Bóg - Honor - Ojczyzna
Wnuk oficera II RP, bohatera narodowego żołnierza AK
23 obserwujących
1021 notek
2551k odsłon
1069 odsłon

Terroryści zapukali do polskich szkół. Policja ustala sprawców

Policja/ materiały prasowe
Policja/ materiały prasowe
Wykop Skomentuj

663 szkoły zgłosiły do okręgowych komisji egzaminacyjnych, że otrzymały drogą mailową informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego - podał dyrektor CKE. W jednej placówce matury nie odbyły się.

Wczoraj rozpoczęły się egzaminy maturalne. W całym kraju nastąpił wysyp alarmów bomowych, jak podaje prasa.
Alarmy bombowe w szkołach - tego jeszcze nie było! W wielu placówkach egzaminy maturalne pod znakiem zapytania. Wszystkie alarmy okazały się jednak fałszywe.

Alarmy bombowe w szkołach to, jak podają media, najprawdopodobniej zagraniczny atak na Polskę inspirowany z kraju. Policja namierza sprawców. Według nieoficjalnych ustaleń mediów , za masowymi zgłoszeniami o bombach w szkołach podczas matur mogą stać także zagraniczni hakerzy. Policja mogła już mieć sygnały o planie ataków na szkoły i zasiania zamętu już 2 maja. – Za tym bezprecedensowym atakiem może także stać grupa w Polsce mogąca mieć międzynarodowe powiązania. 

Z ustaleń reporterów mediów wynika, że informacje o planach zakłócenia matur uzyskano w ramach tzw. działań operacyjnych, a także wertowania Darknetu – między innymi sieci TOR – czyli ukrytego internetu pozwalającego użytkownikom na skuteczniejszą ochronę tożsamości niż w tradycyjnej sieci – informuje stacja. Grupa miała korzystać z 4 szablonów korespondencji e-mailowej, które z serwerów całego świata trafiały do dyrektorów szkół w Polsce. – Nie jest wykluczone, że dzisiaj maile te są już wysyłane automatycznie .

W Komendzie Głównej Policji działa specjalny zespół, który wyjaśnia sprawę i próbuje ustalić tożsamość sprawców zamieszania. Policjantów w tych działaniach wspiera ABW. 

Czas wyłapać terrorystów ich dane opublikować, a ich samych pozamykać w więzieniach. 

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale