Bóg - Honor - Ojczyzna
Wnuk oficera II RP, bohatera narodowego żołnierza AK
27 obserwujących
1169 notek
3347k odsłon
132 odsłony

Amerykańskie wojska już strzegą naszego bezpieczeństwa

Lotnictwo USA/ materiały prasowe
Lotnictwo USA/ materiały prasowe
Wykop Skomentuj5

W najbliższych dniach zwiększy się aktywność sił powietrznych USA nad Polską - pisze dzisiaj prasa.

"W ramach ćwiczenia Astral Knight 20 rozłożony zostanie swoisty parasol obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej nad kluczowymi obiektami strategicznymi Polski, np. stacjonującymi na wschodniej flance wojskami sojuszniczymi. Ćwiczenie zostanie przeprowadzone od 17 do 25 września na wszystkich lotniskach wojskowych w Polsce. Manewry te porównywane są przez wojskowych do ćwiczeń sił lądowych USA, które odbyły się latem pod kryptonimem Defender-Europe 20"

Prasa podaje, że  można się spodziewać na polskich lotniskach i w przestrzeni powietrznej kilkudziesięciu samolotów sojuszniczych, m.in. F-16, czy tankowców, być może też maszyn piątej generacji F-35 A oraz wyrzutni rakiet najnowszej generacji, sił pancernych i zmotoryzowanych.

Obecność sił Armii Amerykańskiej na Wschodniej Flance NATO w Polsce  jest fizycznie w postaci sprzętu i żołnierzy, są one już nie tylko papierowymi manewrami, to faktyczne siły strzegące naszego bezpieczeństwa. Skoro Białoruś i Rosja prowadzą ćwiczenia wojskowe na granicy z Polską ćwiczą atak, w tym jądrowy, na Polskie miasta i obiekty wojskowe, ludność miast i wsi, to nasze Siły Zbrojne wraz z sojusznikami z USA i NATO pokazują swoją gotowość do obrony Polski.

A co na to sceptycy z PO, którzy negowali pobyt wojsk USA w Polsce ? Gdzie ich " miłość" do Putina i Rosji. Galoty pełne !Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale