Bóg - Honor - Ojczyzna
Wnuk oficera II RP, bohatera narodowego żołnierza AK
26 obserwujących
1126 notek
3311k odsłon
925 odsłon

Sukces Polski w Brukselii. Brawo Pan Premier RP.

Premier RP/ materiały prasowe
Premier RP/ materiały prasowe
Wykop Skomentuj37

Dużo media w ostatnim okresie czasu poświęciły i poświęcają podziałowi budżetu Unii Europejskiej i otrzymanych środkach przeznaczonych dla Polski - a jest ona imponująca. Tam w Brukseli Premier RP Mateusz Morawiecki przekonał się na kogo Polska może liczyć a komu jesteśmy " ością w gardle " Premier RP walczył tam o nasze żywotne interesy nie tylko polityczne ale i ekonomiczne. Najlepiej o samym klimacie tych trudnych wielodniowych negocjacji niech świadczy wypowiedż Premiera Węgier :

 "Jakakolwiek próba połączenia praworządności z budżetem została od razu skutecznie odrzucona . Kilka słów do Polaków. Dzień dobry Polsko. Każdy w Europie, kto zna matematykę, chciałby być Polakiem. I ma do tego dobry powód. Widziałem liczby. Nie ma wątpliwości, że dzisiaj być Polakiem to wspaniała rzecz. (…) Polska jest na prowadzeniu. Mateusz tego nie powie, bo jest skromnym człowiekiem, Węgry odniosły sukces, ale Polska odniosła naprawdę ogromny sukces.

A powód, dla którego odnieśliśmy sukces wspólnie, głównie Polska, jest taki, że Mateusz był liderem Grupy Wyszehradzkiej, liderem naszego zespołu. Dobrze, że byliśmy żołnierzami jego zespołu. Cieszymy się, że lider V4 to doświadczony były minister finansów. To on wygenerował miliardy euro dla Polaków. Były próby pouczania nas o praworządności. Nie tylko udało nam się uzyskać duże pieniądze, ale obroniliśmy też dumę naszych narodów.

Powiedzieliśmy jasno, że jest nie do zaakceptowania, by ktokolwiek, a szczególnie ci, którzy odziedziczyli praworządność, by krytykowali nas, bojowników o wolność, którzy wywodzą się z trudnych czasów komunizmu i robili wiele w imię praworządności przeciwko komunizmowi. Nikt nie będzie pouczać narodu „Solidarności” i narodu rewolucji 1956 roku. Cieszę się, że byłem żołnierzem w drużynie Mateusza..."

Brawo dla braci Węgier aż milo czytać. Szkoda tylko,ze nasi rodzimi politycy wywodzący głównie z lewicy i z PO w Brukselii opluwali i opluwają Polskę o czym wspominałem w moim materiale.

Powtórzę moją sekwencję, odnosząc się w niej także, do publikowanych niektórych materiałów na portalach internetowych w tym i salonie24.pl :

Pan Premier Morawiecki - duma Polski, szanowany w kraju i za granicą znowu obronił nasze Polskie interesy za granicą, czego nie można powiedzieć o naszych rodzimych " zdrajcach" z PO głosujących w Brukseli przeciwko Polsce i nawołujących inne kraje do ukarania naszej ojczyzny. Może zagłosują w przyszłości do obcej interwencji na nasze granice - kto to wie ?

Wśród tych osób są: : Magdalena Adamowicz, Bartosz Arłukowicz, Krzysztof Hetman, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Danuta Hübner, Adam Jarubas, Jarosław Kalinowski, Ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Radosław Sikorski, Róża Thun und Hohenstein, Marek Belka, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Sylwia Spurek oraz Leszek Miller. (https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2436930,Rezolucja-przeciwko-Polsce-Kto-z-europoslow-glosowal-za )

Cóż nie każdy posiadający dowód osobisty czy paszport z orłem i koroną - jest i czuje się Polakiem. Nawołując obce mocarstwa do karania własnej ojczyzny ( chyba już nie własnej) na pewno, w moim mniemaniu, nie jest się patriotą a wręcz odwrotnie.

Wielki nasz patriota, wzór cnót do naśladowania Rotmistrz Witold Pilecki latem 1938 roku powiedział cytat :

" Patriotą się jest lub się bywa, bywają ci dla których interes własny jest ważniejszy od ojczyzny"

Wymienieni powyżej , europarlamentarzyści jak wynika z określenia Rotmistrza Pileckiego BYWAJĄ patriotami ! Tylko BYWAJĄ i to bardzo rzadko !!!

Otwieramy nowy rozdział członkostwa w UE, kiedy Polska jest pełnoprawnym partnerem dla największych, ale to także rozdział szans, gdzie w najbliższych 7 latach mamy możliwości doganiania tych, którzy jeszcze niedawno wydawali się poza zasięgiem - mówił szef rządu Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

BRAWO !  a Platformiarze nie zgrzytajcie zębami bo wam powypadają ze zgryzoty i zazdrości.

Wykop Skomentuj37
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale