Blog
Bóg - Honor - Ojczyzna
dziennikarzobywatelski
dziennikarzobywatelski Dziennikarstwo Obywatelskie
9 obserwujących 929 notek 1737540 odsłon
dziennikarzobywatelski, 13 czerwca 2018 r.

Oto lista zdrady. Kto prosi UE o nałożenie sankcji na Polskę. Niebywałe

Byli politycy / materiały prasowe
Byli politycy / materiały prasowe

Europo, broń praworządności w Polsce" - wzywają, jak podaje prasa w tym Onet.pl, sygnatariusze, m.in. Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski pisząc manifest do Brukseli  czyli inaczej donos na Polskę. Użyli w nim słów które maja niejako zmusić Brukselę do nałożenia sankcji finansowych na Polskę czyli na każdego Polaka.  Zachowanie takie nie licuje z postawą i godnością Polaka.

"3 lipca w Polsce wejdzie w życie ustawa o Sądzie Najwyższym, która ostatecznie zniesie w Polsce zasadę trójpodziału władzy i istotę demokratycznego państwa prawa. Zasadę, która stanowi tożsamość Unii Europejskiej jako instytucji oraz idei zjednoczonych państw" - podkreślają autorzy manifestu.

"Będąc obywatelami Polski, czujemy się również obywatelami Europy, dlatego świadomi znaczenia wolnej, demokratycznej i praworządnej Polski w Unii Europejskiej, apelujemy do Komisji Europejskiej oraz do Rady Unii Europejskiej o pozostanie wiernymi podstawowym wartościom zapisanym w artykule 2 traktatu o Unii Europejskiej" - czytamy.

"Ostatnią instancją, która może obronić polską praworządność, jest Unia Europejska. Nie będzie demokratycznej Polski bez państwa prawa. Nie będzie Europy bez wartości. Nie będzie wolności bez praworządności
" - kończą autorzy.

Pod listem, jak podaje prasa, podpisali się: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller, Marek Belka, Kazimierz Marcinkiewicz, Andrzej Olechowski, Dariusz Rosati, Adam Rotfeld, Radosław Sikorski, Władysław Frasyniuk, Bogdan Lis oraz Zbigniew Bujak.


Źródło : www.wprost.pl

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Dziennikarstwo obywatelskie jest moją pasją.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Kuba Rozpruwacz jak zwykle zanim napiszesz.pomyśl.a ty tradycyjnie odwrotne
  • @Amstern twoi Niemcy wypromowali Hitlera
  • @z.u.l.u.s.c.z.a.k.a - Wczoraj TV nadała film na ten temat. Ogromne wzruszenie. Wspaniała...

Tematy w dziale