Blog
Bóg - Honor - Ojczyzna
dziennikarzobywatelski
dziennikarzobywatelski Dziennikarstwo Obywatelskie
10 obserwujących 928 notek 1805972 odsłony
dziennikarzobywatelski, 4 lutego 2018 r.

Dlaczego Żydzi obwiniają Polaków o zbrodnie holokaustu

4321 73 1 A A A
Żydzi/ matteriałe prasowe
Żydzi/ matteriałe prasowe


Używanie terminologii typu: „polskie obozy zagłady” - to kłamstwo historyczne. W przypadku bazy Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych [Naval Station Guantanamo Bay] - w zatoce Guantánomo, mówimy o bazie amerykańskiej - nie kubańskiej, mimo że jest usytuowana na terytorium Kuby. Na jej terenie znajduje się więzienie Guantanamo. Nikt rozsądny nie twierdzi, że jest to więzienie kubańskie. Łączące niemieckich obozów śmierci z Polakami - to mowa nienawiści służąca szkalowaniu Polskości.


Ingerencja izraelskiej ambasady w polskie prawodawstwo przypomina tragiczny okres utraty polskiej suwerenności, kiedy to obcy wymuszali treść ustaw przyjmowanych przez Sejmy Rzeczypospolitej. Doprowadziło to do zniewolenia Polaków i wymazania rozgrabionej Polski z mapy Europy. Oskarżanie Polaków, że nie powstrzymali Niemców mordujących Żydów, to więcej niż infantylizm. Przed potęgą militarna Trzeciej Rzeszy ustępowały Francja, Anglia czy Rosja. Raporty Polskiego Państwa Podziemnego o eksterminacji ludności żydowskiej zostały przez USA zlekceważone. Lotnictwo sprzymierzonych nie bombardowało linii kolejowych, którymi transportowano więźniów do komór gazowych. Domaganie się od Polskiego Państwa Podziemnego, aby popełniło samobójstwo rozbijając getta, to militarna fantazja. W jaki sposób milionom więźniom zapewnić można było przetrwanie, skoro za pomoc Żydom groziła polskim rodzinom śmierć?!Tam, gdzie pomoc była możliwa Polacy jej udzielali. Ale to przecież Żydzi tworzyli organizacje współpracujące z Niemcami przy wysyłce więźniów do obozów koncentracyjnych. Przerzucanie odpowiedzialności na innych to więcej niż oszczerstwo. Polacy pomocy udzielali tam, gdzie istniała taka możliwość.


Brygada Świętokrzyska Narodowych Sił Zbrojnych w roku 1945 uratowała przed eksterminacją ok. 1000 więźniarek (w tym Żydówki), z niemieckiego obozu koncentracyjnego w Hołyszewie. Stale należy przypominać, że w okresie niemieckiej okupacji, Polska była jedynym krajem, gdzie za pomoc Żydom groziła natychmiastowa śmierć, bez prawa do sądu. Na Zachodzie za podobne działania Niemcy karali mandatem karnym, a kolaborujące z Niemcami rządy używały instytucji władzy w wydawaniu Żydów Niemcom. Jakżeż łatwo „fotelowym moralistom” przychodzi obwinianie Narodu Polskiego o współudział w zbrodniach dokonywanych przez Niemców. Jakże mało historia zna przykładów pomocy, udzielanej przez żydowskich oficerów SB, mordowanym w komunistycznych katowniach Polakom. Na terenach zajmowanych przez Sowietów "Wszystkie niemal relacje są zgodne co do pewnego uprzywilejowania Żydów w stosunku do Polaków i Ukraińców. Zasadniczo Żydzi- za wyjątkiem sfer bogatszych są zwolennikami okupantów sowieckich. Rolę Żydów określa się jako haniebną. Niemal na całym obszarze Żydzi owacyjnie i ostentacyjnie witali wojska sowieckie. Początkowo większość milicjantów i władz miejscowych rekrutowała się z Żydów. Stali się oni podporą w działalności NKWD (donosiciele itp.). Żydzi dali się we znaki Polakom i Ukraińcom do tego stopnia, że wszędzie panuje wielka do nich nienawiść. (...) Trzeba nadmienić jednak, iż zdarzało się sporo wypadków okazania przez Żydów pomocy naszym zbiegom. Należy je jednak raczej zaliczyć do wyjątków." Stwierdzono w raporcie przygotowanym przez Oddział II (wywiad) Sztabu Naczelnego Wodza. Prawdą jest, że to obywatele polscy byli ofiarami totalitaryzmu. Bezsilni wobec terroru w przeważającej większości okazywali godność i bohaterstwo pomagając Żydom.


Tylko w okupowanej Polsce powstała organizacja Polskiego Rządu na Uchodźctwie - „Żegota” - której zadaniem było organizowanie pomocy dla Żydów w gettach oraz poza nimi. Historycy oceniają, że na ziemiach polskich niemiecką okupację przeżyło w ukryciu od 40 do 120 tys. Żydów. Bez pomocy Polaków Żydzi na terenach okupowanych przez Niemców nie byli w stanie przeżyć. Liczba Polaków uczestniczących pośrednio lub bezpośrednio w akcji ratowania Żydów sięga miliona, a ci, którzy współpracowali z niemieckim okupantem stanowili margines. Brak pomocy innym w sytuacji zagrożenia własnego życia i bezpieczeństwa swoich bliskich to nie przestępstwo. Kolaboranci, którzy współpracowali z Niemcami zdradzali także Polaków pomagającym Żydom. Prawo Polskiego Państwa Podziemnego stanowiło, że każdy kto współdziała z Niemcami szantażując czy denuncjując Żydów popełnia ciężką zbrodnię i będzie ukarany. Te samo prawo za wydania Żyda karało śmiercią. W ten sam sposób karano również Żydów wydających innych Żydów oraz bandy terroryzujące miejscową ludność. Wbrew kłamliwym twierdzeniom Naród Polski nie jest odpowiedzialny za Holocaust. Stawianie polskich ofiar w jednym szeregu z niemieckim okupantem to kłamstwo. Tak jak w prawie Izraela karane jest negowanie Holocaustu. Podobnie w prawodawstwie polskim konieczne jest karanie za używanie fałszywej terminologii.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Dziennikarstwo obywatelskie jest moją pasją.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Susanna Kowalsky tu są patrioci tam agenci Kremla.Taka różnica.
  • @Susanna Kowalsky - komentarze prywatne proszę przesyłać na moją pocztę S24. Pod materiałem...
  • Wiele jest innych przykładów chamstwa i potępiania ludzi z uwagi na to iż nie popierają...

Tematy w dziale Kultura