Blog
Bóg - Honor - Ojczyzna
dziennikarzobywatelski
dziennikarzobywatelski Dziennikarstwo Obywatelskie
9 obserwujących 930 notek 1742331 odsłon
dziennikarzobywatelski, 15 listopada 2017 r.

Czy dzisiaj w Poznaniu dojdzie do starć ulicznych ?

1239 45 1 A A A
Plakat nardowowców / materiały prasowe
Plakat nardowowców / materiały prasowe

Od wielu dni media oraz portale internetowe informują,ze w dniu 15.11.2017 r. na ulicach Poznania może dość do ulicznych awantur pomiędzy Młodzieżą Wszechpolską oraz bojówkami skrajnej lewicy zwanymi " Antifą".

Zagraniczne portale (m.in. francuski La Horde) piszą od kilku dni, że „bojówka skrajnej lewicy zwana” Antifą „sławiona z niedawnych rozrób w Hamburgu” wybiera się w dniu 15.11.2017 r. do Poznania.

Jak podaje prasa, do francuskiej i niemieckiej Antify mieli napisać antyfaszyści z Poznania apel  z prośbą o przyjazd do Poznania 15 listopada, by zademonstrować przeciwko wizycie w stolicy Wielkopolski posła Roberta Winnickiego z Ruchu Narodowego.

Antifa nazywa go „neofaszystą propagującym ksenofobię”. Spotkanie ma się odbyć o 19.00 w pubie Reduta przy ulicy Strzałowej.

Winnicki w rozmowie z mediami przyznaje, że Polacy mają prawo się spotykać i rozmawiać. - Tymczasem wygląda na to, że szykuje się najazd hord lewackiej dziczy, która będzie chciała doprowadzić do ulicznych awantur - mówi. Apeluje też, by miasto nie wydało zgody na zorganizowanie manifestacji Antifie i by rząd zablokował ich wjazd na polskiej granicy.

Okazuje się, że Antifę poprosili o wsparcie antyfaszyści z Poznania. Wezwali do przyjazdu i demonstrowania sprzeciwu wobec wizyty prawicowego posła, którego nazywają „neofaszystą propagującym ksenofobię”.

Tygodnik „Do Rzeczy” pisze, że w reakcji na akcję Antify, w mediach społecznościowych już zwołują się narodowcy z całej Polski, którzy chcą będą chcieli odeprzeć atak lewackich bojówek.

A co na te fakty Prezydent Miasta Poznania Pan Jaśkowiak, który tak chętnie wspiera lewicowe ruchy oraz marsze LGBT, w których sam chętnie uczestniczy. Trudno za to zastać jego osobę w czasie manifestacji patriotycznych na terenie Poznania i Wielkopolski.

Patriotyczna i prawicowa społeczność Poznania, jak pokazują portale internetowe oraz media, w tym kibice KKS Lech z dezaprobatą oceniają działania Prezydenta Poznania popierającego ruchy lewicowe oraz LGBT, domagając się wręcz jego ustąpienia ze stanowiska .

Czas pokaże czy liberalizm Prezydenta Poznania nie doprowadzi do ulicznych zamieszek i burd w mieście kojarzonym od wielu lat jako wzór cnót patriotyzmu i narodowych tradycji. „ Powstańcy Wielkopolscy w grobach się przewracają na wariactwo tego lewaka Jaśkowiaka „ – jak usłyszałem niedawno w rozmowie dwóch byłych żołnierzy AK z Poznania. I niech to zdanie wypowiedziane przez narodowych bohaterów będzie podsumowaniem tego materiału.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Dziennikarstwo obywatelskie jest moją pasją.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Zd No - targowica to PO i KOD o tym w tym materiale nie ma ani słowa.
  • @Harcownik - wybrali to mają.
  • Kiedy ściganie Dyndały !

Tematy w dziale Kultura