Bóg - Honor - Ojczyzna
Wnuk oficera II RP, bohatera narodowego żołnierza AK
26 obserwujących
1152 notki
3336k odsłon
320 odsłon

Grzybobranie czas rozpocząć. Wysyp grzybów w Polsce

Grzyby/ fotografia autora
Grzyby/ fotografia autora
Wykop Skomentuj3

Któż z nas nie lubi spacerów po lesie a jeszcze przy tym zbieranie grzybów. chwalimy się przed rodzina i znajomymi o naszych zbiorach. Smaczne obiadki z leśnego runa, zaprawy - sama radość.

Przełom sierpnia i września tego roku mimo pandemii okazał się w Polsce bardzo mokry, a to przy spodziewanej w nadchodzących dniach wysokiej temperaturze oznacza, że mamy dużą szansę na pierwsze w tym sezonie udane grzybobranie.

Wybierając się do lasu na spacer czy grzyby warto pamiętać o sprawdzeniu aktualnej prognozy pogody, a także ostrzeżeń. W trakcie grzybobrania warto też śledzić naszą mapę burzową, a w przypadku zbliżania się zagrożenia, opuścić las i wrócić zawczasu do domu. Występowanie grzybów możemy śledzić na bieżąco za pomocą https://grzyby.pl/wystepowanie.htm. Korzystam z tego portalu i dlatego go polecam.

Do lasu z koszyczkiem warto się wybrać chociażby na zwiad, aby przekonać się czy ściółka jest dostatecznie nawilżona. Przecież nic nie zastąpi sprawnego oka grzybiarza, który wie najlepiej, kiedy pojawią się jego przysmaki. Można będzie znaleźć maślaki i koźlarze, borowiki a mniej więcej po tygodniu pojawią się też czarne łebki.

Byłem  w niedzielę na pierwszym w tym roku grzybobraniu w miejscu gdzie jeżdżę od wielu lat ( Wielkopolska ). Grzybiarzy było wielu, ale nikt ze zbieraczy się nie zawiódł. Piękna słoneczna pogoda, wspaniałe powietrze, widoki i grzyby. Kozaki, borowiki i czarne łebki już się pokazują.  Była frajda i radość spaceru oraz zbierania, coś dobrego na obiadek ( moja załączona fotografia). Znawcy grzybobrania twierdzili, że w przyszłym tygodniu i dalej wystąpi " wysyp grzybów w Polsce".

Gotowi ! to co na grzyby z rodzinką - marsz.

Do zobaczenia na grzybobraniu.


.

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale