Bóg - Honor - Ojczyzna
Wnuk oficera II RP, bohatera narodowego żołnierza AK
23 obserwujących
1022 notki
2556k odsłon
336 odsłon

Wakacje w chmurach. Niesamowite zdjęcia

Alpy Francuskie / fotografie autora
Alpy Francuskie / fotografie autora
Wykop Skomentuj4

Francja - kraj z bogatą tradycją narciarską. Mont Blanc to najwyższy szczyt w Alpach, Vanoise Express - najwyższa i najszybsza kolejka linowa na świecie, 3 Doliny - największy na świecie teren narciarski. We Francji każdy znajdzie coś dla siebie, czy to na lodowcu w Les 2 Alpes, na terenach olimpijskich w Chamrousse, na połączonych terenach jak w przypadku Les Sybelles lub na tych nieco mniejszych - np. w Valfréjus.

Dlaczego urlop narciarski we Francji?

Jakie są główne powody, dla których warto spędzić urlop narciarski we Francji? Ten piękny kraj co roku przyciąga rzesze turystów, powody są natomiast z pewnością różne. Decyduje o tym kulturalna i krajobrazowa różnorodność, czy też kulinarne specjały? Przynajmniej jeden z wymienionych aspektów jest wystarczającym powodem do odwiedzenia Francji! Kraj ten oferuje jedyny w swoim rodzaju wybór wyśmienitych potraw i znanych na całym świecie win.

Francja oferuje co prawda niezwykłą różnorodność regionalnych specjałów, nie jest to jednak główny powód, dla którego warto wybrać się tam w okresie zimowym. Na pierwsze miejsce wysuwają się bowiem spektakularne warunki dla narciarzy i snowboardzistów! Francuskie tereny narciarskie należą do największych i najwyżej położonych w na świecie. Alpy Francuskie są nie tylko wyjątkowo piękne i pewne pod względem warunków śniegowych, ale gwarantują ponadto idealnie przygotowane stoki i znakomite warunki do jazdy w głębokim śniegu. Wystarczy sobie wyobrazić: idealne trasy, błyszczący w słońcu śnieg i widok na majestatyczny szczyt Mont Blanc. Czy można chcieć więcej?

Francja oferuje ponadto jedyne w swoim rodzaju miejsca na krótkie wycieczki oraz interesujące zabytki. Miastem, do którego z pewnością warto się wybrać, jest Grenoble, gdzie w roku 1968 miały miejsce Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Miasto o położone jest w samym sercu Alp Francuskich, zapewniając wszystko, czego dusza zapragnie: muzea, cytadelę z malowniczym widokiem na miasto i otaczające góry. Nie można przy tym również zapomnieć, iż urlop zimowy we Francji jest z reguły niezwykle korzystny cenowo!


Gdzie można jeździć na nartach we Francji?

Przy tak wielu terenach narciarskich wybór z pewnością nie będzie prosty. Największe tereny narciarskie znajdują się w Sabaudii. W masywie Vanoise na południu Alp Sabaudzkich położone są popularne ośrodki narciarskie La Plagne, Val Thorens, Tignes i Valmeinier. W przyszłości region ten utworzy prawdopodobnie największy na świecie region narciarski. Region Les 3 Vallées oferuje dostęp do 600 km tras narciarskich i 200 wyciągów, łącząc następujące ośrodki narciarskie: Courchevel, Méribel, Val Thorens i Les Menuires. Les 3 Vallées gwarantuje bardzo dobre warunki śniegowe i jest niezwykle popularnym celem wyjazdów na początku sezonu narciarskiego: Val Thorens jest najwyżej położoną stacją narciarską w Europie, sięgającą do wysokości 3200 m. Teren narciarski Isère, rozciągający się u podnóża francuskich Prealp, aż po Masyw Écrins, jest najbardziej urozmaiconym terenem narciarskim we Francji, oferując ponadto zapierający dech w piersiach widok na Alpy Delfinackie.

Jeszcze bardziej fascynujący jest najwyższy szczyt Europy, Mont Blanc (4810 m), wznoszący się w Regionie Górna Sabaudia. Region ten znajduje się we wschodniej części Francji, bezpośrednio przy granicy z Włochami i szwajcarskimi kantonami Valais i Genewa. Malownicze krajobrazy górskie stapiają się tu z dziewiczą przyrodą, nielicznymi jeziorami i rzekami. Znany ośrodek narciarski Chamonix, w którym w roku 1924 miały miejsce Zimowe Igrzyska Olimpijskie, oferuje miłośnikom przyrody i amatorom zimowego szaleństwa wszystko, czego dusza zapragnie. W regionie tym wybierać można spośród takich ośrodków jak Chamonix, Les Portes du Soleil oraz La Clusaz. Les Portes du Soleil składa się z łącznie 12 połączonych ze sobą ośrodków z dostępem do niemal 580 km tras narciarskich! Tamtejsze tereny narciarskie znajdują się częściowo w Szwajcarii, dzięki czemu granicę między państwami można przekraczać na nartach! Warto wspomnieć również o niepowtarzalnej górskiej panoramie, którą podziwiać można w słoneczne dni.

Do ciekawych zimowych destynacji należy również Aiguille du Midi (3842 m). Tutaj ma początek jeden z najdłuższych na świecie i najbardziej spektakularnych szlaków wysokogórskich. Ta 20-kilometrowa trasa prowadzi przez Dolinę Blanche aż do Chamonix. Wspomniany Mont Blanc nie jest jednak jedynym wysokim szczytem we Francji. Równie majestatyczne góry wznoszą się przykładowo w Alpach Wysokich: najbardziej wysunięty na południe 4-tysięcznik Alp Barre des Écrins (4102 m) oraz szczyty Le Meije (3983 m) i Mont Pelvoux (3946 m). Wybór spośród wielu terenów narciarskich sprawi, iż każdy miłośnik białego szaleństwa znajdzie tu coś dla siebie.

Oto moje spojrzenie na te wspaniałe góry. Moja przygoda na nartach w chmurach na wysokości ponad 3 tys. m npm. Widoki jakie zastałem przybliżą załączone fotografie.

Zapraszam na przygodę ponad chmurami.

http://pl.simplesite.com/builder/pages/preview3.aspx

Zobacz galerię zdjęć:

Jazda na nartach w chmurach/ fotografia autora
Jazda na nartach w chmurach/ fotografia autora Widoki zapierające dech w piersiach czekamy na wagoniki kolejki Szczyty Alp Francuskich Trasy zjazdowe były przygotowane perfekcyjnie Szus w dół przede mna 15 km zjazdu +2 zdjęcia +3 zdjęcia
Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości