Blog
Bóg - Honor - Ojczyzna
dziennikarzobywatelski
dziennikarzobywatelski Dziennikarstwo Obywatelskie
8 obserwujących 800 notek 1311044 odsłony
dziennikarzobywatelski, 8 września 2017 r.

W Polsce nie będzie Islamizacji społeczeństwa, tolerancja do pewnych granic

Patriotyzm / materiały prasowe
Patriotyzm / materiały prasowe

Polska to kraj otwarty na innych, kraj tolerancji, demokracji i pluralizmu. Tak nasze biura turystyczne promują  nasz kraj w celu przyciągnięcia turystów z zachodu i wschodu Europy, Azji i Afryki. A jak jest naprawdę? Czy zatem przeciętny Polak jest tolerancyjny

Codziennie media podają informacje typu: czarnoskórego pobito na dyskotece, podpalono mieszkanie Araba. „Ty brudasie terrorysto”- słychać w autobusie jak grupa młodych ludzi atakuje chłopca z wyraźnymi wschodnimi rysami twarzy. „Bij bandytę brudasa asfalta” - słychać w parku, gdy czarnoskóry mężczyzna tuli się do blondynki.

Ciota, pedał! - słychać krzyki na szkolnym korytarzu, gdy grupa gimnazjalistów wyzywa kolegę o odmiennej orientacji seksualnej.

- „Ty skośnooka uważaj bo ci dopier....” - takie zaczepki można usłyszeć na bazarze.

- „Arab to bandyta, won stąd terrorysto. Wypie.... z Polski, wyrywaj do siebie gnoju” - słychać jak grupa młodych ludzi krzyczy w kierunku mężczyzny spacerującego w centrum miasta, ubranego w strój przypisany narodom wschodu.

- „Żyd zawsze biednego Polaka wykorzystywał i okradał - won z nimi" - słychać dyskusję starszych pań w jednej z przychodni.

Takie i inne stereotypy postaw Polaków wyrastają niejednokrotnie do rangi dogmatu. Nasz stosunek do innych jest zmienny. Zmieniły się postawy i stosunek do Litwinów (już nie ruskie), Ukraińców - jednak nie rozliczona sprawa mordu Wołyńskiego, Białorusinów czy Niemców. Polskę w ostatnim okresie czasu odwiedzają turyści zamieszkali w Japonii czy krajach tzw. Bliskiego Wschodu.

Gdzie zatem w przytoczonych postawach widać znaczenie słowa tolerancja czyli z łacińskiego „znosić”, „dopuszczać”, „pozwalać”? Tolerancja, jak wiadomo, to świadome wyrażenie zgody na głoszenie przez innych ludzi poglądów i stylu życia innego niż nasz. Tolerancja to wyrozumiałość, dążenie do współistnienia, to też rezygnacja ze stosowania przymusu wobec innych.

Polacy byli i są z natury rzeczy tolerancyjni, wykazywali takie postawy w historii własnego państwa i świata walcząc o wolność własną i innych na wszystkich frontach świata, przelewając tam krew. Historia nie oszczędzała i polskiej ziemi. Utrzymanie i walka o własne państwo o godność narodową obfitowały zawsze morzem krwi własnej i nieszczęściem całych pokoleń Polaków. Stąd w mentalności narodowej taka troska i bojaźń o bezpieczeństwo własne i państwa. Katownie hitlerowskie i komunistyczne dostatecznie wyostrzyły spojrzenie każdego Polaka na sprawy bezpieczeństwa własnego, swojej rodziny i państwa.

Terroryzm jako podstawowe zagrożenie.

Ogromny szok i bojaźń o własne życie przeciętnego Polaka został spowodowany nowym zagrożeniem - terroryzmem zaistniałym już w USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i innych krajach Europy choćby także ostanie zamachy we Francji w Paryżu. Akty terroryzmu uzmysłowiły przeciętnemu Polakowi, że znowu niebezpieczeństwo utraty życia puka do jego drzwi. Media dolewają w tym przypadku przysłowiowej "oliwy do ognia". Bomby, wybuchy, śmierć niosą ze sobą obywatele krajów arabskich i Afryki. To oni zabijają niewinnych ludzi, dzieci i kobiety. Polacy poczuli się zagrożeni. Budzą się w nas dawno ukryte przywary narodowe związane z wielowiekową walką o własne życie, o bezpieczeństwo rodziny i kraju. Tolerancja STOP ! Mechanizmy obronne zadziałały. Brak Arabów - brak zagrożenia. Kłopoty mają ci, co ich wpuścili do kraju i takie są, jak podają media, fakty widziane w Holandii, czy Niemczech. Tolerancja nie jest cechą dziedziczną ani narodową, ona powstaje w umysłach, postawach i czynach. Tolerancja rodzi się z uwagi na uwarunkowania zewnętrzne.

Media pokazują zakrwawionych terrorystów arabskiego pochodzenia w Wielkiej Brytanii z maczetami, odcinających głowę żołnierzowi. Jakie zatem po takim strasznym wydarzeniu będzie zachowanie Polaka? Proste jak było dotychczas, czy już z elementami agresji? Kto jest temu winien? Być może sami sprawcy tych okrutnych mordów.

Stop Islamizacji Europy.

Ogromny  niekontrolowany zalew emigrantów z Syrii i Afryki głównie mężczyzn wieku poborowego niejako stwarza wrażenie potężnej i dobrze zorganizowanej inwazji na kraje Europejskie po co ? a po socjal. Nie pracować a dostać, opanować kraje Europejskie swoją religią obyczajami i zwyczajami to już prawie sukces aneksji bez jednego wystrzału - czyżby kolejna odsłona wojny hybrydowej ? To się dzieje naprawdę to nie film oglądany w TV gdzie tam gdzieś daleko to zagrożenie puka do naszych granic do naszych domów do nas samych. Stąd nastawione patriotycznie społeczeństwo Polskie szybko się organizuje dając temu zjawisku słowo STOP ! W czasie obchodów dnia 11 listopada w Warszawie manifestowało ponad 100 tys. we Wrocławiu to liczba ponad 20 tys. Polaków pod tymi właśnie hasłami a ilu Polaków nie było na marszach a je popiera to są setki tysięcy naszych obywateli. Prezydent RP i Nowo mianowany Rząd chcą , jak to określają, zapewnić maksymalne bezpieczeństwo własnemu narodowi - i dobrze i bardzo dobrze. Jak to zrobić pokazali już Węgrzy, którzy są wręcz uwielbiani w Polsce.

Tylko wartości chrześcijańskie są dla Polaków dobrem najwyższym.

Historia Polski oparta jest o fundamentalne wartości chrześcijańskie narodu, które powstawały i kształtowały się przez wieki. Te wartości to głównie rodzina czyli matka, ojciec, dzieci i proces wychowania. Dla przeciętnego Polaka rodzina ma tutaj kluczową rolę. Trudno zatem dziwić się, że następuje na tym polu agresja i bunt, a wręcz brak tolerancji w stosunku do środowisk gejowskich, które zagrażają tym właśnie wartościom ujętym w Konstytucji RP.

Tolerancja tak, ale wtedy gdy jesteśmy tolerowani też przez innych. Gdy szanowana jest nasza tradycja narodowa, nasza religia, nasze tradycje rodzinne. Tolerancja TAK, ale wtedy gdy jest ona bezpieczna i nie zagraża nam z tego tytułu śmierć czy kalectwo.

- „Będę tolerancyjny będąc tolerowany na równych prawach przez innych. Tolerancja wtedy, gdy jest prawdziwa, równa i bezpieczna”

taką wypowiedź usłyszałem wczoraj od młodego robotnika budowlanego w czasie dyskusji o tolerancji. I niech tak zostanie.

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Dziennikarstwo obywatelskie jest moją pasją.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @noo - twoje wulgarne słowa usuwam.
  • @noo - @RobertK - Tobie na moim blogu nie odpowie. Prosiłem wiele razy - brak kultury - cóż...
  • @RobertK - Bydła nie toleruje chyba ze w oborze i tam ciebie odsyłam.

Tematy w dziale