Bóg - Honor - Ojczyzna
Wnuk oficera II RP, bohatera narodowego żołnierza AK
20 obserwujących
995 notek
2270k odsłon
320 odsłon

Stałe bazy wojsk amerykańskich będą w Polsce!

Wojska Amerykańskie/ materiały prasowe
Wojska Amerykańskie/ materiały prasowe
Wykop Skomentuj6

Media informują " - Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie to dobre porozumienie i wielki sukces. Nie jest to wynik ostatniego tygodnia, miesiąca czy też roku, ale efekt pracy całego rządu Prawa i Sprawiedliwości od początku kadencji, kiedy jeszcze ministrem obrony narodowej był Antoni Macierewicz - mówił w rozmowie z Niezalezna.pl były wiceminister obrony narodowej, poseł Prawa i Sprawiedliwości, Bartosz Kownacki.
Waszyngton proponuje Warszawie umowę zakładającą stałą obecność części wojsk USA - podaje dzisiejsza "Rzeczpospolita". Oferta została przedstawiona w środę w Warszawie przez wiceministra obrony USA Johna Rooda. Pozostaje poufna. "

Po aneksji przez Rosję Krymu w 2014 r. Stany Zjednoczone wystąpiły z inicjatywą zwiększenia obecności w Europie, intensyfikując ćwiczenia w krajach sojuszniczych i rozmieszczając wojska także w tych regionach, gdzie wcześniej nie stacjonowały. W ramach operacji Atlantic Resolve amerykańska pancerna brygadowa grupa stacjonuje w jednostkach w Żaganiu, Świętoszowie, Skwierzynie i Bolesławcu, zmieniając się co dziewięć miesięcy.

Amerykanie są także państwem ramowym – dowodzą i kontrybuują większość sił – wielonarodowej batalionowej grupy bojowej NATO w Orzyszu, jednej z czterech rozmieszczonych przez Sojusz jako siły wysuniętej wzmocnionej obecności (eFP) w Polsce i krajach bałtyckich. Polska wydzieliła siły do batalionu na Łotwie u do wzmacniających południową część wschodniej flanki sił dopasowanej wysuniętej obecności (tFP) w Rumunii.

Kacapom się to oczywiście nie podoba (co widać na tym forum). Przypomnę, że wszystkie kraje, które były pod okupacją amerykańską - Japonia, Korea, Niemcy - to liderzy gospodarczy. Te co były pod okupacją sowiecką - Polska, NRD, Czechosłowacja, Węgry etc.) to bida z nędzą. Dopiero teraz po wyjściu kacapów jest lepiej. Kraje w których stacjonują wojska amerykańskie - Niemcy, Włochy, Hiszpania, Korea Płd - też mają się raczej dobrze, wręcz znakomicie. To chyba lepiej jak w Polsce stacjonuje US Army? Nie wspominając już o bezpieczeństwie kraju. Na Amerykanów ta kacapska zgraja zwana Armią Czerwoną nie zaryzykuje napaści.Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale