Blog
Bóg - Honor - Ojczyzna
dziennikarzobywatelski
dziennikarzobywatelski Dziennikarstwo Obywatelskie
10 obserwujących 835 notek 1384231 odsłon
dziennikarzobywatelski, 17 lipca 2017 r.

KOD czyli postkomuna w akcji

272 6 1 A A A
KOD / materiały prasowe
KOD / materiały prasowe

Komitet Obrony Demokracji (KOD) – według Wikipedii to "Inicjatywa społeczna zainspirowana artykułem ogłoszonym 18 listopada 2015 na stronie portalu Studio Opinii przez dawnego działacza opozycji antykomunistycznej w okresie PRL, pisarza i publicystę, Krzysztofa Łozińskiego"

Manifestacje w Warszawie Komitetu Obrony Demokracji i innych miastach Polski, jak widzimy w mediach, gromadzi według szacunków wcale nie tyle osób co pokazywało TVN24 (skoro TVN szacuje, to znaczy że liczba ta jest zawyżona co najmniej dwukrotnie). Także w innych miastach KOD wyprowadza na ulice coraz mniej zwolenników. Mało tego, tym razem w wielu miejscowościach naprzeciw Komitetowi wyszły kontrdemonstracje. Wcześniej też miało to miejsce, jednak nie w takiej liczbie miast i nie w takiej skali. Po prostu ludzie zaczynają dostrzegać, że KOD broni interesów grupy odsuniętej od władzy, a nie zwykłych obywateli, których cała ta powtarzająca się uliczna szopka zaczyna coraz bardziej irytować.

Nie pomogła także KOD owi tak oczekiwana przez nich debata w Strasburgu. Premier Szydło miała zostać pokazowo pokonana, a okazało się, że stawiła skuteczny opór nie mającemu argumentów i bezradnie pokrzykującemu unijnemu lewactwu. W dodatku szefową polskiego rządu poparli europosłowie z innych krajów: Wielkiej Brytanii, Czech czy Węgier. Tym samym butnie pohukująca (jeszcze przed rozpoczęciem debaty) ustami panów Lewandowskiego i Zwiefki PO, będąca filarem KOD, doznała szoku i okazała się największym przegranym tego starcia. Na własne życzenie opozycja przypięła sobie łatkę donosicieli i histeryków. Zwycięstwo premier Szydło zauważył nawet tak zajadły anty pisowiec, jak W. Kuczyński, co wytrąciło zwolennikom KOD, PO i Nowoczesnej z ręki argument, że o sukcesie szefowej rządu piszą tylko media prawicowe.

KOD owi szkodzi również… sam KOD. Niedawno do sieci dostały się zwierzenia byłej koordynatorki Komitetu, która w dość długim tekście wyraźnie opisuje całą masę patologii występujących w tej organizacji, która (tu cytat): „od środka przypomina skrzyżowanie bagna z PZPN-em, na dodatek zarządzanego z drugiego fotela”. Tekst ten cały czas jest na profilu Facebook tej osoby. Zainteresowani, jeśli wkleją w wyszukiwarkę cytat, z łatwością znajdą i profil i całość posta. W każdym razie, ostatecznie dowodzi to, jak bardzo „społecznym” i „oddolnym” ruchem jest KOD.

Nie jest też żadnym wzorem do naśladowania pan Kijowski, do którego przylgnęła już na dobre łatka Naczelnego Alimenciarza RP. Co ciekawe, szef Komitetu deklaruje, że nie stać go na uregulowanie zaległości. Nie przeszkodziło mu to jednak wybrać się na wycieczkę do Strasburga. No, chyba że ktoś ją temu panu zafundował. Być może KOD wcześniej zrobił zrzutę, podobną do tej z soboty, gdzie zbierali pieniądze do puszek. Wypadałoby jednak pamiętać, że zbiórkę publiczną trzeba zgłosić. Czy KOD to zrobił? Czy może, podobnie jak w przypadku bezprawnego wykorzystywania utworów muzycznych kilku artystów (ostro protestowali przeciw temu sami twórcy bądź ich spadkobiercy), ma to w poważaniu?

Jeśli chodzi o KOD to szydło całkiem wyszło już z worka. Cel jest jasny: chodzi o obalenie demokratycznego wyboru Polaków.  Kto chce obalić? Też jest jasne. Przede wszystkim, ci którzy w wyniku zmiany władzy ponoszą największe straty. Dowodzi tym wszystkim jakieś szemrane towarzystwo spod znaku WSI,  Palikota, b. płk. Mazguły, emerytowani esbecy, nawet krwawy Michnik wspiera tę menażerię. Jeśli w pochodach KODu uczestniczyli licznie różni ludzie, czy to nabici w butelkę czy oszczędni poznawczo, to chyba po 10 grudnia zaczną się już z tego masowo wycofywać. 

Jasne też kto kogo w Polsce popiera. Opcja esbecko-postkomunistyczna popiera w oczywisty sposób dzisiejszą opozycję i powrót do III RP. Ludzie Solidarności, przede wszystkim te dziesiątki tysięcy anonimowych bohaterów stanu wojennego popiera w swej zdecydowanej większości obecną władzę. (Przynajmniej w moim środowisku Solidarności Walczącej sprawa jest zupełnie jasna). 

Oczywiście w obu dzisiejszych obozach politycznych można odnaleźć figury, które pełniły większe lub mniejsze funkcje w PZPR (w końcu członków PZPR było kilka milionów), figury, które w taki czy inni sposób z PZPR zerwały i szukają miejsca dla siebie w nowej rzeczywistości. Ja akurat im tego nie zabraniam, chociaż nie patrzę z zachwytem, gdy wybitny funkcjonariusz PZPR robi obecnie za zaciekłego obrońcę demokracji i wolności. Ale sprawy te należy oceniać indywidualnie, i różnie z tymi figurami jest. Dziwi mnie, że rozsądni ludzi chwytają się takich pojedynczych spraw jak kundel nogawki i roztrząsają je w nieskończoność. Brak innych argumentów? No bo jeśli z tego robić argument, to znów trzeba iść w statystykę: postkomunistów jest zdecydowanie więcej w obozie opozycji.

Sam KOD wykończy ..biologia, cóż jak pokazują media ich średni wiek to grubo ponad 60 - 70 lat życia więc stan emerytalny w zaawansowanym trybie dlatego taka agresja ale Polacy nie są tego winni to natura.Po marszach KOD-u na drugi dzień przychodzie przeżywają oblężenie, wysiada w tej" młodzieżówce" serce i inne organy powstaje kolejkowy sajgon, a pracujący pacjenci nie mają szans dostać się do lekarza. Skoro tym emerytom na pochodach taki okaz zdrowia wychodzi to rozumiem iż młodzież jest zwolniona z ustępowania im miejsca w środkach komunikacji miejskiej.

Młodzi polscy patrioci, a są już ich miliony, tworząc społeczny ruch narodowy bazujący na dziedzictwie bohaterów - Żołnierzy Wyklętych odcinają się wręcz potępiają KOD - owców uważając ich za ruch lewacki szkodliwy Polsce, o czym piszą na internetowych forach.

Patrioci tworząc ruch patriotyczny, który przypomnę początkowo powstawał na piłkarskich stadionach (tak mocno krytykowany przez PO i PSL) wszedł na trwałe do życia społecznego i polityki. " Rok 2017 rokiem patriotów" - pod takimi hasłami stojąc u boku człowieka honoru i patrioty, którego sami wybrali, Prezydenta RP pragną "Wielkiej Polski" z tradycjami i korzeniami jej historii.

To ten ruch społeczny narodowo - patriotyczny jest konkretną i ważną siłą społeczną z którą liczą sie już wszyscy, bo tworzą go młodzi Polacy a więc przyszłość narodu. A KOD, cóż w mojej ocenie ten lewicujący ruch oparty na spuściźnie SBków i PZPR wkrótce zniknie ze sceny politycznej tak szybko i niespodziewanie jak się pojawił. Patrioci przy urnach wyborczych w sposób demokratyczny zmiotą tę postkomunę ze sceny politycznej już na ZAWSZE !

W Polsce nastał czas patriotów i nikt i nic tego nie zmieni nawet skowyt  oderwanych od koryt" dawnych UB- ków " i bardzo dobrze !              

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Dziennikarstwo obywatelskie jest moją pasją.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @lemmon juice  - do walki z lewactwem zdrajcami- czy to aż tak boli ?
  • @AldoMoro - piszesz o siebie KODz iarzu
  • @LarsikOwen - komentarz tego kogoś o niezbyt zdrowych zmysłach wywaliłem.

Tematy w dziale Polityka