Bóg - Honor - Ojczyzna
Wnuk oficera II RP, bohatera narodowego żołnierza AK
22 obserwujących
1002 notki
2377k odsłon
936 odsłon

Polski mundur nie zostanie zhańbiony w armii nie będzie transseksualistów

Wojsko Polskie / materiały prasowe
Wojsko Polskie / materiały prasowe
Wykop Skomentuj3

Ministerstwo Obrony Narodowej wycofało się z pomysłu otwarcia polskiej armii na transseksualistów. W ubiegłym roku pojawiały się bowiem niepokojące doniesienia, że MON może wykreślić „zmianę” płci z listy chorób dyskwalifikujących kandydatów do służby.

Obecnie osoby, które poddały się działaniom określanym jako proces „zmiany” płci, automatycznie otrzymują kategorię E. Oznacza to, że są całkowicie niezdolne do służby w wojsku zarówno w czasach pokoju, jak i podczas wojny.

W ubiegłym roku było rozważana możliwość zmiany tej sytuacji. Wtedy Rządowe Centrum Legislacji zaprezentowało projekt rozporządzenia MON dotyczącego orzekania o zdolności do służby wojskowej. Dokument usuwał z listy chorób i ułomności dyskwalifikujących potencjalnych kandydatów do pracy w armii transseksualistów. Takiej zmiany oczekiwała od polski Europejska Komisja przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji (organ Rady Europy) – przypomina „Rzeczpospolita”.

Resort kierowany przez ministra Mariusza Błaszczaka wycofał się jednak z wcześniejszych szokujących pomysłów – wynika z treści odpowiedzi wiceministra Wojciecha Skurkiewicza, jakiej udzielił na interpelację posła Roberta Winnickiego. W związku z tym polski mundur nie zostanie zhańbiony fałszem polegającym na kłamliwym twierdzeniu, że mężczyzna to kobieta, a kobieta to mężczyzna.

Żołnierz z flagą tęczową i różową wstążeczką na bagnecie w sukience z torebką na ramieniu - brrrrrr ohyda. Nieprzyjaciel by umarł w walce z takim czymś... ale ze śmiechu !!

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale