Blog
Bóg - Honor - Ojczyzna
dziennikarzobywatelski
dziennikarzobywatelski Dziennikarstwo Obywatelskie
3 obserwujących 415 notek 712342 odsłony
dziennikarzobywatelski, 7 kwietnia 2017 r.

Zagrożenie dla Polski wzrasta, atak na Straż Graniczną

Terroryzm / materiały prasowe
Terroryzm / materiały prasowe

Kilku mężczyzn - Czeczenów w strzeżonym Ośrodku Straży Granicznej dla Cudzoziemców w Białej Podlaskiej zaatakowało funkcjonariuszy, którzy wyprowadzali stamtąd trzy osoby w celu ich deportacji. Użyto gazu łzawiącego i kajdanek, mężczyźni zostali umieszczeni w izolatce” – podały kilka dni temu media.
Do incydentu doszło w nocy, gdy funkcjonariusze Straży Granicznej rozpoczęli realizację decyzji o zobowiązaniu do powrotu trzyosobowej grupy cudzoziemców. Deportacja odbyła się tego samego dnia przed południem z Lotniska Chopina w Warszawie.

Media od pewnego czasu alarmują opinie publiczną w Polsce, że już wkrótce ogromna rzeka muzułmańskich uchodźców planowo już wkrótce ma zamiar przejść przez Polskę kierując się w stronę Niemiec.

Szlak imigrantów do Niemiec będzie teraz wiódł przez Polskę? Zdjęcie mapki, jaką otrzymują imigranci na greckiej wyspie Kos, opublikował na Twitterze reporter niemieckiego "Die Zeit" Malte Henk.  Nowa trasa biegnie przez Bułgarię, Rumunię i zachodnie tereny Ukrainy, a potem przez południową Polskę do Niemiec. Niedawno fala uchodźców próbowała forsować zamkniętą granicę serbsko-węgierską.

Władze państw Unii Europejskiej przygotowują się, jak podają media, na wiosenne spotężnienie fali imigrantów przybywających do Europy. Jednym z czterech najbardziej prawdopodobnych szlaków ma być trasa przez Ukrainę i Polskę. Dziesiątki tysięcy muzułmanów musiałyby wtedy przemaszerować przez całą szerokość naszego kraju.

Dotąd imigranci korzystali głównie ze szlaku zachodniobałkańskiego. Z Turcji i Grecji przechodzili do Macedonii, potem do Serbii, wreszcie przez Słowenie lub Węgry do Austrii, a następnie do Niemiec. W 2015 r. większość z milionowej rzeszy migrantów, którzy znaleźli się na niemieckim terytorium, szła właśnie tą trasą.

Od września 2015 r. Węgrzy zaczęli budowę i postawili ogrodzenie wzdłuż granicy z Serbią, a zagrożone tą decyzją kraje wchodzące w skład dawnej Jugosławii, jak Chorwacja i Macedonia, zaczęły uszczelniać swoje granice.

Według agencji rządowych, cytowanych przez "Financial Times", uchodźcy będą musieli teraz wybrać jeden z czterech innych szlaków.

Pierwszy omija Macedonię i Serbię, które mają już dość imigrantów, i wiedzie do Austrii przez Albanię i Czarnogórę. Problemem jest górzyste ukształtowanie powierzchni, niesprzyjające długim marszom i orientacji w terenie. Ale w rozwiązaniu tego kłopotu mogą pomóc przemytnicy ludzi, handlarze narkotykami i dżihadyści, dobrze czujący się w Albanii.

Drugi możliwy scenariusz także zakłada dotarcie imigrantów do Albanii. Stamtąd nie ruszaliby jednak pieszo do Czarnogóry, lecz próbowali przedostać się przez Adriatyk do Włoch. A konkretnie do Apulii. Trasa jest sprawdzona: w 1991 r., po upadku komunizmu w Albanii, tysiące Albańczyków przedostawało się w ten sposób do Włoch.

Trzeci scenariusz to próba przedostawania się uchodźców do Włoch drogą morską - ale z Libii. Wtedy punktem zapalnym stałaby się Sycylia. Imigranci korzystali z tego rozwiązania już wcześniej. Teraz jest to jednak najmniej prawdopodobna wersja wydarzeń - przede wszystkim ze względu na wojnę domową w Libii i działające tam Państwo Islamskie.

Wreszcie czwarty scenariusz, który Polaków powinien niepokoić najbardziej. Po zamknięciu szlaku bałkańskiego imigranci mogliby przedostawać się z Turcji na Ukrainę - poprzez Morze Czarne. Stamtąd zaś szliby do granicy z Polską, która byłaby ostatnim punktem na drodze do upragnionych Niemiec.

Zazwyczaj kierunkiem, w którym podążają uchodźcy, są takie państwa jak Niemcy, Austria, czy kraje Skandynawskie. Polska nie jest dla imigrantów/uchodźców z państw arabskich. Nie tylko dlatego, że polskie społeczeństwo nie chce ich u siebie. Nie przyjmiemy zbyt wielu uchodźców, ponieważ to oni sami nie chcą do nas przyjechać. Jeżeli nawet pojawią się u nas, to będzie to tylko chwilowe.

Polska nie gwarantuje takiego zasiłku socjalnego jak przykładowo Niemcy. U nich uchodźcy nie muszą pracować, a mogą sobie na wiele pozwolić. Znacznie więcej niż Polak pracujący w naszym kraju za najniższą pensję. Jeżeli przeprowadzimy rozmowę z jakimś uchodźcą muzułmańskim, to usłyszymy w większości przypadków, że nie podejmie się on każdej pracy, ponieważ niektóre zajęcia są niegodne wyznawcy wiary, jaką jest Islam. Naruszają uczucia religijne wyznawców islamu i nie mają oni zamiaru podejmować takiej pracy.

W państwach europejskich kobieta wraz z mężczyzną utrzymuje dom, dzięki pracy obojga małżonków, mogą oni godnie żyć. Muzułmanie nie godzą się na to, aby kobieta pracowała. Sami również nie są skłonni do podjęcia zatrudnienia i ostatecznie to właśnie państwo i uczciwi podatnicy muszą ich utrzymywać.

Jeżeli już, to Polska ma być szlakiem, przez który przejdą w celu dostania się do innych państw europejskich, oby nie, gdyż prawie 80 % społeczeństwa  w naszym kraju, jak podaj a aktualne badania, nie akceptuje ich pobytu,  a poziom agresji  niektórych grup społecznych głównie młodego pokolenia w stosunku do tych ludzi sięga zenitu, jest grożnym z powodów czysto ludzkich.

Polska, w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej, pod względem zagrożenia islamskim terrorem  jak dotąd pozostaje krajem dość bezpiecznym. Mieszkająca w naszym kraju mniejszość wyznająca religię mahometańską stanowi zaledwie promil obywateli Rzeczpospolitej, a organizacje terrorystyczne skupiające fanatyków na razie nie grożą atakami na naszym terytorium. Jak jednak pokazuje najnowsza historia Europy Zachodniej, to właśnie zezwolenie na niekontrolowany przyjazd wyznawców islamu i ulokowanie ich w państwach tak zwanej „starej Unii” przyniosło krwawe żniwo w postaci setek niewinnych ofiar.

Artykuł 146. punkt 4. Konstytucji RP stanowi, iż Rada Ministrów zapewnia bezpieczeństwo wewnętrzne państwa oraz porządek publiczny.

Powinniśmy natomiast bacznie obserwować i przejmować się tym, jakim zmianom zaczyna już powoli ulegać Europa i sąsiadujące z nami państwa. Imigracja zaczyna zmieniać nasz kontynent i tak czy inaczej będzie to miało wpływ na wiele państw Unii Europejskiej. A co będzie w Polsce ? najbliższy czas nam pokaże.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Dziennikarstwo obywatelskie jest moją pasją.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Do lasku ale 100 km od najbliższej miejscowości tylko puszcza im pozostaje
  • Przed Polską !
  • Komentarz jak od sowieckiego trolla.

Tematy w dziale