Blog
Bóg - Honor - Ojczyzna
dziennikarzobywatelski
dziennikarzobywatelski Dziennikarstwo Obywatelskie
3 obserwujących 415 notek 712336 odsłon
dziennikarzobywatelski, 19 stycznia 2017 r.

Kierowco płacz i płać. Kosmiczne stawki ubezpieczenia OC, sprawdż jakie ?

279 1 0 A A A
Ubezpieczenia OC / materiały prasowe
Ubezpieczenia OC / materiały prasowe

Kierowcy załamują ręce,ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC wzrosły w ciągu roku o min 120 procent wartości.

Np jak podają media motoryzacyjne, w 2015 r. za obowiązkową polisę OC na skodę octavię 1,6 dla 30-letniego kierowcy, który miał stłuczkę trzeba było zapłacić 450 zł. Obecnie, właściciel auta, który nie miał żadnej kolizji (ma 60 proc. zniżki) zapłaci  minimum za ubezpieczenie około 650 zł.


Droższa jest nieobowiązkowa polisa autocasco. Eksperci zajmujący się ubezpieczeniami samochodów podają, że trzeba za nią zapłacić prawie... 500 proc. więcej. I co gorsza, agenci ostrzegają, że ceny jeszcze pójdą w górę.


Dlaczego doszło do takiej sytuacji? Powodów jest kilka. Zdaniem wielu ekspertów rynku finansowego, jednym z nich jest trwająca kilka lat wojna cenowa.


Internauci piszą cytat : „Przyszło mi na styczeń do zapłaty OC 950zł w zeszłym roku płaciłem tylko 439zł ,jeżdżę tico z 2000r ,OC warte tyle co samochód”


„OC powinno być od kierowcy nie od auta!!! jak mam 3 samochody to w jednym czasie mogę jechać tylko jednym! a płacić za 3,to nie auta mają wypadki kolizje etc. tylko kierowcy! jak wiadomo w tym kraju jest tak ze nie możesz płacić za coś czego nie używasz lub nie korzystasz. a tym czasem płacisz abonament prywatnej tv to i państwowej . 2 razy za to samo. ale jak tu wypuścić dojną krowę z rąk? zasłaniają się podwyżką wypłat z odszkodowań, no ale ile jest aut zarejestrowanych w kraju, i ja tam nie wieże że co 3 ma wypadek żeby tak przeżywać to jest jawne naciąganie kaski w prywatny sektor „


„Wyczytałem że niebawem będzie można ubezpieczyć auto w Czechach za dużo niższą składkę....jeżeli to prawda to niebawem wszystkie firmy ubezpieczające w Polsce zamiast się nachapać zbankrutują. „


„Moim zdaniem to kolejne wyłudzenie pieniędzy od przeciętnych zjadaczy chleba podobnie jak i oplata przy pierwszej rejestracji samochodu sprowadzonego z zagranicy naszego złodziejskiego Kraju którym rządzą ludzie niekompetentni i chcący jak najwięcej z tego wszystkiego zagarnąć dla siebie , a juz to co planują na 2017 rok to przekracza wszelkie granice. Ciekawe czy liczą się z tym że przeciętny człowiek nie zarabia średniej krajowej a czasami nawet małżeństwo które oboje pracuje także nie osiąga takiego dochodu - to wytłumaczcie jak oni mogą tak wszystko liczyć . W Niemczech opłaty tego typu są dostosowane do zarobków a gdzie w Polsce jest ktoś kto o tym pomyśli. Pierwsza opcją było podnieść ceny paliwa i podnieśli a z tej podwyżki pieniądze miały trafić na remonty dróg etc. ale tak się nie stało bo kasa się przykleiła do łap to teraz inny pomysl by oskubać więcej obywateli a co z tym poprzednim który pociągnął za sobą wiele innych podwyżek bo transport podrożał to i inne towary również musiały, po tym nowym wybryku tych idiotów ceny poszybują tak w górę ze wielu Polakom braknie na życie a wtedy zacznie się dziać „


Zespół porównywarki ubezpieczeń Mfind porównał dane ze stycznia z lat 2016 i 2017. Według raportu w roku 2016 ceny ubezpieczeń OC wzrosły średnio o 55 procent. Na podstawie kalkulacji z tamtego czasu wyliczono, o ile zdrożały polisy u poszczególnych 18 ubezpieczycieli, z którymi współpracuje firma Mfind.


Według raportu porównywarki ubezpieczeniowej najtańsza okazała się Proama (782 zł), a najdroższa Uniqa (1449 zł).

W okresie od stycznia 2016 r. do stycznia 2017 r. ceny najbardziej wzrosły w Avivie (aż o 134 proc.) i Benefii (94 proc.). Z kolei polisy Compensy podrożały w tym okresie zaledwie o 2 proc. Co ciekawe, podwyżki nie przekładają się na atrakcyjność ceny. Compensa, w której składka polisy OC w podanym przypadku zdrożała symbolicznie, nie jest najtańsza w naszym zestawieniu – uplasowała się dopiero na 10. miejscu wśród 18 porównywanych ubezpieczycieli.

Decyzja zawsze należy do ubezpieczającego. Więc ?


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Dziennikarstwo obywatelskie jest moją pasją.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Do lasku ale 100 km od najbliższej miejscowości tylko puszcza im pozostaje
  • Przed Polską !
  • Komentarz jak od sowieckiego trolla.

Tematy w dziale Gospodarka