Blog
Bóg - Honor - Ojczyzna
dziennikarzobywatelski
dziennikarzobywatelski Dziennikarstwo Obywatelskie
2 obserwujących 437 notek 822762 odsłony
dziennikarzobywatelski, 21 czerwca 2017 r.

Jak podstępnie Facebook kradnie twoje dane personalne

773 1 1 A A A
Facebook / materiały prasowe
Facebook / materiały prasowe

Portal Facebook posiada, jak podaje prasa, wielomilionowych użytkowników w samej tylko Polsce. Posiadają oni swoje strony zakładają portale tematyczne. Pisałem  w swoich materiałach o tym jak ten najbardziej popularny portal społecznościowy , którego właścicielem jest amerykański Żyd penetruje środowiska patriotyczne i narodowe w Polsce. Pisałem jak administratorzy tego portalu wpływają na nastroje w kraju – blokując komentarze i strony patriotów a propagując strony lewackie czy LGBT.

Teraz zaprezentuję mechanizm w jaki sposób podstępnie i zaplanowanie ten portal kradnie twoje dane personalne. Mechanizm jest prosty. Publikujesz materiał na swojej stronie Fb i chcesz go opublikować - przekazać innej osobie lub osobom. Twoja aktywność wówczas wzbudza zainteresowanie administratorów Fb. Blokują oni twoją stronę wysyłając komunikat, o treści informującej że ktoś próbował włamać się na twoją stronę prosząc jednocześnie o identyfikację twojej osoby by chronić twoje dane. Wówczas nieświadomie i szybko niemal odruchowo przesyłasz im swój numer telefonu, fotografię i wiele innych danych o które poproszą.

Jest to już według prawa inwigilacja twojej osoby. Inwigilacja pełna ponieważ przesyłasz im o sobie wszystko co zechcą chcąc odzyskać swoje konto. Nazywam te działania delikatnie „ inwigilacja” za twoją zgodą ? Ale czy na pewno zgodą ? Nikt ciebie nie informuje co się z tymi danymi dzieje, kto je przetwarza i w jakim celu ? Pamiętajmy, że w całej Polsce to są miliony Polaków.

Zadaję także pytania czy Służby Ochrony Państwa – wiedzą o tych działaniach Facebooka i jakie kroki zapobiegawcze w tym względzie poczyniły !

Nie dajmy się zmanipulować nie wiadomo komu i w jakim celu. Pamiętaj twoje dane są prawnie chronione Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych -Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Dziennikarstwo obywatelskie jest moją pasją.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Słuszna uwaga. dziękuję.
  • Autorzy komentarzy, którzy pisali tutaj nieprawdę i kłamstwa rodem z KOD jak widzę sami...
  • Skąd te dane z wykopalisk ?

Tematy w dziale Technologie