Blog
Bóg - Honor - Ojczyzna
dziennikarzobywatelski
dziennikarzobywatelski Dziennikarstwo Obywatelskie
14 obserwujących 962 notki 1870025 odsłon
dziennikarzobywatelski, 6 sierpnia 2018 r.

Prezydent - patriota. Czy przedłuży swoją kadencję na kolejne 5 lat ?

Prezydent RP/ materiały prasowe
Prezydent RP/ materiały prasowe

Mija dokładnie 3 lata, gdy 6 sierpnia 2015 roku Andrzej Duda został zaprzysiężony na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
W 2020 roku Prezydent Andrzej Duda będzie miał możliwość przedłużenia swojej prezydentury o kolejne 5 lat, a wszystkie sondaże wskazują na to, że tak się stanie. Właściwie już teraz możemy się cieszyć, że Andrzej Duda będzie pełnił obowiązku Prezydenta RP jeszcze przez 7 lat.

W powojennej Polsce zdarzyło się to po raz pierwszy i trzeba o tym mówić, trzeba ten fakt pokazywać. W powojennej Polsce jako jedyny Prezydent RP Andrzej Duda - głowa Polskiego Państwa, reprezentant nas wszystkich oddał na kolanach cześć Żołnierzom Wyklętym.

Stało się to o czym ci bohaterowie narodowi, bici, mordowani i poniżani przez ponad półwiecze przez komunistyczne władze wierzyli i marzyli. Stało się to iż ich ukochana Polska oddała im cześć i przywróciła godność ale nie ich godność, bo oni ją mieli , jak powtarzał Prezydent Andrzej Duda. Przywrócono wreszcie godność Polsce ! Przywrócono tę godność dzięki patriotom i ich niestrudzonej walce o Polskę.

"Odnalezienie szczątków pułkownika Zygmunta Szendzielarza, pamięć o Żołnierzach Niezłomnych i państwowe uroczystości pogrzebowe „Łupaszki” to przywracanie godności Polsce" - mówił w niedzielę podczas uroczystości w kościele św. Karola Boromeusza na Powązkach prezydent Andrzej Duda.

 "Panie pułkowniku, spoczywaj w pokoju, wreszcie w rodzinnym grobie niech się Polska przyśni Tobie… piękna"

 a na temat Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w ubiegłym roku powiedział miedzy innymi cytuję :

"Powstanie być może nie osiągnęło zwycięstwa militarnego, ale wpisało się w wielką polską historię. I na pewno także dzięki bohaterstwu powstańców warszawskich możliwe było odzyskanie pełnej suwerenności pod koniec XX w., na przełomie lat 80. i 90. "

Chwała bohaterom !
Szacunek Prezydentowi RP - wielkiemu patriocie.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Dziennikarstwo obywatelskie jest moją pasją.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Amstern postaw sobie pomnik Gebelsa w pokoju
  • @Amstern - a pominik twego Hitlera kto obali !
  • KOD ziarzy zadymiarzy za niszczenie do pierdla i to od razu.

Tematy w dziale