętym czerpiąc z ich dziedzictwa soki patriotyzmu tego lokalnego jak i państwowego. To oni gnębieni i poniżani przez poprzednią władzę PO i PSL krzyczeli i śpiewali „ Tusk mat… twój rząd obalą kibole” i obalili pokazując swoją siłę przy wyborczych urnach i wydawało by się iż znowu Poznań i Wielkopolska stają się dla kraju wzorem cnót, jak bywało dawniej, wzorem patrioty ale okazało się inaczej- niestety inaczej.

Poznań stał się od dawna za wstawiennictwem obecnego Prezydenta Miasta - tęczowy i różnorodny. Parady homo zdominowały rocznice patriotycznych zrywów czy świąt narodowych. Sam Pan Prezydent Miasta chodzi na ich czele wymachując flagą tęczową.

Prezydent Miasta, jak wiemy pełni swoją funkcję z naznaczenia PO to Pan Jaśkowiak, który jak podają media, w swoich oficjalnych wypowiedziach deklarował wielokrotnie publicznie chęć przyjęcia  do Poznania Islamistów, przypominam iż te deklaracje są otrzymanej bez zgody Rządu RP i wbrew decyzjom większości ludności miasta Poznania.

Co takiego się stało  zatem w Poznaniu obecnie lewicowym Poznaniu „ Tęczowym” a nie patriotycznym, gdzie są środowiska patriotów z dziada pradziada potomkowie Powstańców Wielkopolskich, gdzie są kibice KKS Lech, Młodzieży Wszechpolskiej – zasnęli ?

Dlaczego w mieście gdzie świętym przez ponad 100 lat były słowa Bóg – Honor – Ojczyzna  a obecnie na piedestał stawia się wartości które są nie tylko wbrew ludzkiej naturze ale i negują patriotyzm w ogóle. Na te i inne pytania brak jest na razie odpowiedzi. Wielu poznaniaków w swoich wypowiedziach krytykuje postawę władz miasta w zakresie organizacji takich parad równości np. odpowiadając na moje pytanie co myślisz o karcie LGBT odpowiadają:  „Nie mi jest wstyd, jestem po prostu wściekły i zniesmaczony”.
 „Środowiska LGBT i lewicowe w Poznaniu to jednak wydawało by się garstka krzykliwych ludzi bez pomysłu na własne życie „ – tak twierdzi wielu internautów na portalach związanych z miastem.

Jest pewien zabawny paradoks w nazwie "Parada równości". Zakładając 100% równość traktowania osób homo i hetero, to przy istnieniu parad osób homo należy organizować parady osób hetero :) W innym wypadku osoby homo mają przynajmniej o jedną paradę więcej dla siebie niż hetero, czyli już nie jest "równo.

A co na to poznaniacy dla których wartości patriotyczne oparte na słowach Bóg - Honor- Ojczyzna były przez wieki motorem walki o narodowe wyzwolenie. Gdzie podziały się tak mocno zakorzenione wartości znane tylko poznaniakom i podziwiane w Polsce ? czyżby wymarły z ostatnimi rdzennymi mieszkańcami tego pięknego grodu.

Starszy już Pan napotkany przypadkowo, twierdzący iż jest byłym żołnierzem AK, powiedział do mnie o fakcie przyjęcia przez władze miasta ideologi LGBT  tak :

„Poznań i Wielkopolska przeprasza za idiotów, tutaj zawsze panował ład i porządek, ale komuna i postkomuna  oraz dewianci zdeprawowali ten region i zrobili wodę z mózgów pracowitych i porządnych onegdaj garstki już rdzennych Wielkopolan wymordowanych przez Niemców i Rosjan. Pozostała garstka patriotów z korzeniami Powstańczymi . Reszta to potomkowie tych co zostali przywiezieni na sowieckich czołgach. 
Niestety, przyczyną tego zgorszenia, demoralizacji i zgnilizny jest brak wiary w Boga na najwyższych szczeblach i małpowanie dewiacyjnych zachowań ludzi uznawanych przez wyborców za postępowych Europejczyków. Większość obecnych mieszkańców nie ma nic wspólnego z miastem i regionem to sowieckie słoiki i rodziny kacyków z UB i PZPR.".

Te słowa wypowiedziane przez żołnierza przelewającego swoją krew za ojczyznę niech będą podsumowaniem tego materiału.

Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale