Bóg - Honor - Ojczyzna
Wnuk oficera II RP, bohatera narodowego żołnierza AK
25 obserwujących
1049 notek
3137k odsłon
19304 odsłony

Czy każdy Polak będzie miał obowiązkowo wstawiony podskórny inplant

Mikrochip / materiały prasowe
Mikrochip / materiały prasowe
Wykop Skomentuj854

Czy już wkrótce każdy obywatel będzie miał obowiązkowo wszczepiany microchip RFID pod skórę? Czy microchipy mogą być niebezpieczne dla człowieka? Dlaczego chcą ludziom wczepiać chipy pod skórę? Czyli o tym, dlaczego wkrótce człowiek może stać się terminatorem.

Co to jest chip RFID?

RFID wykorzystuje fale radiowe zarówno do zasilania układu elektronicznego, oraz przesyłania danych na odległość. RFID zbudowany jest z procesora (IC) i anteny. Czytnik przy pomocy anteny nadajnika wytwarza falę elektromagnetyczną o częstotliwości rezonansowej układu odbiorczego. RFID po skondensowaniu odpowiedniej ilości energii wysyła odpowiedź, która zawiera kod znacznika.

RFID (ang. Radio Frequency Identification) jest powszechnie wykorzystywany do zabezpieczania przed kradzieżą różnego rodzaju produktów w sklepach, ale również w elektronicznych kartach biletów komunikacji miejskiej i kartach płatniczych PayPass.

Chip można wprowadzić pod skórę w ten sposób, aby nikt go nie zauważył. Według rządu USA, tego typu praktyka ma pozwolić na identyfikację osób. W rzeczywistości sprawi, że ludzie będą jeszcze bardziej inwigilowani. Z drugiej strony duża liczba odbiorników RFID pozwoli zidentyfikować na przykład zaginioną, lub uprowadzoną osobę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby oprócz danych identyfikacyjnych Microchip wskazywał również tętno, temperaturę ciała, oraz inne informacje o stanie naszego zdrowia.

Coraz częściej właściciele psów i kotów chcą śledzić swoje zwierzaki za pomocą wspomnianych urządzeń. Wśród naukowców opinie dotyczące wykorzystywania Microchipów u ludzi są podzielone. Ramez Naam, który projektował systemy w firmie Microsoft, twierdzi, że tego typu narzędzia pozwolą monitorować pozycję osób z chorobą Alzheimera. Z kolei autor książek science-fiction Larry Niven uważa, że powinno to być indywidualnym wyborem każdego człowieka.

Na świecie istnieją już osoby, które dobrowolnie zdecydowały się na wszczepienie chipu, który umożliwia im na przykład otwieranie drzwi do mieszkania bez użycia kluczy, za pomocą dłoni.

Microchip w ciele człowieka

Wśród propagatorów teorii spiskowych znajdziemy mnóstwo informacji o tym, że wkrótce wszczepianie Microchipów w ciało człowieka będzie obowiązkowe. Pozostaje jedynie kwestią czasu, zanim to się stanie. Czy taki scenariusz może się zrealizować?

Od dawna politycy Unii Europejskiej planują, aby każde nowo narodzone dziecko z Europie miało od razu wszczepiony podskórny implant - mikro chip RFID. Pisały już o tym portale i informowały media między innymi w Finlandii i we Włoszech.

Mikrochip miałby działać jak GPS, będzie wyposażony w mikro jednorazową baterię którą trzeba będzie wymieniać co dwa lata. Ma na celu gromadzić i przesyłać dane na temat zdrowia na bieżąco oraz pomagać w razie zaginięcia czy porwania dziecka.
Nowa technologia została już zatwierdzona przez FDA (Food & Drug Administration czyli Agencja Żywności i Leków), więc może być stosowana także i u ludzi.
Ktoś pewnie powie, że jest to niemożliwe, ale w Polsce się to już zaczęło i w programach telewizyjnych zaczęto już propagowanie chipów jako nowoczesne i bezpieczne.

Czy to oznacza już pełną inwigilacje społeczeństwa? Czy wolność którą mogliśmy cieszyć się w przeszłości przepadnie na zawsze poprzez rozwój technologii kontroli umysłu?

Doktor Mark Gasson z University of Reading w Wielkiej Brytanii przeprowadził ciekawy eksperyment, w którym wszczepił sobie Microchip pod skórę. Badacz udowodnił, że za pomocą chipu można przesłać wirusa komputerowego, który będzie w stanie na przykład zarażać implanty i zakłócić pracę rozrusznika serca. Implanty stosowane w medycynie będą musiały posiadać solidne zabezpieczenia.

Wykop Skomentuj854
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie