Blog
Bóg - Honor - Ojczyzna
dziennikarzobywatelski
dziennikarzobywatelski Dziennikarstwo Obywatelskie
9 obserwujących 930 notek 1744255 odsłon
dziennikarzobywatelski, 10 sierpnia 2018 r.

Był Gdańsk, teraz Poznań stał się pośmiewiskiem patriotycznej Polski ?

LGBT/ materiały prasowe
LGBT/ materiały prasowe

"Symbolem Poznania są trykające się koziołki. Polityka prezydenta Jacka Jaśkowiaka może niebawem doprowadzić do tego, że to homoseksualiści zastąpią rogate zwierzątka z ratuszowej wieży. W mieście tym bowiem w wyjątkowo przychylny sposób są traktowani aktywiści LGBT.

W piątek 10.08.2018 r. na tramwajach MPK Poznań pojawiły się tęczowe flagi. Można je również zobaczyć na ulicach stolicy Wielkopolski. Trwa Poznań Pride Week 2018. Akcja wywołała spore emocje wśród internautów. "Co mają oznaczać tęczowe flagi na tramwajach. Kto wydał takie polecenie? Jestem ciekaw jak inni na to patrzą..." - taki wpis pojawił się w piątek rano na fanpage'u Spotted: MPK Poznań. I od razu wywołał spore emocje.

Poznaniacy podzielili się na zdecydowanych zwolenników i przeciwników akcji. "Pogoda się zepsuła, to chociaż tak dodamy koloru  Dobra akcja", "A mi się tam od razu humor od rana poprawił, kiedy to zobaczyłam. Fajny pomysł, a zaścianek niech ma ból", "Szczęśliwa jestem, że Poznań i ludzie nim zarządzający robią krok do przodu. Każdy ma równe prawa. Każdy jest taki sam" - piszą jedni.

"Miasto spada na dno", "Dramat... Jeszcze niech mi z lodówki wyskoczą. Tolerancja, tolerancją... ale BEZ PRZESADY", "Masakra... Jacka trzeba wysłać w niebyt historii" - dodają inni " - pisze  w dniu 10.08.2018 r.Głos Wielkopolski.

Jak było w Poznaniu.

Poznań i Wielkopolska od wieków kojarzyło się nie tylko z solidną pracą u podstaw ale i ogromnym patriotyzmem. To Wielkopolanie po pierwszej wojnie światowej przeprowadzili jedyne zwycięskie powstanie. To na tej ziemi rozkwitał duch patriotyzmu i narodowych tradycji a słowo Bóg – Honor – Ojczyzna było słowem niemal ze codziennym. Wartości narodowe, krzewienie kultury regionalnej i Polskiej, religijność i solidna praca kształtowały i wyróżniały tych ludzi.

Pułki Poznańskie walczyły na frontach I i II Wojny światowej sławiąc nieopisany patriotyzm, honor wolę walki i zwycięstwa. To te Pułki kawalerii zwyciężyły sowietów pod Warszawą w 1920 r. To te Pułki biły się w czasie II wojny światowej w kampanii wrześniowej  Pułk i Poznańskie brały udział w składzie Wielkopolskiej Brygady Kawalerii wchodzącej w skład Armii „Poznań”, Armii, która zapisała wiele zwycięstw i niespotykanego męstwa w bitwie nad Bzurą.

Te tradycje jak i działania żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych na terenie Wielkopolski w czasie okupacji Niemieckiej pokazywały jak Wielkopolanie pragną Wolnej Polski. Walczyli oni na wszystkich frontach II wojny światowej w powietrzu na morzu i lądzie sławiąc imię swego regionu oraz ogromny patriotyzm i miłość do ojczyzny.

Za czasów PRL-u byli szykanowani, katowania w katowniach i kazamatach za ten patriotyzm. 1956 r. i pierwszy bunt w Polsce przeciwko komunizmowi i totalitarnej władzy pochodzącej z ZSRR zna już niemal cała Europa. Wielu musiało zginąć Poznaniaków i Wielkopolan by ich idee ziściły się po latach.

Poznań i Wielkopolska byli zawsze dumni ze swoich ojców i synów – patriotów tego regionu. Na piłkarskich stadionach kibice KKS Lech oddawali Hołd Żołnierzom Wyklętym czerpiąc z ich dziedzictwa soki patriotyzmu tego lokalnego jak i państwowego. To oni gnębieni i poniżani przez poprzednią władzę PO i PSL krzyczeli i śpiewali „ Tusk mat… twój rząd obalą kibole” i obalili pokazując swoją siłę przy wyborczych urnach i wydawało by się iż znowu Poznań i Wielkopolska stają się dla kraju wzorem cnót, jak bywało dawniej, wzorem patrioty ale okazało się inaczej- niestety inaczej.

„Poznań będzie tęczowy i różnorodny. Zbliża się Pride Week - organizatorzy organizują zbiórkę pieniędzy " - tak podała lokalna stacja Telewizyjna Poznania o nazwie WTK.

  "Jeszcze bardziej tęczowy i różnorodny. Więcej wydarzeń oraz tęczowe flagi na ulicach Poznania. W połowie września odbędzie się Poznań Pride Week oraz Marsz Równości. Organizatorzy zapraszają wszystkich." Informuje WTK na swoich stronach.

 Prezydent Miasta, jak wiemy pełni swoją funkcję z naznaczenia PO to Pan Jaśkowiak, który jak podają media, w swoich oficjalnych wypowiedziach deklaruje chęć przyjęcia  do Poznania Islamistów, przypominam iż te deklaracje są otrzymanej bez zgody Rządu RP i wbrew decyzjom większości ludności miasta Poznania.

 Co takiego się stało  zatem w Poznaniu obecnie Poznaniu „ Tęczowym” a nie patriotycznym, gdzie są środowiska patriotów z dziada pradziada potomkowie Powstańców Wielkopolskich, gdzie są kibice KKS Lech, Młodzieży Wszechpolskiej – zasnęli ?

 Dlaczego w mieście gdzie świętym przez ponad 100 lat były słowa Bóg – Honor – Ojczyzna  a obecnie na piedestał stawia się wartości które są nie tylko wbrew ludzkiej naturze ale i negują patriotyzm w ogóle. Na te i inne pytania brak jest na razie odpowiedzi.

Wielu poznaniaków w swoich wypowiedziach krytykuje postawę władz miasta w zakresie organizacji takich parad np. odpowiadając na moje pytanie co myślisz o paradzie w Poznaniu odpowiadają:  „Nie mi jest wstyd, jestem po prostu wściekły i zniesmaczony”.

"Byłoby mi wstyd, gdyby to była moja decyzja a nie Tęczowego Jacusia i jego popleczników". - twierdzi jeden z moich rozmówców.

Wiele wypowiedzi młodych ludzi w tym studentów uczelni poznańskich nie nadaje się do publikowania są niecenzuralne. Potępiają one w stanowczy sposób   działania Prezydenta Poznania twierdząc iż  cytat :

„ Przy urnie dam dowód mej dezaprobaty dla ped….” itp.

 „Środowiska LGBT w Poznaniu to garstka krzykliwych ludzi bez pomysłu na własne życie „ – tak twierdzi wielu internautów na portalach związanych z miastem.

Jest pewien zabawny paradoks w nazwie "Parada równości". Zakładając 100% równość traktowania osób homo i hetero, to przy istnieniu parad osób homo należy organizować parady osób hetero :) W innym wypadku osoby homo mają przynajmniej o jedną paradę więcej dla siebie niż hetero, czyli już nie jest "równo.

A co na to poznaniacy dla których wartości patriotyczne oparte na słowach Bóg - Honor- Ojczyzna były przez wieki motorem walki o narodowe wyzwolenie. Gdzie podziały sie tak mocno zakorzenione wartości znane tylko poznaniakom i podziwiane w Polsce ?

Starszy już Pan napotkany przypadkowo, twierdzący iż jest byłym żołnierzem AK, powiedział do mnie tak :

„Poznań i Wielkopolska przeprasza za idiotów, tutaj zawsze panował ład i porządek, ale komuna i postkomuna zdeprawowała ten region i zrobiła wodę z mózgów pracowitych i porządnych onegdaj Wielkopolan. Niestety, przyczyną tego zgorszenia, demoralizacji i zgnilizny jest brak wiary w Boga na najwyższych szczeblach i małpowanie dewiacyjnych zachowań ludzi uznawanych przez wyborców za postępowych Europejczyków."

Te słowa wypowiedziane przez żołnierza przelewającego swoją krew za ojczyznę niech będą podsumowaniem tego materiału.

Byle do wyborów...

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Dziennikarstwo obywatelskie jest moją pasją.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Zd No - targowica to PO i KOD o tym w tym materiale nie ma ani słowa.
  • @Harcownik - wybrali to mają.
  • Kiedy ściganie Dyndały !

Tematy w dziale